parted 3.1 - en to gl translation catalogue (305 entries)

en: invalid argument %s for %s
gl: argumento incorrecto %s para %s

en: ambiguous argument %s for %s
gl: argumento %s ambiguo para %s

en: Valid arguments are:
gl: Os argumentos válidos son:

en: write error
gl: erro de escritura

en: Unknown system error
gl: Erro de sistema descoñecido

en: %s: option '%s' is ambiguous; possibilities:
gl: %s: a opción «%s» é ambigua; as posibilidades son:

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción «--%s» non permite ningún argumento

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción «%c%s» non permite ningún argumento

en: %s: option '--%s' requires an argument
gl: %s: a opción «--%s» require un argumento

en: %s: unrecognized option '--%s'
gl: %s: opción «--%s» non recoñecida

en: %s: unrecognized option '%c%s'
gl: %s: opción «%c%s» non recoñecida

en: %s: invalid option -- '%c'
gl: %s: opción incorrecta -- «%c»

en: %s: option requires an argument -- '%c'
gl: %s: a opción require un argumento -- «%c»

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
gl: %s: a opción «-W %s» é ambigua

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción «-W %s» non permite ningún argumento

en: %s: option '-W %s' requires an argument
gl: %s: a opción «-W %s» require un argumento

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
gl: «

en: '
gl: »

en: Success
gl: Éxito

en: No match
gl: Sen coincidencias

en: Invalid regular expression
gl: Expresión regular non válida

en: Invalid collation character
gl: Carácter de ordenación incorrecto

en: Invalid character class name
gl: Nome da clase de caracteres incorrecto

en: Trailing backslash
gl: Barra invertida ao final

en: Unmatched [ or [^
gl: [ ou [^ sen parella

en: Unmatched ( or \(
gl: ( ou \( sen parella

en: Unmatched \{
gl: \{ sen parella

en: Invalid content of \{\}
gl: Contido de \{\} non válido

en: Invalid range end
gl: Fin de intervalo non válida

en: Memory exhausted
gl: Memoria esgotada

en: Invalid preceding regular expression
gl: Expresión regular precedente non válida

en: Premature end of regular expression
gl: Fin prematura da expresión regular

en: Regular expression too big
gl: Expresión regular grande de máis

en: Unmatched ) or \)
gl: ) ou \) sen parella

en: No previous regular expression
gl: Non hai ningunha expresión regular anterior

note: TRANSLATORS: A regular expression testing for an affirmative answer (english: "yes").  Testing the first character may be sufficient. Take care to consider upper and lower case. To enquire the regular expression that your system uses for this purpose, you can use the command locale -k LC_MESSAGES | 
en: ^[yY]
gl: ^[sSyY]

en: Packaged by %s (%s)
gl: Empaquetado por %s (%s)

en: Packaged by %s
gl: Empaquetado por %s

note: TRANSLATORS: Translate "(C)" to the copyright symbol (C-in-a-circle), if this symbol is available in the user's locale.  Otherwise, do not translate "(C)"; leave it as-is.
en: (C)
gl: ©

en: 
    License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
gl: 
    Licenza GPL3v+: GNU GPL versión3  ou posterior <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    Isto é software libre: pode modificalo e redistribuílo.
    Non hai NINGUNHA GARANTÍA, ata onde o permita a lei.

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
gl: Escrito por %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
gl: Escrito por %s e %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
gl: Escrito por %s, %s e %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
gl: Escrito por %s, %s, %s,
    e %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
gl: Escrito por %s, %s, %s,
    %s, e %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
gl: Escrito por %s, %s, %s,
    %s, %s, e %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
gl: Escrito por %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, e %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
gl: Escrito por %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    e %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
gl: Escrito por %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, e %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
gl: Escrito por %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, e outros.

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: 
    Report bugs to: %s
gl: 
    Envíe os informes de fallo a: %s

en: Report %s bugs to: %s
gl: Envíe os informes de fallo en %s a %s.

en: %s home page: <%s>
gl: Páxina web de %s: <%s>

en: %s home page: <http://www.gnu.org/software/%s/>
gl: Páxina web de %s: <http://www.gnu.org/software/%s/>

en: General help using GNU software: <http://www.gnu.org/gethelp/>
gl: Axuda xeral ao usar software GNU: <http://www.gnu.org/gethelp/>

en: memory exhausted
gl: esgotouse a memoria

en: invalid %s%s argument '%s'
gl: o argumento «%s» de %s%s é incorrecto

en: invalid suffix in %s%s argument '%s'
gl: sufixo incorrecto %s%s no argumento «%s»

en: %s%s argument '%s' too large
gl: %s%s argumento «%s» demasiado longo

en: Disk Image
gl: Imaxe de disco

en: Error opening %s: %s
gl: Produciuse un erro ao abrir %s: %s

en: Unable to open %s read-write (%s).  %s has been opened read-only.
gl: Non foi posíbel abrir %s para lectura-escritura (%s). Abriuse %s para só lectura.

en: %s during seek for read on %s
gl: %s mentres se ía á posición na que ler en %s

en: %s during read on %s
gl: %s durante a lectura en %s

en: Can't write to %s, because it is opened read-only.
gl: Non foi posíbel escribir en %s, porque está aberto para só lectura.

en: %s during seek for write on %s
gl: %s mentres se ía á posición na que escribir en %s

en: %s during write on %s
gl: %s durante a escritura en %s

en: Try `%s --help' for more information.
gl: Execute «%s --help» para obter máis información.

en: Usage: %s [OPTION] [DEVICE]...
gl: Uso: %s [OPCIÓN] [DISPOSITIVO]...

en: 
    Report bugs to <%s>.
gl: 
    Envíe os informes de fallo a <%s>.

en: Unable to open %s.
gl: Non foi posíbel abrir %s.

en: The partition table cannot be re-read.  This means you need to reboot before mounting any modified partitions.  You also need to reinstall your boot loader before you reboot (which may require mounting modified partitions).  It is impossible do both things!  So you'll need to boot off a rescue disk, and reinstall your boot loader from the rescue disk.  Read section 4 of the Parted User documentation for more information.
gl: Non foi posíbel volver ler a táboa de particións, así que ten que reiniciar antes de montar calquera partición modificada. Tamén ten que reinstalar o cargador de arranque antes de reiniciar (o que pode precisar a montaxe de particións modificadas). É imposíbel facer ámbalas dúas cousas, así que ha ter que arrancar cun disco de rescate, e reinstalar o cargador de arranque desde o disco de rescate. Lea a sección 4 da documentación de Usuario de Parted para obter máis información.

en: The partition table on %s cannot be re-read (%s).  This means the Hurd knows nothing about any modifications you made.  You should reboot your computer before doing anything with %s.
gl: Non é posíbel volver ler a táboa de particións de %s (%s). Isto quere dicir que Hurd non sabe nada sobre as modificacións que vostede fixo. Debería reiniciar o seu computador antes de facer nada con %s.

en: You should reinstall your boot loader before rebooting.  Read section 4 of the Parted User documentation for more information.
gl: Debería reinstalar o cargador de arranque antes de reiniciar. Lea a sección 4 da documentación de Usuario de Parted para obter máis información.

en: %s trying to sync %s to disk
gl: %s tentando sincronizar %s no disco

en: Could not stat device %s - %s.
gl: Non foi posíbel facer "stat" sobre o dispositivo %s - %s.

en: Unable to determine the size of %s (%s).
gl: Non foi posíbel determinar o tamaño de %s (%s).

en: Could not get identity of device %s - %s
gl: Non foi posíbel obter a identidade do dispositivo %s - %s

en: Generic IDE
gl: IDE xenérico

en: Error initialising SCSI device %s - %s
gl: Produciuse un erro ao inicializar o dispositivo SCSI %s - %s

en: The device %s is so small that it cannot possibly store a file system or partition table.  Perhaps you selected the wrong device?
gl: O dispositivo %s é tan pequeno que non é posíbel que almacene un sistema de ficheiros nin unha táboa de particións. Non seleccionaría un dispositivo equivocado?

en: Unable to determine geometry of file/device %s.  You should not use Parted unless you REALLY know what you're doing!
gl: Non foi posíbel determinar a xeometría do ficheiro/dispositivo %s. Non debería usar Parted se non sabe DE VERDADE o que está a facer!

en: DAC960 RAID controller
gl: Controladora RAID DAC960

en: ATARAID Controller
gl: Controladora ATARAID

en: I2O Controller
gl: Controladora I2O

en: Loopback device
gl: Dispositivo de Loopback

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: ped_device_new()  Unsupported device type
gl: ped_device_new()  Tipo de dispositivo non compatíbel

en: Error informing the kernel about modifications to partition %s -- %s.  This means Linux won't know about any changes you made to %s until you reboot -- so you shouldn't mount it or use it in any way before rebooting.
gl: Produciuse un erro ao informar ao núcleo sobre as modificacións feitas na partición %s -- %s. Isto quere dicir que Linux non ha saber nada dos cambios que lle fixo a %s ata que reinicie -- así que non debería montala ou empregala de ningún xeito antes de reiniciar.

en: Unable to determine the start and length of %s.
gl: Non foi posíbel determinar o inicio e a lonxitude de %s.

en: Can't have the end before the start! (start sector=%jd length=%jd)
gl: O final da partición non pode estar antes do comezo! (sector inicial=%jd lonxitude=%jd)

en: Attempt to write sectors %ld-%ld outside of partition on %s.
gl: Tentáronse escribir os sectores %ld-%ld fóra da partición en %s.

en: checking for bad blocks
gl: buscando bloques erróneos

en: %s: unrecognised disk label
gl: %s: etiqueta de disco non recoñecida

en: This libparted doesn't have write support for %s.  Perhaps it was compiled read-only.
gl: Esta versión de libparted non admite a escritura para %s. Se cadra está compilado para só lectura.

en: Partition %d is %s, but the file system is %s.
gl: A partición %d é %s, pero o sistema de ficheiros é %s.

en: %s disk labels do not support extended partitions.
gl: As etiquetas de disco %s non admiten particións estendidas.

en: %s disk labels don't support logical or extended partitions.
gl: As etiquetas de disco %s non admiten particións lóxicas ou estendidas.

en: Too many primary partitions.
gl: Demasiadas particións primarias.

en: Can't add a logical partition to %s, because there is no extended partition.
gl: Non é posíbel engadir unha partición lóxica a %s, porque non hai unha partición estendida.

en: Can't have more than one extended partition on %s.
gl: Non é posíbel ter máis de unha partición estendida en %s.

en: Can't have logical partitions outside of the extended partition.
gl: Non é posíbel ter particións lóxicas fóra da partición estendida.

en: Can't have a logical partition outside of the extended partition on %s.
gl: Non é posíbel ter unha partición lóxica fóra da partición estendida en %s.

en: Can't have a primary partition inside an extended partition.
gl: Non é posíbel ter unha partición primaria dentro dunha partición estendida.

en: Can't have a partition outside the disk!
gl: Non é posíbel ter unha partición fóra do disco!

en: Can't have overlapping partitions.
gl: Non é posíbel ter particións que se solapen.

en: metadata
gl: metadatos

en: free
gl: libre

en: extended
gl: estendida

en: logical
gl: lóxica

en: primary
gl: primaria

en: boot
gl: arranque

en: root
gl: raíz

en: swap
gl: intercambio

en: hidden
gl: oculta

en: Information
gl: Información

en: Warning
gl: Aviso

en: Error
gl: Erro

en: Fatal
gl: Moi grave

en: Bug
gl: Fallo

en: No Implementation
gl: Sen implementación

en: Fix
gl: Arranxar

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: OK
gl: Aceptar

en: Retry
gl: Reintentar

en: Ignore
gl: Ignorar

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Support for reading AIX disk labels is is not implemented yet.
gl: A compatibilidade para ler etiquetas de disco AIX aínda non está implementada.

en: Support for writing AIX disk labels is is not implemented yet.
gl: A compatibilidade para escribir etiquetas de disco AIX aínda non está implementada.

en: Support for adding partitions to AIX disk labels is not implemented yet.
gl: A compatibilidade para engadir particións a etiquetas de disco AIX aínda non está implementada.

en: Support for duplicating partitions in AIX disk labels is not implemented yet.
gl: A compatibilidade para duplicar particións en etiquetas de disco AIX aínda non está implementada.

en: Support for setting system type of partitions in AIX disk labels is not implemented yet.
gl: A compatibilidade para definir o tipo de sistema de particións en etiquetas de disco AIX aínda non está implementada.

en: Unable to satisfy all constraints on the partition.
gl: Non foi posíbel satisfacer todas as restricións da partición.

en: Invalid partition table on %s -- wrong signature %x.
gl: Táboa de particións incorrecta en %s -- sinatura %x incorrecta.

en: Invalid partition table - recursive partition on %s.
gl: Táboa de particións incorrecta - partición recursiva en %s.

en: Extended partitions cannot be hidden on msdos disk labels.
gl: As particións estendidas non poden estar ocultas en etiquetas de disco msdos.

en: cannot create any more partitions
gl: non é posíbel crear máis particións

en: %s has no extended partition (volume header partition).
gl: %s non ten unha partición estendida (partición de cabeceira de volume).

en: Checksum is wrong, indicating the partition table is corrupt.
gl: A suma de comprobación é incorrecta, o que indica que a táboa de partición está danada.

en: Only primary partitions can be root partitions.
gl: Só as particións primarias poden ser particións raíz.

en: Only primary partitions can be swap partitions.
gl: Só as particións primarias poden ser particións de intercambio.

en: Only logical partitions can be a boot file.
gl: Só as particións lóxicas poden ser un ficheiro de arranque.

en: Too many primary partitions
gl: Demasiadas particións primarias.

en: open error
gl: erro de apertura

en: read error
gl: erro de lectura

en: ioctl() error
gl: erro de ioctl()

en: Unsupported disk type
gl: Tipo de disco non compatíbel

en: Unsupported disk format
gl: Formato de disco non compatíbel

en: Disk is in use
gl: O disco está en uso

en: Syntax error in config file
gl: Erro de sintaxe no ficheiro de configuración

en: Volume label is corrupted
gl: A etiqueta do volume está danada

en: Memory allocation failed
gl: Produciuse un erro ao asignar memoria

en: Device verification failed
gl: Produciuse un erro ao comprobar o dispositivo

en: Fatal error
gl: Erro moi grave

en: No room for partition info.
gl: Non hai espazo para a información das particións.

en: Could not retrieve disk geometry information.
gl: Non foi posíbel recuperar a información da xeometría de disco.

en: The format of the GPT partition table is version %x, which is newer than what Parted can recognise.  Please report this!
gl: O formato da táboa de partición GPT é da versión %x, que é máis recente do que Parted pode recoñecer. Por favor infórmenos!

en: Both the primary and backup GPT tables are corrupt.  Try making a fresh table, and using Parted's rescue feature to recover partitions.
gl: Ámbalas dúas táboas GPT, primaria e copia de seguridade, están danadas. Probe a crear unha táboa nova e a empregar a característica de rescate (rescue) de Parted para recuperar as particións.

en: The backup GPT table is corrupt, but the primary appears OK, so that will be used.
gl: A copia de seguridade da táboa GPT está danada, pero a primaria semella estar ben, así que é a que se ha empregar.

en: The primary GPT table is corrupt, but the backup appears OK, so that will be used.
gl: A táboa GPT primaria está danada, pero a copia de seguridade semella estar ben, así que é a que se ha empregar.

en: Invalid signature %x for Mac disk labels.
gl: Sinatura %x non válida para etiquetas de disco Mac.

en: Partition map has no partition map entry!
gl: O mapa de particións non ten unha entrada do mapa de particións!

en: %s is too small for a Mac disk label!
gl: %s é pequeno de máis para unha etiqueta de disco Mac!

en: Partition %d has an invalid signature %x.
gl: A partición %d ten unha sinatura %x non válida.

en: Partition %d has an invalid length of 0 bytes!
gl: A partición %d ten unha lonxitude non válida de 0 bytes!

en: The data region doesn't start at the start of the partition.
gl: A rexión de datos non comeza no principio da partición.

en: The boot region doesn't start at the start of the partition.
gl: A rexión de arranque non comeza no principio da partición.

en: The partition's boot region doesn't occupy the entire partition.
gl: A rexión de arranque da partición non ocupa toda a partición.

en: The partition's data region doesn't occupy the entire partition.
gl: A rexión de datos da partición non ocupa toda a partición.

en: Weird block size on device descriptor: %d bytes is not divisible by 512.
gl: Tamaño de bloque estraño no descritor do dispositivo: %d bytes non é divisíbel por 512.

en: The driver descriptor says the physical block size is %d bytes, but Linux says it is %d bytes.
gl: O descritor do controlador di que o tamaño do bloque físico é %d bytes, pero Linux di que é de %d bytes.

en: No valid partition map found.
gl: Non se atopou un mapa de particións válido.

en: Conflicting partition map entry sizes!  Entry 1 says it is %d, but entry %d says it is %d!
gl: Tamaños das entradas do mapa de particións conflitivos! A entrada 1 di que é de %d, pero a entrada %d di que é %d!

en: Weird!  There are 2 partitions map entries!
gl: Estraño! Hai 2 entradas de mapa de particións!

en: Changing the name of a root or swap partition will prevent Linux from recognising it as such.
gl: Cambiar o nome dunha partición raíz ou de intercambio ha impedir que Linux a recoñeza coma tal.

en: Can't add another partition -- the partition map is too small!
gl: Non é posíbel engadir outra partición -- o mapa de particións é pequeno de máis!

en: Invalid partition table on %s.
gl: Táboa de particións incorrecta en %s.

en: Partition %d isn't aligned to cylinder boundaries.  This is still unsupported.
gl: A partición %d non está aliñada nos límites dos cilindros. Aínda non hai compatibilidade para isto.

en: Can't add another partition.
gl: Non é posíbel engadir máis particións.

en: Failed to write partition block at %d.
gl: Produciuse un erro ao escribir o bloque de partición en %d.

en: Unable to allocate a partition number.
gl: Non foi posíbel asignar un número de partición.

en: Corrupted Sun disk label detected.
gl: Detectouse unha etiqueta de disco Sun danada.

en: The disk CHS geometry (%d,%d,%d) reported by the operating system does not match the geometry stored on the disk label (%d,%d,%d).
gl: A xeometría CHS do disco (%d,%d,%d) indicada polo sistema operativo no coincide coa xeometría almacenada na etiqueta de disco (%d,%d,%d).

en: The disk label describes a disk bigger than %s.
gl: A etiqueta de disco describe un disco maior de %s.

en: The disk has %d cylinders, which is greater than the maximum of 65536.
gl: O disco ten %d cilindros, o que supera o máximo de 65536.

en: The Whole Disk partition is the only available one left.  Generally, it is not a good idea to overwrite this partition with a real one.  Solaris may not be able to boot without it, and SILO (the sparc boot loader) appreciates it as well.
gl: A partición de Disco Completo é a única que queda dispoñíbel. Normalmente non é unha boa idea sobrescribir esta partición cunha de verdade. Solaris pode non arrancar sen ela, e SILO (o cargador de arranque de sparc) tamén a aprecia.

en: Sun disk label is full.
gl: A etiqueta de disco Sun está chea.

en: opening of device failed
gl: produciuse un erro ao abrir o dispositivo

en: writing to device failed
gl: produciuse un erro ao escribir no dispositivo

en: reading from device failed
gl: produciuse un erro ao ler do dispositivo

en: Could not read volume label.
gl: Non foi posíbel ler a etiqueta de volume.

en: Could not write volume label.
gl: Non foi posíbel escribir a etiqueta de volume.

en: Out of memory.
gl: Memoria esgotada.

en: The location %s is outside of the device %s.
gl: A localización de %s está fóra do dispositivo %s.

en: %s : Couldn't write block %d
gl: %s: non foi posíbel escribir o bloque %d

en: GNU Parted was miscompiled: the FAT boot sector should be 512 bytes.  FAT support will be disabled.
gl: GNU parted compilouse incorrectamente: o sector de arranque FAT debería ter 512 bytes. Vaise desactivar a compatibilidade FAT.

en: File system has an invalid signature for a FAT file system.
gl: O sistema de ficheiros ten unha sinatura incorrecta para un sistema de ficheiros FAT.

en: File system has an invalid sector size for a FAT file system.
gl: O sistema de ficheiros ten un tamaño de sector incorrecto para un sistema de ficheiros FAT.

en: File system has an invalid cluster size for a FAT file system.
gl: O sistema de ficheiros ten un tamaño de bloque non válido para un sistema de ficheiros FAT.

en: File system has an invalid number of reserved sectors for a FAT file system.
gl: O sistema de ficheiros ten un número incorrecto de sectores reservados para un sistema de ficheiros FAT.

en: File system has an invalid number of FATs.
gl: O sistema de ficheiros ten un número de FATs incorrecto.

en: FAT boot sector says logical sector size is 0.  This is weird.
gl: O sector de arranque de FAT di que o tamaño lóxico de sector é 0. Isto é moi estraño.

en: FAT boot sector says there are no FAT tables.  This is weird.
gl: O sector de arranque de FAT di que non hai táboas FAT. Isto é moi estraño.

en: FAT boot sector says clusters are 0 sectors.  This is weird.
gl: O sector de arranque de FAT di que os clusters teñen 0 sectores. Isto é moi estraño.

en: File system is FAT12, which is unsupported.
gl: O sistema de ficheiros é FAT12, para o cal non hai compatibilidade.

en: Unrecognised old style linux swap signature '%10s'.
gl: Sinatura «%10s» da partición de intercambio de linux de antigo estilo non recoñecida.

en: Unrecognised new style linux swap signature '%10s'.
gl: Sinatura «%10s» da partición de intercambio de linux de novo estilo non recoñecida.

en: Unrecognised swsusp linux swap signature '%9s'.
gl: Sinatura «%9s» da partición de intercambio de linux swsusp non recoñecida.

en: This file system has a logical sector size of %d.  GNU Parted is known not to work properly with sector sizes other than 512 bytes.
gl: Este sistema de ficheiros ten un tamaño de sector lóxico de %d. Sábese que GNU Parted non traballa correctamente con tamaños de sector distintos de 512 bytes.

en: The information sector has the wrong signature (%x).  Select cancel for now, and send in a bug report.  If you're desperate, it's probably safe to ignore.
gl: O sector de información ten unha sinatura incorrecta (%x). Escolla "Cancelar" polo de agora, e envíe un informe de fallo. Se está desesperado, pode que sexa seguro ignorar.

en: You need %s of free disk space to shrink this partition to this size.  Currently, only %s is free.
gl: Precisa %s de espazo libre para reducir esta partición a este tamaño (actualmente ten só hai %s libres)

en: Cluster start delta = %d, which is not a multiple of the cluster size %d.
gl: Delta do comezo do cluster = %d, que non é un múltiplo do tamaño do cluster %d.

en: Bad directory entry for %s: first cluster is the end of file marker.
gl: Entrada de directorio incorrecta para %s: o primeiro cluster é o marcador de fin de ficheiro.

en: Bad FAT: unterminated chain for %s.  You should run dosfsck or scandisk.
gl: FAT incorrecta: cadea non rematada para %s. Debería executar dosfsck ou scandisk.

en: Bad FAT: cluster %d outside file system in chain for %s.  You should run dosfsck or scandisk.
gl: FAT incorrecta: o cluster %d está fóra do sistema de ficheiros na cadea para %s. Debería executar dosfsck ou scandisk.

en: Bad FAT: cluster %d is cross-linked for %s.  You should run dosfsck or scandisk.
gl: FAT incorrecta: o cluster %d ten ligazóns cruzadas para %s. Debería executar dosfsck ou scandisk.

en: %s is %dk, but it has %d clusters (%dk).
gl: %s é de %dk, pero ten %d clusters (%dk).

en: The file %s is marked as a system file.  This means moving it could cause some programs to stop working.
gl: O ficheiro %s está marcado como ficheiro de sistema. Isto significa que movelo podería facer que outros programas deixen de traballar.

en: Partition too big/small for a %s file system.
gl: A partición é grande/pequena de máis para un sistema de ficheiros %s.

en: The FATs don't match.  If you don't know what this means, then select cancel, run scandisk on the file system, and then come back.
gl: As FATs non coinciden. Se non sabe o que isto significa, escolla "Cancelar", empregue "scandisk" no sistema de ficheiros, e logo volva.

en: There are no possible configurations for this FAT type.
gl: Non hai configuracións posíbeis para este tipo de FAT.

en: File system doesn't have expected sizes for Windows to like it.  Cluster size is %dk (%dk expected); number of clusters is %d (%d expected); size of FATs is %d sectors (%d expected).
gl: O sistema de ficheiros non ten os tamaños esperados para que a Windows lle guste. O tamaño do cluster é %dk (esperábase %dk); o número de clusters é %d (esperábanse %d); o tamaño das FATs é de %d sectores (esperábanse %d).

en: File system is reporting the free space as %d clusters, not %d clusters.
gl: O sistema de ficheiros di que o espacio libre é de %d clusters, non %d clusters.

en: There's not enough room in the root directory for all of the files.  Either cancel, or ignore to lose the files.
gl: Non hai espazo dabondo no directorio raíz para todos os ficheiros. Pode ou ben cancelar, ou ben ignorar e perder os ficheiros.

en: Error writing to the root directory.
gl: Produciuse un erro ao escribir no directorio raíz.

en: If you leave your file system as FAT16, then you will have no problems.
gl: Se deixa o sistema de ficheiros como FAT16, non ha ter problemas.

en: If you convert to FAT16, and MS Windows is installed on this partition, then you must re-install the MS Windows boot loader.  If you want to do this, you should consult the Parted manual (or your distribution's manual).
gl: Se converte a FAT16, e MS Windows está instalado na partición, ha ter que reinstalar o cargador de arranque de MS Windows. Se quere facelo, debería consultar o manual de Parted (ou o manual da súa distribución).

en: If you leave your file system as FAT32, then you will not introduce any new problems.
gl: Se deixa o sistema de ficheiros como FAT32, non ha introducir novos problemas.

en: If you convert to FAT32, and MS Windows is installed on this partition, then you must re-install the MS Windows boot loader.  If you want to do this, you should consult the Parted manual (or your distribution's manual).  Also, converting to FAT32 will make the file system unreadable by MS DOS, MS Windows 95a, and MS Windows NT.
gl: Se converte a FAT32, e MS Windows está instalado na partición, ha ter que reinstalar o cargador de arranque de MS Windows. Se quere facelo, debería consultar o manual de Parted (ou o manual da súa distribución). Ademais, a conversión a FAT32 fará o sistema de ficheiros ilexíbel para MS DOS, MS Windows 95a e MS Windows NT.

en: Would you like to use FAT32?
gl: Quere usar FAT32?

en: The file system can only be resized to this size by converting to FAT16.
gl: O sistema de ficheiros só pode alcanzar este tamaño convertendo a FAT16.

en: The file system can only be resized to this size by converting to FAT32.
gl: O sistema de ficheiros só pode alcanzar este tamaño convertendo a FAT32.

en: GNU Parted cannot resize this partition to this size.  We're working on it!
gl: GNU Parted non pode redimensionar esta partición a este tamaño. Estamos traballando niso!

en: FAT %d media %x doesn't match the boot sector's media %x.  You should probably run scandisk.
gl: Na FAT %d, o soporte %x non coincide co soporte do sector de arranque, %x. Seguramente debería executar scandisk.

en: fat_table_set: cluster %ld outside file system
gl: fat_table_set: o cluster %ld está fóra do sistema de ficheiros

en: fat_table_get: cluster %ld outside file system
gl: fat_table_get: o cluster %ld está fóra do sistema de ficheiros

en: fat_table_alloc_cluster: no free clusters
gl: fat_table_alloc_cluster: non hai clusters libres

en: Could not detect file system.
gl: Non é posíbel detectar un sistema de ficheiros.

en: resizing %s file systems is not supported
gl: non hai compatibilidade para o redimensionamento de sistemas de ficheiros %s

en: The file system is bigger than its volume!
gl: O sistema de ficheiros é maior que seu volume!

en: shrinking
gl: reducindo

en: displays this help message
gl: mostra esta mensaxe de axuda

en: lists partition layout on all block devices
gl: lista a disposición das particións de todos os dispositivos de bloques

en: never prompts for user intervention
gl: non pedir nunca a intervención do usuario

en: displays the version
gl: mostra a versión

en: NUMBER is the partition number used by Linux.  On MS-DOS disk labels, the primary partitions number from 1 to 4, logical partitions from 5 onwards.
gl: MENOR é o número de partición que usa Linux. Nas etiquetas de disco MS-DOS, as particións primarias teñen números de 1 a 4, e as lóxicas téñenos do 5 en diante.

en: LABEL-TYPE is one of:
gl: TIPO-ETIQUETA é un destes:

en: FLAG is one of:
gl: MODIF é un destes:

en: PART-TYPE is one of: primary, logical, extended
gl: TIPO-PARTICION é: primary (primaria), logical (lóxica), extended (estendida)

en: FS-TYPE is one of:
gl: TIPO-SF é un destes:

en: STATE is one of: on, off
gl: ESTADO é un destes: on, off

en: DEVICE is usually /dev/hda or /dev/sda
gl: DISPOSITIVO adoita ser /dev/hda ou /dev/sda

en: NAME is any word you want
gl: NOME é calquera palabra que queira

en: Copyright (C) 1998 - 2006 Free Software Foundation, Inc.
    This program is free software, covered by the GNU General Public License.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
gl: Copyright (C) 1998 - 2006 Free Software Foundation, Inc.
    Este programa é software libre, cuberto pola Licenza Pública Xeral de GNU.
    
    Este programa distribúese coa esperanza de que sexa útil, pero
    SEN NINGUNHA GARANTÍA; nin sequera a garantía implícita de
    COMERCIABILIDADE ou APTITUDE PARA UN FIN EN PARTICULAR. Vexa a
    Licenza Pública Xeral de GNU para obter máis detalles.

en: %0.f%%	(time left %.2d:%.2d)
gl: %0.f%%	(tempo restante %.2d:%.2d)

en: Partition(s) on %s are being used.
gl: Esta(n)se a usar a(s) partición(s) de %s.

en: New disk label type?
gl: Novo tipo de etiqueta de disco?

en: Partition type?
gl: Tipo de partición?

en: Partition name?
gl: Nome da partición?

en: File system type?
gl: Tipo de sistema de ficheiros?

en: Start?
gl: Inicio?

en: End?
gl: Fin?

en: Partition number?
gl: Número de partición?

en: Model: %s (%s)
gl: Modelo: %s (%s)

en: Disk %s: %s
gl: Disco %s: %s

en: Partition Table: %s
gl: Táboa de particións: %s

en: Number
gl: Número

en: Start
gl: Inicio

en: End
gl: Fin

en: Size
gl: Tamaño

en: Type
gl: Tipo

en: File system
gl: Sistema de ficheiros

en: Name
gl: Nome

en: Flags
gl: Modificadores

en: Free Space
gl: Espazo libre

en: A %s %s partition was found at %s -> %s.  Do you want to add it to the partition table?
gl: Atopouse unha partición %s %s en %s -> %s. Quere engadila á táboa de particións?

en: searching for file systems
gl: buscando sistemas de ficheiros

en: New device?
gl: Novo dispositivo?

en: New state?
gl: Novo estado?

en: help [COMMAND]                           print general help, or help on COMMAND
gl: help [ORDE]           mostrar axuda xeral, ou axuda sobre a ORDE

en: mklabel,mktable LABEL-TYPE               create a new disklabel (partition table)
gl: mklabel, mktable TIPO-ETIQUETA           crear unha nova etiqueta de disco (táboa de particións)

en: mkpart PART-TYPE [FS-TYPE] START END     make a partition
gl: mkpart TIPO-PARTICION [TIPO-FS] INICIO FIN        crear unha partición

en: 'mkpart' makes a partition without creating a new file system on the partition.  FS-TYPE may be specified to set an appropriate partition ID.
gl: «mkpart» crea unha partición sen crear un novo sistema de ficheiros na partición. Debe especificarse TIPO-SF para definir un ID de partición axeitado.

en: name NUMBER NAME                         name partition NUMBER as NAME
gl: name NÚMERO NOME                         ponlle o NOME á partición NÚMERO

en: Without arguments, 'print' displays the entire partition table. However with the following arguments it performs various other actions.
gl: Sen argumentos, «print» mostra toda a táboa de particións. Aínda así cos seguintes argumentos realiza outras accións.

en: quit                                     exit program
gl: quit                                     saír do programa

en: rescue START END                         rescue a lost partition near START and END
gl: rescue INICIO FIN                        recupera unha partición perdida entre INICIO e FIN

en: rm NUMBER                                delete partition NUMBER
gl: rm NÚMERO                                eliminar a partición NÚMERO

en: select DEVICE                            choose the device to edit
gl: select DISPOSITIVO                       escoller o dispositivo a editar

en: No device found
gl: Non se atopou ningún dispositivo

en: You may need to update /etc/fstab.
gl: Non esqueza actualizar /etc/fstab, se é necesario.

en: Usage: parted [OPTION]... [DEVICE [COMMAND [PARAMETERS]...]...]
    Apply COMMANDs with PARAMETERS to DEVICE.  If no COMMAND(s) are given, run in
    interactive mode.
gl: Uso: parted [OPCIÓN]... [DISPOSITIVO [ORDE [PARÁMETROS]...]...]
    Aplica a ORDE cos PARÁMETROS ao DISPOSITIVO. Se non se indica ningunha
    ORDE, funciona en modo interactivo.

en: Expecting a partition number.
gl: Espérase un número de partición.

en: Partition doesn't exist.
gl: A partición non existe.

en: Expecting a file system type.
gl: Espérase un tipo de sistema de ficheiros.

en: Unknown file system type "%s".
gl: Tipo de sistema de ficheiros «%s» descoñecido.

en: Expecting a disk label type.
gl: Espérase un tipo de etiqueta de disco.

en: Can't create any more partitions.
gl: Non é posíbel crear máis particións.

en: Expecting a partition type.
gl: Espérase un tipo de partición.

en: OPTIONs:
gl: OPCIÓNs:

en: COMMANDs:
gl: ORDEs:

en: 
    Report bugs to %s
gl: 
    Envíe os informes de fallo a: %s

en: Using %s
gl: Usando %s

en: This command does not make sense in non-interactive mode.
gl: Esta orde non ten sentido nun modo non interactivo.
