kbd-2.0.4-rc1 - en to nl translation catalogue (275 entries)

en: usage: chvt N
nl: Gebruik:  chvt N

en: Couldn't get a file descriptor referring to the console
nl: Kan geen bestandsdescriptor verkrijgen die verwijst naar de console

en: %s: unknown option
nl: %s: onbekende optie

en: 0: illegal VT number
nl: ongeldig VT-nummer: 0

en: VT 1 is the console and cannot be deallocated
nl: VT-1 is de hoofdconsole en kan niet worden vrijgegeven

en: could not deallocate console %d: ioctl VT_DISALLOCATE
nl: kan console %d niet vrijgeven: ioctl(VT_DISALLOCATE)

en: dumpkeys version %s
nl: dumpkeys, versie %s

en: 
    usage: dumpkeys [options...]
    
    valid options are:
    
    	-h --help	    display this help text
    	-i --short-info	    display information about keyboard driver
    	-l -s --long-info   display above and symbols known to loadkeys
    	-n --numeric	    display keytable in hexadecimal notation
    	-f --full-table	    don't use short-hand notations, one row per keycode
    	-1 --separate-lines one line per (modifier,keycode) pair
    	-S --shape=
    	-t --funcs-only	    display only the function key strings
    	-k --keys-only	    display only key bindings
    	-d --compose-only   display only compose key combinations
    	-c --charset=
nl: 
    Gebruik:  dumpkeys [OPTIE...]
    
      Geldige opties zijn:
    
      -h, --help              deze hulptekst tonen
      -i, --short-info        informatie over toetsenbordstuurprogramma tonen
      -l, --long-info         het bovenstaande plus de symbolen bekend bij 'loadkeys'
      -n, --numeric           toetsentabel in hexadecimale notatie weergeven
      -f, --full-table        geen korte notaties gebruiken, één regel per toetscode
      -1, --separate-lines    één regel per (optietoets,toetscode)-paar
          --funcs-only        alleen de functietoetsteksten tonen
          --keys-only         alleen de toetsbindingen tonen
          --compose-only      alleen de samenstellingstoetscombinaties tonen
      -c, --charset=

en: 			    interpret character action codes to be from the
    			    specified character set
nl:                        tekenactiecodes via deze tekenset interpreteren

en: 	-v --verbose
    	-V --version	    print version number
nl:   -v, --verbose         uitgebreidere uitvoer produceren
      -V, --version         programmaversie tonen

en: unknown charset %s - ignoring charset request
nl: onbekende tekenset '%s' -- tekensetverzoek wordt genegeerd

en: %s: error reading keyboard mode: %m
nl: %s: fout tijdens lezen van toetsenbordmodus: %m

en: Symbols recognized by %s:
    (numeric value, symbol)
nl:   
    Symbolen die door '%s' worden herkend:
    (waarde, symbool)

en: %s version %s
    
    Usage: %s [options]
    
    Valid options are:
    
    	-h --help            display this help text
    	-V --version         display program version
    	-n --next-available  display number of next unallocated VT
nl: %s, versie %s
    
    Gebruik:  %s [OPTIE...]
    
      Geldige opties zijn:
    
      -n, --next-available    nummer van eerste ongebruikte VT tonen
    
      -h, --help              deze hulptekst tonen
      -V, --version           programmaversie tonen

en: Couldn't read VTNO:
nl: Kan VT-nummer niet lezen:

en: Couldn't open %s
nl: Kan %s niet openen

en: Couldn't get a file descriptor referring to the console
nl: Kan geen bestandsdescriptor verkrijgen die verwijst naar de console

en: usage: getkeycodes
nl: Gebruik:  getkeycodes

en: Plain scancodes xx (hex) versus keycodes (dec)
nl: Ruwe scancodes xx (hex) tegenover toetscodes (dec)

en: 0 is an error; for 1-88 (0x01-0x58) scancode equals keycode
nl: 0 is een fout; voor 1-88 (0x01-0x58) is de scancode gelijk aan de toetscode

en: for 1-%d (0x01-0x%02x) scancode equals keycode
nl: voor 1-%d (0x01-0x%02x) is de scancode gelijk aan de toetscode

en: 
    
    Escaped scancodes e0 xx (hex)
nl: 
    
    Geëscapede scancodes e0 xx (hex)

en: failed to get keycode for scancode 0x%x: ioctl KDGETKEYCODE
nl: opvragen van toetscode voor scancode 0x%x is mislukt: ioctl(KDGETKEYCODE)

en: Usage:
    	%s [-s] [-C console]
nl: Gebruik:  %s [-s] [-C console]

en: Usage: %1$s [-C DEVICE] getmode [text|graphics]
       or: %1$s [-C DEVICE] gkbmode [raw|xlate|mediumraw|unicode]
       or: %1$s [-C DEVICE] gkbmeta [metabit|escprefix]
       or: %1$s [-C DEVICE] gkbled  [scrolllock|numlock|capslock]
    Other options:
       -h                   print this usage message
       -V                   print version number
nl: Gebruik:  %1$s [-C APPARAAT] getmode [text|graphics]
         of:  %1$s [-C APPARAAT] gkbmode [raw|xlate|mediumraw|unicode]
         of:  %1$s [-C APPARAAT] gkbmeta [metabit|escprefix]
         of:  %1$s [-C APPARAAT] gkbled  [scrolllock|numlock|capslock]
    
    Andere opties:
      -h    deze hulptekst tonen
      -V    programmaversie tonen

en: Error: Not enough arguments.
nl: Fout: te weinig argumenten.

en: Error: Unrecognized action: %s
nl: Fout: onbekende actie: %s

en: usage: kbd_mode [-a|-u|-k|-s] [-C device]
nl: Gebruik:  kbd_mode [-a|-u|-k|-s] [-C apparaat]

en: The keyboard is in raw (scancode) mode
nl: Het toetsenbord is in ruwe (scancode-)modus

en: The keyboard is in mediumraw (keycode) mode
nl: Het toetsenbord is in halfbakken (toetscode-)modus

en: The keyboard is in the default (ASCII) mode
nl: Het toetsenbord is in de standaard modus (ASCII)

en: The keyboard is in Unicode (UTF-8) mode
nl: Het toetsenbord is in Unicode-modus (UTF-8)

en: The keyboard is in some unknown mode
nl: Het toetsenbord is in een onbekende modus

en: Typematic Rate set to %.1f cps (delay = %d ms)
nl: Toetssnelheid is ingesteld op %.1f tekens per seconde (vertraging = %d ms)

en: Usage: kbdrate [-V | --version] [-s] [-r rate] [-d delay]
nl: Gebruik:  kbdrate [-V|--version] [-s] [-r frequentie] [-d vertraging]

en: Cannot open /dev/port
nl: Kan /dev/port niet openen

en: bug: getfont called with count<256
nl: *interne programmafout*: getfont() is aangeroepen met count<256

en: bug: getfont using GIO_FONT needs buf.
nl: *interne programmafout*: getfont() met GIO_FONT heeft buffer nodig

en: %s: out of memory
nl: %s: onvoldoende geheugen beschikbaar

en: strange... ct changed from %d to %d
nl: Vreemd... huidige terminal veranderde van %d naar %d

en: It seems this kernel is older than 1.1.92
    No Unicode mapping table loaded.
nl: Deze kernel schijnt ouder te zijn dan versie 1.1.92.
    Er is geen Unicode-afbeeldingstabel geladen.

en: out of memory
nl: onvoldoende geheugen beschikbaar

en: unable to initialize array: %s
nl: kan array niet initialiseren: %s

en: Error writing map to file
nl: Fout tijdens schrijven van toetsenkaart naar bestand

en: impossible: not meta?
nl: onmogelijk: niet meta?

en: KDGKBENT: %s: error at index %d in table %d
nl: KDGKBENT: %s: fout op positie %d in tabel %d

en: KDGKBSENT: %s: Unable to get function key string
nl: KDGKBSENT: %s: kan geen functietoets-tekenreeks verkrijgen

en: KDGKBDIACR(UC): %s: Unable to get accent table
nl: KDGKBDIACR(UC): %s: kan geen accententabel verkrijgen

en: unable to get keymap %d
nl: kan toetsenkaart %d niet verkrijgen

en: unable to unset key %d for table %d
nl: kan toets %d niet uitschakelen voor tabel %d

en: lk_add_key called with bad keycode %d
nl: lk_add_key() is aangeroepen met onjuiste toetscode %d

en: adding map %d violates explicit keymaps line
nl: toevoegen van kaart %d schendt expliciete toetsenkaartregel

en: unable to set key %d for table %d
nl: kan toets %d niet instellen voor tabel %d

en: impossible error in lk_add_constants
nl: onmogelijke fout in lk_add_constants()

en: unable to get symbol by wrong type: %d
nl: kan symbool niet verkrijgen wegens onjuist type: %d

en: unable to get symbol of %d type by wrong index: %d
nl: kan symbool van type %d niet verkrijgen wegens onjuiste index: %d

en: assuming iso-8859-1 %s
nl: iso-8859-1 '%s' wordt aangenomen

en: assuming iso-8859-15 %s
nl: iso-8859-15 '%s' wordt aangenomen

en: assuming iso-8859-2 %s
nl: iso-8859-2 '%s' wordt aangenomen

en: assuming iso-8859-3 %s
nl: iso-8859-3 '%s' wordt aangenomen

en: assuming iso-8859-4 %s
nl: iso-8859-4 '%s' wordt aangenomen

en: unknown keysym '%s'
nl: onbekende toetsnaam '%s'

en: KDSKBMODE: %s: could not switch to Unicode mode
nl: KDSKBMODE: %s: kan niet overschakelen naar Unicode-modus

en: Keymap %d: Permission denied
nl: Toetsenkaart %d: toegang geweigerd

en: keycode %d, table %d = %d%s
nl: toetscode %d, tabel %d = %d%s

en:     FAILED
nl:     Mislukt

en: failed to bind key %d to value %d
nl: verbinden van toets %d met waarde %d is mislukt

en: deallocate keymap %d
nl: vrijgeven van toetsenkaart %d

en: KDSKBENT: %s: could not deallocate keymap %d
nl: KDSKBENT: %s: kan toetsenkaart %d niet vrijgeven

en: KDSKBENT: %s: cannot deallocate or clear keymap
nl: KDSKBENT: %s: kan toetsenkaart niet vrijgeven of wissen

en: KDSKBMODE: %s: could not return to original keyboard mode
nl: KDSKBMODE: %s: kan niet terugkeren naar oorspronkelijke toetsenbordmodus

en: failed to bind string '%s' to function %s
nl: verbinden van tekenreeks '%s' met functie %s is mislukt

en: failed to clear string %s
nl: wissen van tekenreeks %s is mislukt

en: too many compose definitions
nl: te veel samenstellingsdefinities

en: 
    Changed %d key | 
    Changed %d keys
nl[0]: 
    Er is %d toets veranderd.
nl[1]: 
    Er zijn %d toetsen veranderd.

en: Changed %d string | Changed %d strings
nl[0]: Er is %d tekenreeks veranderd.
nl[1]: Er zijn %d tekenreeksen veranderd.

en: Loaded %d compose definition | Loaded %d compose definitions
nl[0]: Er is %d samenstellingsdefinitie geladen.
nl[1]: Er zijn %d samenstellingsdefinities geladen.

en: (No change in compose definitions)
nl: (Geen verandering in samenstellingsdefinities.)

en: keycode range supported by kernel:           1 - %d
nl: door kernel ondersteund toetscodebereik:  1 - %d

en: max number of actions bindable to a key:         %d
nl: maximum aantal acties verbindbaar met een toets:  %d

en: number of keymaps in actual use:                 %u
nl: aantal gebruikte toetsenbordkaarten:  %u

en: of which %u dynamically allocated
nl:   (waarvan %u dynamisch zijn toegewezen)

en: ranges of action codes supported by kernel:
nl: door kernel ondersteunde actiecodebereiken:

en: number of function keys supported by kernel: %d
nl: door kernel ondersteund aantal functietoetsen:  %d

en: max nr of compose definitions: %d
nl: maximum aantal samenstellingsdefinities:  %d

en: nr of compose definitions in actual use: %u
nl: aantal gebruikte samenstellingsdefinities:  %u

en: 
    The following synonyms are recognized:
nl: 
    De volgende synoniemen worden herkend:

en: %-15s for %s
nl: %-15s voor %s

en: 
    Recognized modifier names and their column numbers:
nl: 
    Herkende optietoetsnamen en hun kolomnummers:

en: loadkeys version %s
    
    Usage: %s [option...] [mapfile...]
    
    Valid options are:
    
      -a --ascii         force conversion to ASCII
      -b --bkeymap       output a binary keymap to stdout
      -c --clearcompose  clear kernel compose table
      -C --console=file
                         the console device to be used
      -d --default       load "%s"
      -h --help          display this help text
      -m --mktable       output a "defkeymap.c" to stdout
      -p --parse         search and parse keymap without action
      -q --quiet         suppress all normal output
      -s --clearstrings  clear kernel string table
      -u --unicode       force conversion to Unicode
      -v --verbose       report the changes
      -V --version       print version number
nl: loadkeys, versie %s
    
    Gebruik:  %s [OPTIE...] [KAARTBESTAND...]
    
      Geldige opties zijn:
    
      -a, --ascii         conversie naar ASCII afdwingen
      -b, --bkeymap       binaire toetsenbordkaart naar standaarduitvoer schrijven
      -c, --clearcompose  de samenstellingentabel van de kernel leegmaken
      -C, --console=APPARAAT  te gebruiken console-apparaat
      -d, --default       '%s' laden
      -m, --mktable       een 'defkeymap.c' naar standaarduitvoer schrijven
      -p, --parse         toetsenkaart ontleden zonder actie te ondernemen
      -q, --quiet         alle gewone uitvoer onderdrukken
      -s, --clearstrings  functietoetstekenreeksentabel van kernel leegmaken
      -u, --unicode       conversie naar Unicode afdwingen
      -v, --verbose       de veranderingen tonen
    
      -h, --help          deze hulptekst tonen
      -V, --version       programmaversie tonen

en: %s from %s
nl: %s (uit %s)

en: %s: Options --unicode and --ascii are mutually exclusive
nl: %s: de opties '--unicode' en '--ascii' gaan niet samen

en: %s: warning: loading non-Unicode keymap on Unicode console
        (perhaps you want to do `kbd_mode -a'?)
nl: %s: Waarschuwing: niet-Unicode-toetsenkaart wordt geladen op Unicode terminal
        (wilt u misschien 'kbd_mode -a' doen?)

en: %s: warning: loading Unicode keymap on non-Unicode console
        (perhaps you want to do `kbd_mode -u'?)
nl: %s: Waarschuwing: Unicode-toetsenkaart wordt geladen op niet-Unicode terminal
        (wilt u misschien 'kbd_mode -u' doen?)

en: Cannot find %s
nl: Kan %s niet vinden

en: cannot open file %s
nl: Kan bestand %s niet openen

en: Usage:
    	%s [-C console] [-o map.orig]
nl: Gebruik:  %s [-C console] [-o toetsenkaart.orig]

en: Bad input line: %s
nl: Ongeldige invoerregel: %s

en: %s: Glyph number (0x%x) larger than font length
nl: %s: Glyph-getal (0x%x) is groter dan lengte van lettertype

en: %s: Bad end of range (0x%x)
nl: %s: Ongeldig einde van bereik (0x%x)

en: %s: Bad Unicode range corresponding to font position range 0x%x-0x%x
nl: %s: Ongeldig Unicode-bereik corresponderend met lettertype-positiebereik 0x%x-0x%x

en: %s: Unicode range U+%x-U+%x not of the same length as font position range 0x%x-0x%x
nl: %s: Unicodebereik U+%x-U+%x is niet van dezelfde lengte als lettertype-positiebereik 0x%x-0x%x

en: %s: trailing junk (%s) ignored
nl: %s: rommel (%s) aan het einde is genegeerd

en: Loading unicode map from file %s
nl: Laden van Unicodekaart uit bestand %s

en: %s: %s: Warning: line too long
nl: %s: %s: Waarschuwing: regel is te lang

en: %s: not loading empty unimap
    (if you insist: use option -f to override)
nl: %s: lege Unicodekaart wordt niet geladen
    (als u dit toch wilt, gebruik dan optie '-f')

en: entry
nl: item

en: entries
nl: items

en: Saved unicode map on `%s'
nl: Unicodekaart is opgeslagen in '%s'

en: Appended Unicode map
nl: Unicodekaart is achteraan toegevoegd

en: usage: %s [-V] [-v] [-o map.orig] map-file
nl: Gebruik:  %s [-V] [-v] [-o kaart.orig] kaartbestand

en: mapscrn: cannot open map file _%s_
nl: mapscrn: kan kaartbestand '%s' niet openen

en: Cannot stat map file
nl: Kan status van kaartbestand niet opvragen

en: Loading binary direct-to-font screen map from file %s
nl: Laden van binaire direct-naar-lettertype-schermkaart uit bestand %s

en: Error reading map from file `%s'
nl: Fout tijdens lezen van kaart uit bestand '%s'

en: Loading binary unicode screen map from file %s
nl: Laden van binaire Unicode-schermkaart uit bestand %s

en: Loading symbolic screen map from file %s
nl: Laden van symbolische schermkaart uit bestand %s

en: Error parsing symbolic map from `%s', line %d
nl: Fout tijdens verwerken van symbolische kaart uit '%s', regel %d

en: Error writing map to file
nl: Fout tijdens schrijven van toetsenkaart naar bestand

en: Cannot read console map
nl: Kan consolekaart niet lezen

en: Saved screen map in `%s'
nl: Schermkaart is opgeslagen in '%s'

en: Usage: %s [OPTIONS] -- command
    
    This utility help you to start a program on a new virtual terminal (VT).
    
    Options:
      -c, --console=NUM   use the given VT number;
      -e, --exec          execute the command, without forking;
      -f, --force         force opening a VT without checking;
      -l, --login         make the command a login shell;
      -u, --user          figure out the owner of the current VT;
      -s, --switch        switch to the new VT;
      -w, --wait          wait for command to complete;
      -v, --verbose       print a message for each action;
      -V, --version       print program version and exit;
      -h, --help          output a brief help message.
nl: Gebruik:  %s [OPTIE...] -- OPDRACHT
    
    Start het programma OPDRACHT op een nieuwe virtuele terminal (VT).
    
    Opties:
      -c, --console=NR    de VT met dit nummer gebruiken
      -e, --exec          OPDRACHT uitvoeren zonder nieuw proces te starten
      -f, --force         openen van VT afdwingen zonder controle
      -l, --login         van de gegeven opdracht een login shell maken
      -u, --user          de eigenaar van de huidige VT bepalen
      -s, --switch        naar de nieuwe VT overschakelen
      -w, --wait          wachten tot de gegeven opdracht beëindigd is
      -v, --verbose       een bericht tonen voor elke uitgevoerde actie
    
      -h, --help          deze hulptekst tonen en stoppen
      -V, --version       de programmaversie tonen en stoppen

en: Couldn't find owner of current tty!
nl: Kan eigenaar van huidige tty niet vinden!

en: %s: Illegal vt number
nl: %s: ongeldig VT-nummer

en: Only root can use the -u flag.
nl: Alleen root kan de optie '-u' gebruiken.

en: Cannot find a free vt
nl: kan geen vrije VT vinden

en: Cannot check whether vt %d is free; use `%s -f' to force.
nl: kan niet controleren of VT-%d vrij is; gebruik '%s -f' om gebruik af te dwingen

en: vt %d is in use; command aborted; use `%s -f' to force.
nl: VT-%d is in gebruik; opdracht is afgebroken; gebruik '%s -f' om gebruik af te dwingen

en: Unable to find command.
nl: Kan gegeven opdracht niet vinden.

en: Unable to set new session
nl: Kan geen nieuwe sessie instellen

en: Unable to open %s
nl: Kan %s niet openen

en: Using VT %s
nl: VT-%s wordt gebruikt

en: Cannot open %s read/write
nl: Kan %s niet openen voor lezen-en-schrijven

en: Couldn't activate vt %d
nl: Kan VT %d niet activeren

en: Activation interrupted?
nl: Activatie onderbroken?

en: Couldn't deallocate console %d
nl: Kan console %d niet vrijgeven

en: %s: short ucs2 unicode table
nl: %s: korte ucs2-Unicodetabel

en: %s: short utf8 unicode table
nl: %s: korte utf8-Unicodetabel

en: %s: bad utf8
nl: %s: ongeldige utf8

en: %s: unknown utf8 error
nl: %s: onbekende utf8-fout

en: %s: short unicode table
nl: %s: korte Unicodetabel

en: %s: Error reading input font
nl: %s: Fout tijdens lezen van invoerlettertype

en: %s: Bad call of readpsffont
nl: %s: Ongeldige aanroep van 'readpsffont'

en: %s: Unsupported psf file mode (%d)
nl: %s: Niet-ondersteunde psf-bestandsmodus (%d)

en: %s: Unsupported psf version (%d)
nl: %s: Niet-ondersteunde psf-versie (%d)

en: %s: zero input font length?
nl: %s: invoerlettertype met lengte nul?

en: %s: zero input character size?
nl: %s: invoertekengrootte is nul?

en: %s: Input file: bad input length (%d)
nl: %s: Invoerbestand: ongeldige invoerlengte (%d)

en: %s: Input file: trailing garbage
nl: %s: Invoerbestand: rommel aan het einde

en: appendunicode: illegal unicode %u
nl: appendunicode: ongeldige Unicode %u

en: Cannot write font file header
nl: Kan kop van lettertypebestand niet schrijven

en: Cannot write font file
nl: Kan lettertypebestand niet schrijven

en: %s: Warning: line too long
nl: %s: Waarschuwing: regel is te lang

en: %s: Bad input line: %s
nl: %s: Ongeldige invoerregel: %s

en: %s: Glyph number (0x%lx) past end of font
nl: %s: Glyph-getal (0x%lx) na einde van lettertype

en: %s: Bad end of range (0x%lx)
nl: %s: Ongeldig einde van bereik (0x%lx)

en: %s: Corresponding to a range of font positions, there should be a Unicode range
nl: %s: Met het bereik van lettertype-posities dient een Unicodebereik te corresponderen

en: Usage:
    	%s infont intable outfont
nl: Gebruik:  %s invoerlettertype invoertabel uitvoerlettertype

en: Usage:
    	%s infont [outtable]
nl: Gebruik:  %s invoerlettertype [uitvoertabel]

en: Usage:
    	%s infont outfont
nl: Gebruik:  %s invoerlettertype uitvoerlettertype

en: Usage:
    	%s [-i infont] [-o outfont] [-it intable] [-ot outtable] [-nt]
nl: Gebruik:  %s [-i invoerlettertype] [-o uitvoerlettertype]
                        [-it invoertabel] [-ot uitvoertabel] [-nt]

en: %s: Bad magic number on %s
nl: %s: Ongeldig magisch nummer op %s

en: %s: psf file with unknown magic
nl: %s: psf-bestand met onbekend magisch nummer

en: %s: input font does not have an index
nl: %s: invoerlettertype heeft geen index

en: resizecons: cannot find videomode file %s
nl: resizecons: kan videomodusbestand %s niet vinden

en: Invalid number of lines
nl: Ongeldig aantal regels

en: Old mode: %dx%d  New mode: %dx%d
nl: Oude modus: %dx%d  Nieuwe modus: %dx%d

en: Old #scanlines: %d  New #scanlines: %d  Character height: %d
nl: Oud aantal scanregels: %d  Nieuw aantal scanregels: %d  Tekenhoogte: %d

en: resizecons: the command `%s' failed
nl: resizecons: de opdracht '%s' is mislukt

en: resizecons: don't forget to change TERM (maybe to con%dx%d or linux-%dx%d)
nl: resizecons: vergeet niet TERM te veranderen (mogelijk naar con%dx%d of linux-%dx%d)

en: resizecons:
    call is:  resizecons COLSxROWS  or:  resizecons COLS ROWS
    or: resizecons -lines ROWS, with ROWS one of 25, 28, 30, 34, 36, 40, 44, 50, 60
nl: Gebruik:  resizecons KOLOMMENxRIJEN
         of:  resizecons KOLOMMEN RIJEN
         of:  resizecons -lines RIJEN
         (met RIJEN één van 25, 28, 30, 34, 36, 40, 44, 50, 60)

en: resizecons: cannot get I/O permissions.
nl: resizecons: kan in-/uitvoer-toegangsrechten niet opvragen

en: usage: screendump [n]
nl: Gebruik:  screendump [n]

en: Error reading %s
nl: Fout bij lezen van %s

en: couldn't read %s, and cannot ioctl dump
nl: kan %s niet lezen, en ioctl() voor meer informatie is mislukt

en: couldn't read %s
nl: kan %s niet lezen

en: Strange ... screen is both %dx%d and %dx%d ??
nl: Vreemd... het scherm is zowel in %dx%d als in %dx%d ??

en: Error writing screendump
nl: Fout bij schrijven van schermafdruk

en: Usage: setfont [write-options] [-<N>] [newfont..] [-m consolemap] [-u unicodemap]
      write-options (take place before file loading):
        -o  <filename>  Write current font to <filename>
        -O  <filename>  Write current font and unicode map to <filename>
        -om <filename>  Write current consolemap to <filename>
        -ou <filename>  Write current unicodemap to <filename>
    If no newfont and no -[o|O|om|ou|m|u] option is given,
    a default font is loaded:
        setfont         Load font "default[.gz]"
        setfont -<N>    Load font "default8x<N>[.gz]"
    The -<N> option selects a font from a codepage that contains three fonts:
        setfont -{8|14|16} codepage.cp[.gz]   Load 8x<N> font from codepage.cp
    Explicitly (with -m or -u) or implicitly (in the fontfile) given mappings
    will be loaded and, in the case of consolemaps, activated.
        -h<N>      (no space) Override font height.
        -m <fn>    Load console screen map.
        -u <fn>    Load font unicode map.
        -m none    Suppress loading and activation of a screen map.
        -u none    Suppress loading of a unicode map.
        -v         Be verbose.
        -C <cons>  Indicate console device to be used.
        -V         Print version and exit.
    Files are loaded from the current directory or %s/*/.
nl: Gebruik:  setfont [schrijfopties] [-<N>] [nieuwlettertype..]
                      [-m consolekaart] [-u unicodekaart]
    
    Schrijfopties (uitgevoerd voor het laden van nieuw lettertype):
      -o  <bestandsnaam>  huidig lettertype naar <bestandsnaam> schrijven
      -O  <bestandsnaam>  huidig lettertype plus Unicodekaart naar <bestandsnaam>
      -om <bestandsnaam>  huidige consolekaart naar <bestandsnaam> schrijven
      -ou <bestandsnaam>  huidige Unicodekaart naar <bestandsnaam> schrijven
    
    Als er geen nieuwlettertype en geen optie -[o|O|om|ou|m|u] gegeven is,
    wordt een standaard lettertype geladen:
      setfont         lettertype "default[.gz]" laden
      setfont -<N>    lettertype "default8x<N>[.gz]" laden
    
    De optie -<N> selecteert het lettertype met de betreffende hoogte uit een
    codepagina die drie lettertypen bevat:
      setfont -{8|14|16} codepagina.cp[.gz]   het 8x<N>-lettertype laden uit
                                              codepagina.cp
    
    Expliciet (met -m of -u) of impliciet (in lettertypebestand) gegeven kaarten
    worden geladen en, in het geval van consolekaarten, geactiveerd.
    
      -h<N>      deze letterhoogte afdwingen (zonder spatie)
      -m <lt>    console-schermkaart voor dit lettertype laden
      -u <lt>    Unicodekaart voor dit lettertype laden
      -m none    laden en activeren van schermkaart onderdrukken
      -u none    laden van een Unicodekaart onderdrukken
      -v         uitgebreidere uitvoer produceren
      -C <cons>  het te gebruiken console-apparaat
      -V         programmaversie tonen
    
    Bestanden worden geladen uit de huidige map of uit %s/*/.

en: setfont: too many input files
nl: setfont: te veel invoerbestanden

en: setfont: cannot both restore from character ROM and from file. Font unchanged.
nl: setfont: kan niet herstellen uit zowel teken-ROM als bestand -- lettertype is onveranderd

en: Bad character height %d
nl: Ongeldige tekenhoogte %d

en: Bad character width %d
nl: Ongeldige tekenbreedte %d

en: %s: font position 32 is nonblank
nl: %s: lettertype-positie 32 is niet blanco

en: %s: wiped it
nl: %s: gewist

en: %s: background will look funny
nl: %s: achtergrond zal er raar uitzien

en: Loading %d-char %dx%d font from file %s
nl: Laden van %d-teken %dx%d-lettertype uit bestand %s

en: Loading %d-char %dx%d font
nl: Laden van %d-teken %dx%d-lettertype

en: Loading %d-char %dx%d (%d) font from file %s
nl: Laden van %d-teken %dx%d (%d) lettertype uit bestand %s

en: Loading %d-char %dx%d (%d) font
nl: Laden van %d-teken %dx%d (%d) lettertype

en: %s: bug in do_loadtable
nl: %s: *interne programmafout* in 'do_loadtable'

en: Loading Unicode mapping table...
nl: Laden van Unicode-afbeeldingstabel...

en: Cannot open font file %s
nl: Kan lettertypebestand %s niet openen

en: When loading several fonts, all must be psf fonts - %s isn't
nl: Bij het laden van meerdere lettertypen moeten ze allemaal psf-lettertypen zijn -- %s is dat niet

en: Read %d-char %dx%d font from file %s
nl: Het %d-tekens %dx%d lettertype is gelezen uit bestand %s

en: When loading several fonts, all must have the same height
nl: Bij het laden van meerdere lettertypen moeten ze allemaal dezelfde hoogte hebben

en: When loading several fonts, all must have the same width
nl: Bij het laden van meerdere lettertypen moeten ze allemaal dezelfde breedte hebben

en: Cannot find default font
nl: Kan standaardlettertype niet vinden

en: Cannot find %s font
nl: Kan lettertype %s niet vinden

en: Reading font file %s
nl: Lezen van lettertypebestand %s...

en: No final newline in combine file
nl: Geen afsluitend regeleinde in combinatiebestand

en: Too many files to combine
nl: Te veel bestanden om te combineren

en: Hmm - a font from restorefont? Using the first half.
nl: Hmm... een lettertype van 'restorefont'?  Alleen eerste helft wordt gebruikt.

en: Bad input file size
nl: Ongeldige grootte van invoerbestand

en: This file contains 3 fonts: 8x8, 8x14 and 8x16. Please indicate
    using an option -8 or -14 or -16 which one you want loaded.
nl: Dit bestand bevat drie lettertypen: 8x8, 8x14 en 8x16.
    Geef met optie '-8', '-14' of '-16' aan welke u wilt laden.

en: You asked for font size %d, but only 8, 14, 16 are possible here.
nl: U vroeg om lettergrootte %d, maar alleen 8, 14 en 16 zijn hier mogelijk.

en: Found nothing to save
nl: Niets gevonden om op te slaan

en: Saved %d-char %dx%d font file on %s
nl: Het %d-tekens %dx%d lettertypebestand is opgeslagen als %s

en: usage: setkeycode scancode keycode ...
     (where scancode is either xx or e0xx, given in hexadecimal,
      and keycode is given in decimal)
nl: Gebruik:  setkeycodes SCANCODE TOETSCODE ...
                  (SCANCODE is hexadecimaal, te geven als xx of e0xx)
                  (TOETSCODE is decimaal)

en: even number of arguments expected
nl: een even aantal argumenten wordt verwacht

en: error reading scancode
nl: fout tijdens lezen van scancode

en: code outside bounds
nl: code ligt buiten bereik

en: failed to set scancode %x to keycode %d: ioctl KDSETKEYCODE
nl: verbinden van scancode %x aan toetscode %d is mislukt: ioctl(KDSETKEYCODE)

en: Usage:
    	setleds [-v] [-L] [-D] [-F] [[+|-][ num | caps | scroll %s]]
    Thus,
    	setleds +caps -num
    will set CapsLock, clear NumLock and leave ScrollLock unchanged.
    The settings before and after the change (if any) are reported
    when the -v option is given or when no change is requested.
    Normally, setleds influences the vt flag settings
    (and these are usually reflected in the leds).
    With -L, setleds only sets the leds, and leaves the flags alone.
    With -D, setleds sets both the flags and the default flags, so
    that a subsequent reset will not change the flags.
nl: Gebruik:  setleds [-v] [-L] [-D] [-F] [[+|-][ num | caps | scroll %s]]
    
    Voorbeeld: 'setleds +caps -num' zal CapsLock aanzetten,
    NumLock uitzetten, en ScrollLock onveranderd laten.
    Als de optie '-v' gegeven is, worden de instellingen weergegeven;
    bij een verandering zowel vóór als na de verandering.
    
    Normaalgesproken beïnvloedt 'setleds' de VT-optie-instellingen
    (en deze uiten zich meestal in de leds).
    Met '-L' stelt 'setleds' alleen de leds in, en laat het de opties onveranderd.
    Met '-D' stelt 'setleds' zowel de opties als de standaardopties in, zodat de
    opties niet zullen veranderen na een reset.

en: on
nl: aan

en: off
nl: uit

en: Error reading current led setting. Maybe stdin is not a VT?: ioctl KDGETLED
nl: Fout tijdens lezen van huidige led-instelling: ioctl (KDGETLED).
    Mogelijk is standaardinvoer geen VT?

en: Error reading current flags setting. Maybe you are not on the console?: ioctl KDGKBLED
nl: Fout tijdens lezen van huidige instelling: ioctl(KDGKBLED).
    Mogelijk werkt u niet op de console?

en: Error reading current led setting from /dev/kbd: ioctl KIOCGLED
nl: Fout tijdens lezen van huidige led-instelling uit /dev/kbd: ioctl(KIOCGLED)

en: KIOCGLED unavailable?
nl: KIOCGLED is onbeschikbaar?

en: Error reading current led setting from /dev/kbd: ioctl KIOCSLED
nl: Fout tijdens lezen van huidige led-instelling uit /dev/kbd: ioctl(KIOCSLED)

en: KIOCSLED unavailable?
nl: KIOCSLED is onbeschikbaar?

en: Error resetting ledmode
nl: Fout tijdens opnieuw instellen van led-modus.

en: Current default flags:
nl: Huidige standaardopties:

en: Current flags:
nl: Huidige opties:

en: Current leds:
nl: Huidige leds:

en: unrecognized argument: _%s_
nl: onbekend argument: '%s'

en: Old default flags:
nl: Oude standaardopties:

en: New default flags:
nl: Nieuwe standaardopties:

en: Old flags:
nl: Oude opties:

en: New flags:
nl: Nieuwe opties:

en: Old leds:
nl: Oude leds:

en: New leds:
nl: Nieuwe leds:

en: Usage:
    	setmetamode [ metabit | meta | bit | escprefix | esc | prefix ]
    Each vt has his own copy of this bit. Use
    	setmetamode [arg] < /dev/ttyn
    to change the settings of another vt.
    The setting before and after the change are reported.
nl: Gebruik:  setmetamode [ metabit | meta | bit | escprefix | esc | prefix ]
    
      Elke VT heeft zijn eigen kopie van het metatoets-bit.  Gebruik daarom
      'setmetamode [arg] < /dev/ttyn' om de instelling van een andere VT te
      veranderen.  De instelling voor en na de verandering wordt gerapporteerd.

en: Meta key sets high order bit
nl: Metatoets zet het hoogste bit

en: Meta key gives Esc prefix
nl: Metatoets geeft Esc-voorvoegsel

en: Strange mode for Meta key?
nl: Vreemde modus voor Metatoets?

en: Error reading current setting. Maybe stdin is not a VT?: ioctl KDGKBMETA
nl: Fout tijdens lezen van huidige instelling: ioctl(KDGKBMETA).
    Mogelijk is standaardinvoer geen VT?

en: old state:
nl: oude status:

en: new state:
nl: nieuwe status:

en: usage: %s
nl: Gebruik:  %s

en: Usage: %s [-h] [-V]
           %s vga|FILE|-
    
    If you use the FILE parameter, FILE should be exactly 3 lines of
    comma-separated decimal values for RED, GREEN, and BLUE.
    
    To seed a valid FILE:
       cat /sys/module/vt/parameters/default_{red,grn,blu} > FILE
    
    and then edit the values in FILE.
    
    Other options:
       -h     print this usage message
       -V     print version number
nl: Gebruik:  %s vga|BESTAND|-
         of:  %s [-h] [-V]
    
    Als u BESTAND als argument geeft, dan moet dit BESTAND precies drie regels
    van kommagescheiden decimale waarden voor rood, groen en blauw bevatten.
    
    Om een geldig BESTAND aan te maken kunt u het volgende doen:
      cat /sys/module/vt/parameters/default_{red,grn,blu} > BESTAND
    waarna u de waarden in dit BESTAND bewerkt.
    
    Opties:
      -h    deze hulptekst tonen
      -V    programmaversie tonen

en: Error: %s: Invalid value in field %u in line %u.
nl: Fout: %s: ongeldige waarde in veld %u op regel %u.

en: Error: %s: Insufficient number of fields in line %u.
nl: Fout: %s: onvoldoende velden op regel %u.

en: Error: %s: Line %u has ended unexpectedly.
nl: Fout: %s: regel %u eindigde onverwacht.

en: Error: %s: Line %u is too long.
nl: Fout: %s: regel %u is te lang.

en: failed to restore original translation table
nl: herstellen van originele vertaaltabel is mislukt

en: failed to restore original unimap
nl: herstellen van originele Unicodekaart is mislukt

en: cannot change translation table
nl: kan vertaaltabel niet wijzigen

en: usage: showconsolefont -V|--version
           showconsolefont [-C tty] [-v] [-i]
    (probably after loading a font with `setfont font')
    
    Valid options are:
     -V --version    Print version number and exit.
     -C tty          Device to read the font from. Default: current tty.
     -v              Be more verbose.
     -i              Don't print out the font table, just show
                     ROWSxCOLSxCOUNT and exit.
nl: Gebruik:  showconsolefont -V|--version
              showconsolefont [-C tty] [-v] [-i]
    (vermoedelijk na het laden van een lettertype met 'setfont lettertypenaam')
    
      Geldige opties zijn:
    
      -C TTY         apparaat waarvan het lettertype getoond moet worden
                       (standaard de huidige terminal)
      -i             niet de lettertypetabel maar alleen RIJENxKOLOMMENxAANTAL tonen
      -v             uitgebreidere uitvoer produceren
      -V, --version  programmaversie tonen en stoppen

en: Character count: %d
nl: Aantal tekens:  %d

en: Font width     : %d
nl: Letterbreedte:  %d

en: Font height    : %d
nl: Letterhoogte:   %d

en: Showing %d-char font
nl: Weergave van lettertype met %d tekens:

en: ?UNKNOWN?
nl: ?ONBEKEND?

en: kb mode was %s
nl: toetsenbordmodus was %s

en: [ if you are trying this under X, it might not work
    since the X server is also reading /dev/console ]
nl: [ als u dit onder X probeert, werkt het mogelijk niet,
      omdat de X server ook /dev/console leest ]

en: caught signal %d, cleaning up...
nl: signaal %d ontvangen; bezig met opschonen...

en: showkey version %s
    
    usage: showkey [options...]
    
    valid options are:
    
    	-h --help	display this help text
    	-a --ascii	display the decimal/octal/hex values of the keys
    	-s --scancodes	display only the raw scan-codes
    	-k --keycodes	display only the interpreted keycodes (default)
    	-V --version	print version number
nl: showkey, versie %s
    
    Gebruik:  showkey [OPTIE...]
    
      Geldige opties zijn:
    
      -a, --ascii      decimale/octale/hexadecimale waarden van de toetsen weergeven
      -k, --keycodes   alleen de geïnterpreteerde toetscodes weergeven (standaard)
      -s, --scancodes  alleen de ruwe scancodes weergeven
    
      -h, --help       deze hulptekst tonen
      -V, --version    programmaversie tonen

en: 
    Press any keys - Ctrl-D will terminate this program
nl: 
    Druk op allerlei toetsen...  (Ctrl-D beëindigt dit programma)

en: press any key (program terminates 10s after last keypress)...
nl: Druk op allerlei toetsen...
    (het programma stopt tien seconden na de laatste toetsaanslag)

en: release
nl: losgelaten

en: press
nl: ingedrukt

en: keycode %3d %s
nl: toetscode %3d %s

en: usage: totextmode
nl: Gebruik:  totextmode

en: Please try again later.
nl: Probeer het later nog eens.

en: The entire console display is now completely locked by %s.
nl: Het gehele console-scherm is nu volledig vergrendeld door %s.

en: The %s is now locked by %s.
nl: Het %s is nu vergrendeld door %s.

en: Use Alt-function keys to switch to other virtual consoles.
nl: Gebruik Alt+functietoetsen om naar andere virtuele consoles over te schakelen.

en: Try `%s --help' for more information.
nl: Typ '%s --help' voor meer informatie.

en: %s: locks virtual consoles, saving your current session.
    Usage: %s [options]
           Where [options] are any of:
    -c or --current: lock only this virtual console, allowing user to
           switch to other virtual consoles.
    -a or --all: lock all virtual consoles by preventing other users
           from switching virtual consoles.
    -v or --version: Print the version number of vlock and exit.
    -h or --help: Print this help message and exit.
nl: Gebruik:  %s [OPTIE...]
    
    Het programma %s vergrendelt virtuele consoles en slaat uw sessies op.
    
      Geldige opties zijn:
    
      -c, --current  alleen de huidige virtuele console vergrendelen; de gebruiker
                       toestaan naar een andere over te schakelen
      -a, --all      alle virtuele consoles vergrendelen, door te verhinderen dat
                       andere gebruikers naar andere consoles overschakelen
    
      -h, --help     deze hulptekst tonen en stoppen
      -v, --version  programmaversie tonen en stoppen

en: unrecognized user
nl: niet-herkende gebruiker

en: stdin is not a tty
nl: standaardinvoer is geen terminal

en: This tty (%s) is not a virtual console.
nl: Huidige terminal (%s) is geen virtuele console.

en: The entire console display cannot be locked.
nl: Het gehele console-scherm kan niet vergrendeld worden.
