libidn 1.25 - en to eo translation catalogue (58 entries)

en: Success
eo: Sukceso

en: String preparation failed
eo: Malsukcesis pretigo de signoĉeno

en: Punycode failed
eo: Malsukcesis 'Punycode'

en: Non-digit/letter/hyphen in input
eo: Litero/necifero/streketo en enigo

en: Forbidden leading or trailing minus sign (`-')
eo: Malpermesita minuso ('-') ĉe komenco aŭ fino

en: Output would be too large or too small
eo: Eligo estus tro granda aŭ tro malgranda

en: Input does not start with ACE prefix (`xn--')
eo: Enigo ne komenciĝas per ACE-prefikso ('xn--')

en: String not idempotent under ToASCII
eo: Ĉeno ŝanĝiĝas ĉe dua apliko de 'ToASCII'

en: Input already contain ACE prefix (`xn--')
eo: Enigo jam havas ACE-prefikson ('xn--')

en: Cannot allocate memory
eo: Mankas sufiĉa memoro

en: System dlopen failed
eo: Malsukcesis sistemfunkcio 'dlopen()'

en: Unknown error
eo: Nekonata eraro

en: String not idempotent under Unicode NFKC normalization
eo: Ĉeno ŝanĝiĝas ĉe dua apliko de Unikoda NFKC-normigo

en: Invalid input
eo: Nevalida enigo

en: Output would exceed the buffer space provided
eo: Eligo estus tro granda por donita bufro

en: String size limit exceeded
eo: Limo de signoĉena grando transpasiĝis

en: Forbidden unassigned code points in input
eo: Malpermesita neatribuita kodero en enigo

en: Prohibited code points in input
eo: Malpermesita kodero en enigo

en: Conflicting bidirectional properties in input
eo: Malkongruaj dudirektaj trajtoj en enigo

en: Malformed bidirectional string
eo: Misformita dudirekta ĉeno

en: Prohibited bidirectional code points in input
eo: Malpermesita dudirekta kodero en enigo

en: Error in stringprep profile definition
eo: Eraro en difino de ĉenopretig-profilo

en: Flag conflict with profile
eo: Flaga malkongruo kun profilo

en: Unknown profile
eo: Nekonata profilo

en: Unicode normalization failed (internal error)
eo: Malsukcesis Unikoda normigo (**interna programeraro**)

en: Code points prohibited by top-level domain
eo: Koderoj kiuj malpermesiĝas de supera retregiono

en: Missing input
eo: Mankanta enigo

en: System iconv failed
eo: Malsukcesis sistemfunkcio 'iconv()'

en: No top-level domain found in input
eo: Neniu supera retregiono troviĝis en enigo

en: Try `%s --help' for more information.
eo: Tajpu '%s --help' por pli da informoj.

en: Usage: %s [OPTION]... [STRINGS]...
eo: Uzmaniero:  %s [OPCIO...] [ĈENO...]

en: Internationalized Domain Name (IDN) convert STRINGS, or standard input.
eo: Konvertas ĈENO(j)n (aŭ ĉefenigujon) laŭ la internaciigitaj retnomaj reguloj.

en: Command line interface to the internationalized domain name library.
    
    All strings are expected to be encoded in the preferred charset used
    by your locale.  Use `--debug' to find out what this charset is.  You
    can override the charset used by setting environment variable CHARSET.
    
    To process a string that starts with `-', for example `-foo', use `--'
    to signal the end of parameters, as in `idn --quiet -a -- -foo'.
    
    Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
eo: Komandlinia interfaco al la biblioteko por internaciigitaj retnomoj.
    
    Ĉiuj ĉenoj estu koditaj per la preferata signaro de via lokaĵaro.
    Uzu '--debug' por eltrovi kiu ĝi estas.  Vi povas indiki alian
    signaron per la media variablo CHARSET.
    
    Por trakti ĉenon kiu komenciĝas per '-' (ekzemple '-foo'), uzu '--' por
    indiki la finon de la parametroj, kiel en «idn --quiet -a -- -foo».
    
    (Endaj argumentoj por longaj opcioj ankaŭ endas por la mallongaj.)

en:   -h, --help               Print help and exit
      -V, --version            Print version and exit
eo:   -h, --help               montri ĉi tiun helpon kaj eliri
      -V, --version            montri programversion kaj eliri

en:   -s, --stringprep         Prepare string according to nameprep profile
      -d, --punycode-decode    Decode Punycode
      -e, --punycode-encode    Encode Punycode
      -a, --idna-to-ascii      Convert to ACE according to IDNA (default mode)
      -u, --idna-to-unicode    Convert from ACE according to IDNA
eo:   -s, --stringprep         pretigi ĉenon laŭ la profilo 'Nameprep'
      -d, --punycode-decode    malkodi 'Punycode'
      -e, --punycode-encode    kodi 'Punycode'
      -a, --idna-to-ascii      konverti al ACE laŭ IDNA (la implicita reĝimo)
      -u, --idna-to-unicode    konverti de ACE laŭ IDNA

en:       --allow-unassigned   Toggle IDNA AllowUnassigned flag (default off)
          --usestd3asciirules  Toggle IDNA UseSTD3ASCIIRules flag (default off)
eo:       --allow-unassigned   enŝalti la IDNA-flagon 'AllowUnassigned'
          --usestd3asciirules  enŝalti la IDNA-flagon 'UseSTD3ASCIIRules'

en:       --no-tld             Don't check string for TLD specific rules
                                 Only for --idna-to-ascii and --idna-to-unicode
eo:       --no-tld             ne kontroli ĉenon pri TLD-specifaj reguloj;
                                 nur por '--idna-to-ascii' kaj '--idna-to-unicode'

en:   -n, --nfkc               Normalize string according to Unicode v3.2 NFKC
eo:   -n, --nfkc               normigi signoĉenon laŭ Unikodo v3.2 NFKC

en:   -p, --profile=STRING     Use specified stringprep profile instead
                                 Valid stringprep profiles: `Nameprep',
                                 `iSCSI', `Nodeprep', `Resourceprep', 
                                 `trace', `SASLprep'
eo:   -p, --profile=NOMO       uzi ĉi tiun ĉenopretig-profilon anstataŭe;
                                 validaj ĉenopretig-profiloj estas:
                                 'Nameprep', 'iSCSI', 'Nodeprep',
                                 'Resourceprep', 'trace', 'SASLprep'

en:       --debug              Print debugging information
          --quiet              Silent operation
eo:       --debug              montri informojn por helpi al erarspurado
          --quiet              funkcii silente

en: only one of -s, -e, -d, -a, -u or -n can be specified
eo: nur unu el la opcioj '-s', '-e', '-d', '-a', '-u' aŭ '-n' povas esti indikata

en: Charset `%s'.
eo: Signaro '%s'.

en: Type each input string on a line by itself, terminated by a newline character.
eo: Tajpu ĉiun enigan ĉenon en propra linio, kun linifina signo ĉe la fino.

en: input error
eo: enig-eraro

en: could not convert from %s to UTF-8
eo: malsukcesis konverti de %s al UTF-8

en: could not convert from UTF-8 to UCS-4
eo: malsukcesis konverti de UTF-8 al UCS-4

en: stringprep_profile: %s
eo: ## stringprep_profile(): %s

en: could not convert from UTF-8 to %s
eo: malsukcesis konverti de UTF-8 al %s

en: punycode_encode: %s
eo: ## punycode_encode(): %s

en: malloc
eo: mankas sufiĉa memoro

en: punycode_decode: %s
eo: ## punycode_decode(): %s

en: could not convert from UCS-4 to UTF-8
eo: malsukcesis konverti de UCS-4 al UTF-8

en: idna_to_ascii_4z: %s
eo: ## idna_to_ascii_4z(): %s

en: idna_to_unicode_8z4z (TLD): %s
eo: ## idna_to_unicode_8z4z (TLD): %s

en: tld_check_4z (position %lu): %s
eo: ## tld_check_4z (pozicio %lu): %s

en: tld_check_4z: %s
eo: ## tld_check_4z(): %s

en: idna_to_unicode_8z4z: %s
eo: ## idna_to_unicode_8z4z(): %s

en: could not do NFKC normalization
eo: malsukcesis fari NFKC-normigon
