libidn 1.25 - en to hr translation catalogue (50 entries)

en: Success
hr: Uspjeh

en: String preparation failed
hr: Priprema niza nije uspjela

en: Punycode failed
hr: Punycode nije uspio

en: Non-digit/letter/hyphen in input
hr: Ne-broj/slovo/crtica u ulazu

en: Forbidden leading or trailing minus sign (`-')
hr: Zabranjeni početni ili završni minus („-”)

en: Output would be too large or too small
hr: Izlaz bi bio prevelik ili premalen

en: Input does not start with ACE prefix (`xn--')
hr: Ulaz ne počinje s ACE prefiksom („xn--”)

en: String not idempotent under ToASCII
hr: Niz nije idempotentan prema ToASCII

en: Input already contain ACE prefix (`xn--')
hr: Ulaz već sadrži ACE prefiks („xn--”)

en: Cannot allocate memory
hr: Ne mogu alocirati memoriju

en: System dlopen failed
hr: dlopen sustava nije uspio

en: Unknown error
hr: Nepoznata greška

en: String not idempotent under Unicode NFKC normalization
hr: Niz nije idempotentan prema Unicode NFKC normalizaciji

en: Invalid input
hr: Neispravan ulaz

en: Output would exceed the buffer space provided
hr: Izlaz bi prekoračio dostupan prostor međuspremnika

en: String size limit exceeded
hr: Prekoračeno ograničenje veličine niza

en: Forbidden unassigned code points in input
hr: Zabranjene nedodijeljene kodne točke na ulazu

en: Prohibited code points in input
hr: Zabranjene kodne točke na ulazu

en: Conflicting bidirectional properties in input
hr: Konfliktna dvosmjerna svojstva u ulazu

en: Malformed bidirectional string
hr: Izobličen dvosmjerni niz

en: Prohibited bidirectional code points in input
hr: Zabranjene dvosmjerne kodne točke na ulazu

en: Error in stringprep profile definition
hr: Greška u stringprep definiciji profila

en: Flag conflict with profile
hr: Konflikt zastavice s profilom

en: Unknown profile
hr: Nepoznat profil

en: Unicode normalization failed (internal error)
hr: Unicode normalizacija nije uspjela (interna greška)

en: Code points prohibited by top-level domain
hr: Kodne točke zabranjene vršnom domenom

en: Missing input
hr: Nedostaje ulaz

en: System iconv failed
hr: iconv sustava nije uspio

en: No top-level domain found in input
hr: Nije pronađena vršna domena u ulazu

en: Try `%s --help' for more information.
hr: Pokušajte „%s --help” za više informacija.

en: Usage: %s [OPTION]... [STRINGS]...
hr: Uporaba: %s [OPCIJA]... [NIZOVI]...

en: Internationalized Domain Name (IDN) convert STRINGS, or standard input.
hr: Pretvaranje NIZOVA ili standardnog ulaza u internacionalizirano ime domene (IDN).

en: Command line interface to the internationalized domain name library.
    
    All strings are expected to be encoded in the preferred charset used
    by your locale.  Use `--debug' to find out what this charset is.  You
    can override the charset used by setting environment variable CHARSET.
    
    To process a string that starts with `-', for example `-foo', use `--'
    to signal the end of parameters, as in `idn --quiet -a -- -foo'.
    
    Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
hr: Sučelje naredbenog retka za biblioteku internacionaliziranih imena domena.
    
    Svi znakovni nizovi bi trebali biti kodirani u skupu znakova određenom
    vašim lokalom.  Koristite „--debug” kako biste ga otkrili. Možete ga
    promijeniti postavljanjem varijable okoline CHARSET.
    
    Za obradu niza koji počinje s „-”, npr. „-foo”, koristite „--” za
    označavanje kraja popisa parametara, npr. „idn --quiet -a -- -foo”.
    
    Obavezni argumenti dugačkih opcija također su obavezni i za kratke opcije.

en:   -h, --help               Print help and exit
      -V, --version            Print version and exit
hr:   -h, --help               Ispiši pomoć i izađi
      -V, --version            Ispiši inačicu i izađi

en:   -s, --stringprep         Prepare string according to nameprep profile
      -d, --punycode-decode    Decode Punycode
      -e, --punycode-encode    Encode Punycode
      -a, --idna-to-ascii      Convert to ACE according to IDNA (default mode)
      -u, --idna-to-unicode    Convert from ACE according to IDNA
hr:   -s, --stringprep         Pripremi niz prema nameprep profilu
      -d, --punycode-decode    Dekodiraj Punycode
      -e, --punycode-encode    Kodiraj Punycode
      -a, --idna-to-ascii      Pretvori u ACE u skladu s IDNA (zadani način)
      -u, --idna-to-unicode    Pretvori iz ACE u skladu s IDNA

en:       --allow-unassigned   Toggle IDNA AllowUnassigned flag (default off)
          --usestd3asciirules  Toggle IDNA UseSTD3ASCIIRules flag (default off)
hr:       --allow-unassigned   Promijeni IDNA AllowUnassigned zastavicu (početno isključeno)
          --usestd3asciirules  Promijeni IDNA UseSTD3ASCIIRules zastavicu (početno isključeno)

en:       --no-tld             Don't check string for TLD specific rules
                                 Only for --idna-to-ascii and --idna-to-unicode
hr:       --no-tld             Ne provjeravaj TLD specifična pravila u nizu
                                 Samo za --idna-to-ascii i --idna-to-unicode

en:   -n, --nfkc               Normalize string according to Unicode v3.2 NFKC
hr:   -n, --nfkc               Normaliziraj niz u skladu s Unicode v3.2 NFKC

en:   -p, --profile=STRING     Use specified stringprep profile instead
                                 Valid stringprep profiles: `Nameprep',
                                 `iSCSI', `Nodeprep', `Resourceprep', 
                                 `trace', `SASLprep'
hr:   -p, --profile=NIZ        Koristi navedeni stringprep profil
                                 Ispravni stringprep profili: „Nameprep”,
                                 „iSCSI”, „Nodeprep”, „Resourceprep”,
                                 „trace”, „SASLprep”

en:       --debug              Print debugging information
          --quiet              Silent operation
hr:       --debug              Ispiši informacije za debugiranje
          --quiet              Rad bez ispisa

en: only one of -s, -e, -d, -a, -u or -n can be specified
hr: smijete navesti samo jednu od opcija -s, -e, -d, -a, -u ili -n

en: Charset `%s'.
hr: Skup znakova „%s”.

en: Type each input string on a line by itself, terminated by a newline character.
hr: Unesite svaki ulazni niz u zasebnom retku, završenom znakom novog retka.

en: input error
hr: ulazna greška

en: could not convert from %s to UTF-8
hr: ne mogu pretvoriti iz %s u UTF-8

en: could not convert from UTF-8 to UCS-4
hr: ne mogu pretvoriti iz UTF-8 u UCS-4

en: could not convert from UTF-8 to %s
hr: ne mogu pretvoriti iz UTF-8 u %s

en: could not convert from UCS-4 to UTF-8
hr: ne mogu pretvoriti iz UCS-4 u UTF-8

en: tld_check_4z (position %lu): %s
hr: tld_check_4z (položaj %lu): %s

en: could not do NFKC normalization
hr: ne mogu izvršiti NFKC normalizaciju
