libidn 1.29 - en to hu translation catalogue (50 entries)

en: Success
hu: Sikerült

en: String preparation failed
hu: A szöveg előkészítés sikertelen.

en: Punycode failed
hu: Punycode sikertelen

en: Non-digit/letter/hyphen in input
hu: Nem szám/betű/kötőjel a bemeneten

en: Forbidden leading or trailing minus sign (`-')
hu: Tiltott kezdő vagy befejező mínusz jel („-”)

en: Output would be too large or too small
hu: A kimenet túl nagy vagy túl kicsi lenne

en: Input does not start with ACE prefix (`xn--')
hu: A bemenet nem ACE előtaggal („xn--”) kezdődik

en: String not idempotent under ToASCII
hu: A szöveg nem idempotens a ToASCII alatt

en: Input already contain ACE prefix (`xn--')
hu: A bemenet már tartalmaz ACE előtagot („xn--”)

en: Cannot allocate memory
hu: Nem lehet memóriát lefoglalni

en: System dlopen failed
hu: Rendszer dlopen sikertelen

en: Unknown error
hu: Ismeretlen hiba

en: String not idempotent under Unicode NFKC normalization
hu: A szöveg nem idempotens a Unicode NFKC normalizálás alatt

en: Invalid input
hu: Érvénytelen bemenet

en: Output would exceed the buffer space provided
hu: A kimenet túllépné a megadott pufferméretet

en: String size limit exceeded
hu: A szövegméret korlát elérve

en: Forbidden unassigned code points in input
hu: Tiltott nem hozzárendelt kódpontok a bemeneten

en: Prohibited code points in input
hu: Tiltott kódpontok a bemeneten

en: Conflicting bidirectional properties in input
hu: Ütköző kétirányú tulajdonságok a bemeneten

en: Malformed bidirectional string
hu: Helytelenül formázott kétirányú szöveg

en: Prohibited bidirectional code points in input
hu: Tiltott kétirányú kódpontok a bemeneten

en: Error in stringprep profile definition
hu: Hiba a stringprep profil definícióban

en: Flag conflict with profile
hu: Jelzőütközés a profillal

en: Unknown profile
hu: Ismeretlen profil

en: Unicode normalization failed (internal error)
hu: Unicode normalizálás sikertelen (belső hiba)

en: Code points prohibited by top-level domain
hu: A felsőszintű tartomány tiltja a kódpontokat

en: Missing input
hu: Hiányzó bemenet

en: System iconv failed
hu: Rendszer iconv sikertelen

en: No top-level domain found in input
hu: Nem található felsőszintű tartomány a bemeneten

en: Try `%s --help' for more information.
hu: További információkért próbálja a(z) „%s --help” parancsot.

en: Usage: %s [OPTION]... [STRINGS]...
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]… [SZÖVEGEK]…

en: Internationalized Domain Name (IDN) convert STRINGS, or standard input.
hu: Internationalized Domain Name (IDN) átalakított SZÖVEGEK vagy szabványos bemenet.

en: Command line interface to the internationalized domain name library.
    
    All strings are expected to be encoded in the preferred charset used
    by your locale.  Use `--debug' to find out what this charset is.  You
    can override the charset used by setting environment variable CHARSET.
    
    To process a string that starts with `-', for example `-foo', use `--'
    to signal the end of parameters, as in `idn --quiet -a -- -foo'.
    
    Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
hu: Parancssoros felület a nemzetközivé tett tartománynév könyvtárhoz.
    
    Minden szöveg a területi beállítás szerint előnyben részesített
    karakterkészlet használatával kódolva várt. Használja a „--debug”
    kapcsolót annak kiderítésére, hogy melyik ez a karakterkészlet.
    Felülbírálhatja a CHARSET környezeti változó beállításban használt
    karakterkészletet.
    
    Egy „-” kezdetű szöveg feldolgozásához, például „-izé”, használja a „--”
    jelet a paraméterek végének jelzéséhez, úgymint „idn --quiet -a -- -izé”.
    
    A hosszú kapcsolók kötelező argumentumai a rövid kapcsolóknál is kötelezőek.

en:   -h, --help               Print help and exit
      -V, --version            Print version and exit
hu:   -h, --help               Súgó kiírása és kilépés
      -V, --version            Verzió kiírása és kilépés

en:   -s, --stringprep         Prepare string according to nameprep profile
      -d, --punycode-decode    Decode Punycode
      -e, --punycode-encode    Encode Punycode
      -a, --idna-to-ascii      Convert to ACE according to IDNA (default mode)
      -u, --idna-to-unicode    Convert from ACE according to IDNA
hu:   -s, --stringprep         Szöveg előkészítése a nameprep profil szerint
      -d, --punycode-decode    Punycode dekódolása
      -e, --punycode-encode    Punycode kódolása
      -a, --idna-to-ascii      Átalakítás ACE-re az IDNA szerint (alap mód)
      -u, --idna-to-unicode    Átalakítás ACE-ről az IDNA szerint

en:       --allow-unassigned   Toggle IDNA AllowUnassigned flag (default off)
          --usestd3asciirules  Toggle IDNA UseSTD3ASCIIRules flag (default off)
hu:       --allow-unassigned   IDNA AllowUnassigned jelző váltása (alap: off)
          --usestd3asciirules  IDNA UseSTD3ASCIIRules jelző váltása (alap: off)

en:       --no-tld             Don't check string for TLD specific rules
                                 Only for --idna-to-ascii and --idna-to-unicode
hu:       --no-tld             Ne ellenőrizzen szöveget TLD specifikus szabályokhoz
                                 Csak --idna-to-ascii és --idna-to-unicode esetén

en:   -n, --nfkc               Normalize string according to Unicode v3.2 NFKC
hu:   -n, --nfkc               Szöveg normalizálása a Unicode v3.2 NFKC szerint

en:   -p, --profile=STRING     Use specified stringprep profile instead
                                 Valid stringprep profiles: `Nameprep',
                                 `iSCSI', `Nodeprep', `Resourceprep', 
                                 `trace', `SASLprep'
hu:   -p, --profile=SZÖVEG     Inkább a megadott stringprep profil használata
                                 Érvényes stringprep profilok: „Nameprep”,
                                 „iSCSI”, „Nodeprep”, „Resourceprep”, 
                                 „trace”, „SASLprep”

en:       --debug              Print debugging information
          --quiet              Silent operation
hu:       --debug              Hibakeresési információk kiírása
          --quiet              Csendes működés

en: only one of -s, -e, -d, -a, -u or -n can be specified
hu: csak a következők egyike adható meg: -s, -e, -d, -a, -u vagy -n

en: Charset `%s'.
hu: Karakterkészlet: „%s”.

en: Type each input string on a line by itself, terminated by a newline character.
hu: Minden bemeneti szöveget önmagával egy sorba gépeljen be, egy új sor karakterrel lezárva.

en: input error
hu: bemeneti hiba

en: could not convert from %s to UTF-8
hu: nem lehet átalakítani: %s -> UTF-8

en: could not convert from UTF-8 to UCS-4
hu: nem lehet átalakítani: UTF-8 -> UCS-4

en: could not convert from UTF-8 to %s
hu: nem lehet átalakítani: UTF-8 -> %s

en: could not convert from UCS-4 to UTF-8
hu: nem lehet átalakítani: UCS-4 -> UTF-8

en: tld_check_4z (position %lu): %s
hu: tld_check_4z (%lu. pozíció): %s

en: could not do NFKC normalization
hu: nem lehet NFKC normalizálást végrehajtani
