libidn 1.21 - en to pl translation catalogue (50 entries)

en: Success
pl: Sukces

en: String preparation failed
pl: Przygotowanie łańcucha nie powiodło się

en: Punycode failed
pl: Punycode zawiodło

en: Non-digit/letter/hyphen in input
pl: Znak nie będący cyfrą, literą ani kreską na wejściu

en: Forbidden leading or trailing minus sign (`-')
pl: Zabroniony wiodący lub kończący znak minus (`-')

en: Output would be too large or too small
pl: Wyjście może być zbyt duże lub zbyt małe

en: Input does not start with ACE prefix (`xn--')
pl: Wejście nie zaczyna się przedrostkiem ACE (`xn--')

en: String not idempotent under ToASCII
pl: Łańcuch nie idempotentny względem ToASCII

en: Input already contain ACE prefix (`xn--')
pl: Wejście już zawiera przedrostek ACE (`xn--')

en: Cannot allocate memory
pl: Nie można przydzielić pamięci

en: System dlopen failed
pl: Systemowa funkcja dlopen nie powiodła się

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: String not idempotent under Unicode NFKC normalization
pl: Łańcuch nie idempotentny względem normalizacji Unikodu NFKC

en: Invalid input
pl: Błędne wejście

en: Output would exceed the buffer space provided
pl: Wyjście przekroczyłoby dostarczone miejsce w buforze

en: String size limit exceeded
pl: Przekroczony limit rozmiaru łańcucha

en: Forbidden unassigned code points in input
pl: Zabronione nieprzypisane znaki na wejściu

en: Prohibited code points in input
pl: Zabronione znaki na wejściu

en: Conflicting bidirectional properties in input
pl: Konfliktowe własności dwukierunkowego pisma na wejściu

en: Malformed bidirectional string
pl: Źle sformułowany łańcuch dwukierunkowy

en: Prohibited bidirectional code points in input
pl: Zabronione znaki dwukierunkowe na wejściu

en: Error in stringprep profile definition
pl: Błąd w definicji profilu stringprep

en: Flag conflict with profile
pl: Konflikt flag z profilem

en: Unknown profile
pl: Nieznany profil

en: Unicode normalization failed (internal error)
pl: Normalizacja Unikodu nie powiodła się (błąd wewnętrzny)

en: Code points prohibited by top-level domain
pl: Znaki zabronione przez domenę najwyższego poziomu

en: Missing input
pl: Brak wejścia

en: System iconv failed
pl: Systemowa funkcja iconv nie powiodła się

en: No top-level domain found in input
pl: Nie znaleziono domeny najwyższego poziomu na wejściu

en: Try `%s --help' for more information.
pl: Polecenie `%s --help' pozwoli uzyskać więcej informacji.

en: Usage: %s [OPTION]... [STRINGS]...
pl: Składnia: %s [OPCJA]... [ŁAŃCUCHY]...

en: Internationalized Domain Name (IDN) convert STRINGS, or standard input.
pl: Program konwertuje ŁAŃCUCHY lub standardowe wyjście z kodowania właściwego
    dla umiędzynarodowionych nazw domen (IDN - Internationalized Domain Name).

en: Command line interface to the internationalized domain name library.
    
    All strings are expected to be encoded in the preferred charset used
    by your locale.  Use `--debug' to find out what this charset is.  You
    can override the charset used by setting environment variable CHARSET.
    
    To process a string that starts with `-', for example `-foo', use `--'
    to signal the end of parameters, as in `idn --quiet -a -- -foo'.
    
    Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
pl: Jest to interfejs linii poleceń do biblioteki umiędzynarodowionych nazw domen.
    
    Wszystkie łańcuchy powinny być zakodowane w zestawie znaków właściwym dla
    używanej lokalizacji. Opcja `--debug' pozwoli określić, jaki to jest zestaw
    znaków. Można wymusić używany zestaw znaków zmienną środowiskową CHARSET.
    
    Aby przetworzyć łańcuchy zaczynające się od `-', np. `-foo', należy użyć
    `--', aby zasygnalizować koniec parametrów, np. `idn --quiet -a -- -foo'.
    
    Argumenty obowiązkowe dla długich opcji są również obowiązkowe dla odpowiednich
    krótkich opcji.

en:   -h, --help               Print help and exit
      -V, --version            Print version and exit
pl:   -h, --help               Wypisanie opisu i zakończenie
      -V, --version            Wypisanie wersji i zakończenie

en:   -s, --stringprep         Prepare string according to nameprep profile
      -d, --punycode-decode    Decode Punycode
      -e, --punycode-encode    Encode Punycode
      -a, --idna-to-ascii      Convert to ACE according to IDNA (default mode)
      -u, --idna-to-unicode    Convert from ACE according to IDNA
pl:   -s, --stringprep         Przygotowanie łańcucha zgodnie z profilem nameprep
      -d, --punycode-decode    Dekodowanie Punycode
      -e, --punycode-encode    Kodowanie Punycode
      -a, --idna-to-ascii      Konwersja do ACE zgodnie z IDNA (tryb domyślny)
      -u, --idna-to-unicode    Konwersja z ACE zgodnie z IDNA

en:       --allow-unassigned   Toggle IDNA AllowUnassigned flag (default off)
          --usestd3asciirules  Toggle IDNA UseSTD3ASCIIRules flag (default off)
pl:       --allow-unassigned   Włączenie flagi IDNA AllowUnassigned
          --usestd3asciirules  Włączenie flagi IDNA UseSTD3ASCIIRules

en:       --no-tld             Don't check string for TLD specific rules
                                 Only for --idna-to-ascii and --idna-to-unicode
pl:       --no-tld             Niesprawdzenie łańcucha pod kątem reguł specyficznych
                                 dla TLD;
                                 tylko dla --idna-to-ascii and --idna-to-unicode

en:   -n, --nfkc               Normalize string according to Unicode v3.2 NFKC
pl:   -n, --nfkc               Normalizacja łańcucha zgodnie z Unicode v3.2 NFKC

en:   -p, --profile=STRING     Use specified stringprep profile instead
                                 Valid stringprep profiles: `Nameprep',
                                 `iSCSI', `Nodeprep', `Resourceprep', 
                                 `trace', `SASLprep'
pl:   -p, --profile=ŁAŃCUCH    Użycie określonego profilu stringprep
                                 Poprawne profile stringprep: `Nameprep',
                                 `iSCSI', `Nodeprep', `Resourceprep',
                                 `trace', `SASLprep'

en:       --debug              Print debugging information
          --quiet              Silent operation
pl:       --debug              Wypisywanie informacji diagnostycznych
          --quiet              Działenie po cichu

en: only one of -s, -e, -d, -a, -u or -n can be specified
pl: Można podać tylko jedno z -s, -e, -d, -a, -u lub -n

en: Charset `%s'.
pl: Zestaw znaków `%s'.

en: Type each input string on a line by itself, terminated by a newline character.
pl: Należy podać każdy łańcuch w osobnej linii, zakończony znakiem nowej linii.

en: input error
pl: błąd wejścia

en: could not convert from %s to UTF-8
pl: nie można przekonwertować z %s na UTF-8

en: could not convert from UTF-8 to UCS-4
pl: nie można przekonwertować z UTF-8 na UCS-4

en: could not convert from UTF-8 to %s
pl: nie można przekonwertować z UTF-8 na %s

en: could not convert from UCS-4 to UTF-8
pl: nie można przekonwertować z UCS-4 na UTF-8

en: tld_check_4z (position %lu): %s
pl: tld_check_4z (pozycja %lu): %s

en: could not do NFKC normalization
pl: normalizacja NFKC nie powiodła się
