shadow 4.0.17 - en to sk translation catalogue (382 entries)

en: Multiple entries named '%s' in %s. Please fix this with pwck or grpck.
sk: Existuje viac záznamov s názvom „%s“ v %s. Prosím, napravte to pomocou pwck alebo grpck.

en: crypt method not supported by libcrypt? (%s)
sk: libcrypt nepodporuje metódy šifrovania? (%s)

en: Could not allocate space for config info.
sk: Na konfiguračné údaje sa nedá vyhradiť dostatok miesta.

en: configuration error - unknown item '%s' (notify administrator)
sk: konfiguračná chyba - neznámy predmet „%s“ (informujte správcu systému)

en: Password:
sk: Heslo:

en: %s's Password:
sk: Heslo používateľa %s:

en: %s: out of memory
sk: %s: nedostatok pamäti

en: Warning: unknown group %s
sk: Upozornenie: skupina %s je neznáma

en: Warning: too many groups
sk: Upozornenie: príliš mnoho skupín

en: Your password has expired.
sk: Uplynula platnosť vášho hesla.

en: Your password is inactive.
sk: Vaše heslo je neaktívne.

en: Your login has expired.
sk: Uplynula platnosť vášho účtu.

en:   Contact the system administrator.
sk:   Kontaktujte správcu systému.

en:   Choose a new password.
sk:   Zvoľte nové heslo.

en: You must change your password.
sk: Musíte si zmeniť heslo.

en: Your password will expire in %ld days.
sk: O %ld dní uplynie platnosť vášho hesla.

en: Your password will expire tomorrow.
sk: Zajtra uplynie platnosť vášho hesla.

en: Your password will expire today.
sk: Dnes uplynie platnosť vášho hesla.

en: Cannot open audit interface - aborting.
sk: Nie je možné otvoriť rozhranie pre audit - prerušuje sa.

en: Unable to change owner or mode of tty stdin: %s
sk: Nedá sa zmeniť režim vlastníka TTY štandardného vstupu: %s

en: %s: failed to unlock %s
sk: %s: nepodarilo sa odmknúť %s

en: Environment overflow
sk: Preplnenie prostredia

en: You may not change $%s
sk: Nemôžete zmeniť $%s

en: %d failure since last login.
    Last was %s on %s.
     | %d failures since last login.
    Last was %s on %s.
sk[0]: %d chybný pokus o prihlásenie od posledného prihlásenia.
    Bol to %s na %s.
sk[1]: %d chybné pokusy o prihlásenie od posledného prihlásenia.
    Posledné bolo %s na %s.
sk[2]: %d chybných pokusov o prihlásenie od posledného prihlásenia.
    Posledné bolo %s na %s.

en: %s: Can't get unique GID (no more available GIDs)
sk: %s: Nedá sa získať jedinečný GID (už nie sú dostupné žiadne GID)

en: %s: Can't get unique UID (no more available UIDs)
sk: %s: Nedá sa získať jedinečný UID (už nie sú dostupné žiadne UID)

en: Too many logins.
sk: Príliš mnoho prihlásení.

en: You have new mail.
sk: Máte novú poštu.

en: No mail.
sk: Nemáte žiadnu poštu.

en: You have mail.
sk: Máte poštu.

en: no change
sk: žiadna zmena

en: a palindrome
sk: palindróm

en: case changes only
sk: iba zmeny vo veľkosti písmen

en: too similar
sk: veľmi podobné

en: too simple
sk: veľmi jednoduché

en: rotated
sk: opakované

en: too short
sk: veľmi krátke

en: Bad password: %s.
sk: Heslo %s je chybné.

en: passwd: pam_start() failed, error %d
sk: passwd: volanie pam_start() zlyhalo, chyba %d

en: passwd: password unchanged
sk: passwd: heslo nezmenené

en: passwd: password updated successfully
sk: passwd: heslo bolo úspešne zmenené

en: Incorrect password for %s.
sk: Chybné heslo pre %s.

en: %s: failed to drop privileges (%s)
sk: %s: zlyhalo odstránenie právomocí (%s)

en: Invalid ENCRYPT_METHOD value: '%s'.
    Defaulting to DES.
sk: neplatná hodnota ENCRYPT_METHOD: „%s“.
    Používa sa štandardná hodnota DES.

en: Unable to cd to '%s'
sk: Aktuálny adresár sa nedá nastaviť na „%s“

en: No directory, logging in with HOME=/
sk: Žiadny adresár, prihlásenie s HOME na /

en: Cannot execute %s
sk: %s sa nedá spustiť.

en: Invalid root directory '%s'
sk: Chybný koreňový adresár „%s“

en: Can't change root directory to '%s'
sk: Koreňový adresár sa nedá zmeniť na „%s“

en: Unable to determine your tty name.
sk: Nedá sa zistiť názov vášho tty.

en: No
sk: Nie

en: Usage: %s [options] LOGIN
    
    Options:
sk: Použitie: %s [voľby] ÚČET
    
    Voľby:

en:   -d, --lastday LAST_DAY        set date of last password change to LAST_DAY
sk:   -d, --lastday POSL_DEN        nastaví dátum poslednej zmeny hesla na POSL_DEN

en:   -E, --expiredate EXPIRE_DATE  set account expiration date to EXPIRE_DATE
sk:   -E, --expiredate EXP_DATUM    nastaví dátum vypršania platnosti účtu na
                                    EXP_DATUM

en:   -h, --help                    display this help message and exit
sk:   -h, --help                    zobrazí tohto pomocníka a ukončí sa

en:   -I, --inactive INACTIVE       set password inactive after expiration
                                    to INACTIVE
sk:   -I, --inactive NEAKTIV        nastaví nefunkčnosť hesla na NEAKTIV dní
                                    po vypršaní platnosti účtu

en:   -l, --list                    show account aging information
sk:   -l, --list                    zobrazí časové údaje o účte

en:   -m, --mindays MIN_DAYS        set minimum number of days before password
                                    change to MIN_DAYS
sk:   -m, --mindays MIN_DNÍ         nastaví minimálny počet dní pred zmenou
                                    hesla na MIN_DNÍ

en:   -M, --maxdays MAX_DAYS        set maximim number of days before password
                                    change to MAX_DAYS
sk:   -M, --maxdays MAX_DNÍ         nastaví maximálny počet dní pred zmenou
                                    hesla na MAX_DNÍ

en:   -W, --warndays WARN_DAYS      set expiration warning days to WARN_DAYS
sk:   -W, --warndays UPOZ_DNÍ       nastaví upozornenie o platnosti účtu na UPOZ_DNÍ

en: Enter the new value, or press ENTER for the default
sk: Zadajte novú hodnotu alebo stlačte ENTER pre použitie predvolenej hodnoty

en: Minimum Password Age
sk: Minimálna doba platnosti hesla

en: Maximum Password Age
sk: Maximálna doba platnosti hesla

en: Last Password Change (YYYY-MM-DD)
sk: Posledná zmena hesla (YYYY-MM-DD)

en: Password Expiration Warning
sk: Upozornenie o uplynutí doby platnosti hesla

en: Password Inactive
sk: Nečinné heslo

en: Account Expiration Date (YYYY-MM-DD)
sk: Uplynutie platnosti účtu (YYYY-MM-DD)

en: Last password change					:
sk: Posledná zmena hesla					:

en: never
sk: nikdy

en: password must be changed
sk: heslo je potrebné zmeniť

en: Password expires					:
sk: Platnosť hesla uplynie					:

en: Password inactive					:
sk: Neaktívne heslo					:

en: Account expires						:
sk: Platnosť účtu uplynie						:

en: Minimum number of days between password change		: %ld
sk: Minimálny počet dní medzi zmenami hesla		: %ld

en: Maximum number of days between password change		: %ld
sk: Maximálny počet dní medzi zmenami hesla		: %ld

en: Number of days of warning before password expires	: %ld
sk: Počet dní upozornenia pred vypršaním platnosti hesla	: %ld

en: %s: invalid date '%s'
sk: %s: chybný dátum „%s“

en: %s: invalid numeric argument '%s'
sk: %s: chybný číselný parameter „%s“

en: %s: do not include "l" with other flags
sk: %s: nepoužívajte „l“ s ostatnými príznakmi

en: %s: Permission denied.
sk: %s: Odmietnutý prístup.

en: %s: Cannot determine your user name.
sk: %s: vaše používateľské meno sa nedá zistiť.

en: %s: cannot lock %s; try again later.
sk: %s: nedá sa zamknúť %s, skúste to opäť neskôr

en: %s: cannot open %s
sk: %s: súbor %s sa nedá otvoriť

en: %s: failure while writing changes to %s
sk: %s: chyba pri zapisovaní zmien do %s

en: %s: failed to prepare the new %s entry '%s'
sk: %s: zlyhalo pripravenie novej položky %s „%s“

en: %s: the shadow password file is not present
sk: %s: súbor s tieňovými heslami nie je dostupný

en: %s: user '%s' does not exist in %s
sk: %s: používateľ „%s“ neexistuje v %s

en: Changing the aging information for %s
sk: Menia sa informácie vypršania platnosti pre používateľa %s

en: %s: error changing fields
sk: %s: chyba pri zmene položiek

en: Usage: %s [options] [LOGIN]
    
    Options:
sk: Použitie: %s [voľby] [ÚČET]
    
    Voľby:

en:   -u, --help                    display this help message and exit
sk:   -u, --help                    zobrazí tohto pomocníka a ukončí sa

en: Full Name
sk: Celé meno

en: Room Number
sk: Číslo miestnosti

en: Work Phone
sk: Telefón do zamestnania

en: Home Phone
sk: Telefón domov

en: Other
sk: Ostatné

en: Cannot change ID to root.
sk: ID sa nedá zmeniť na root.

en: %s: name with non-ASCII characters: '%s'
sk: %s: meno so znakmi, ktoré nie sú v ASCII: „%s“

en: %s: invalid name: '%s'
sk: %s: chybné meno: „%s“

en: %s: room number with non-ASCII characters: '%s'
sk: %s: číslo miestnosti so znakmi, ktoré nie sú v ASCII: „%s“

en: %s: invalid room number: '%s'
sk: %s: chybné číslo miestnosti: „%s“

en: %s: invalid work phone: '%s'
sk: %s: chybné telefónne číslo do zamestnania: „%s“

en: %s: invalid home phone: '%s'
sk: %s: chybné telefónne číslo domov: „%s“

en: %s: '%s' contains non-ASCII characters
sk: %s: „%s“ obsahuje znaky, ktoré nie sú v ASCII

en: %s: '%s' contains illegal characters
sk: %s: „%s“ obsahuje chybné znaky

en: %s: user '%s' does not exist
sk: %s: používateľ „%s“ neexistuje

en: %s: cannot change user '%s' on NIS client.
sk: %s: na NIC klientovi sa nedá zmeniť používateľ „%s“.

en: %s: '%s' is the NIS master for this client.
sk: %s: „%s“ je hlavným NIS serverom pre tohto klienta.

en: Changing the user information for %s
sk: Mením informácie o používateľovi %s

en: %s: fields too long
sk: %s: položka je príliš dlhá

en: Usage: %s [options]
    
    Options:
sk: Použitie: %s [voľby]
    
    Voľby:

en:   -e, --encrypted               supplied passwords are encrypted
sk:   -e, --encrypted               zadané heslá sú zakódované

en:   -m, --md5                     encrypt the clear text password using
                                    the MD5 algorithm
sk:   -m, --md5                     použije MD5 kódovanie namiesto DES, ak
                                    zadané heslá nie sú zakódované

en:   -s, --sha-rounds              number of SHA rounds for the SHA*
                                    crypt algorithms
sk:   -s, --sha-rounds              počet cyklov šifrovacích
                                    algoritmov SHA*

en: %s: %s flag is only allowed with the %s flag
sk: %s: prepínač %s je povolený iba s prepínačom %s

en: %s: the -c, -e, and -m flags are exclusive
sk: %s: voľby -c, -e a -m sa navzájom vylučujú

en: %s: unsupported crypt method: %s
sk: %s: nepodporovaná metóda šifrovania: %s

en: %s: line %d: line too long
sk: %s: riadok %d je príliš dlhý

en: %s: line %d: missing new password
sk: %s: riadok %d: chýba nové heslo

en: %s: line %d: group '%s' does not exist
sk: %s: riadok %d: skupina „%s“ neexistuje

en: %s: line %d: failed to prepare the new %s entry '%s'
sk: %s: riadok %d: nepodarilo sa pripraviť novú položku %s „%s“

en: %s: error detected, changes ignored
sk: %s: zistená chyba, zmeny budú zamietnuté

en: %s: line %d: user '%s' does not exist
sk: %s: riadok %d: používateľ „%s“ neexistuje

en: Login Shell
sk: Predvolený shell

en: You may not change the shell for '%s'.
sk: Nemôžete zmeniť shell pre „%s“.

en: Changing the login shell for %s
sk: Mením predvolený shell pre %s

en: %s: Invalid entry: %s
sk: %s: Chybná položka: %s

en: %s: %s is an invalid shell
sk: %s: %s je neplatný shell

en: %s: options %s and %s conflict
sk: %s: voľby %s a %s sú v konflikte

en: %s: unexpected argument: %s
sk: %s: neočakávaný argument: %s

en:   -a, --all                     display faillog records for all users
sk:   -a, --all                     zobrazí faillog záznamy všetkých používateľov

en:   -l, --lock-secs SEC           after failed login lock account for SEC seconds
sk:   -l, --lock-secs SEC           po chybnom prihlásení zablokuje účet na SEC
                                    sekúnd

en:   -m, --maximum MAX             set maximum failed login counters to MAX
sk:   -m, --maximum MAX             nastaví maximálny počet chybných prihlásení
                                    na MAX

en:   -r, --reset                   reset the counters of login failures
sk:   -r, --reset                   vynuluje počítadlá chybných prihlásení

en:   -t, --time DAYS               display faillog records more recent than DAYS
sk:   -t, --time DAYS               zobrazí záznamy faillog nie staršie ako
                                    DAYS dní

en:   -u, --user LOGIN/RANGE        display faillog record or maintains failure
                                    counters and limits (if used with -r, -m,
                                    or -l) only for the specified LOGIN(s)
sk:   -u, --user LOGIN              zobrazí záznam faillog alebo nastaví počítadlá
                                    chybných prihlásení a limitov (iba s použitím
                                    volieb -r, -m or -l) pre používateľa s loginom
                                    LOGIN

en: %s: Failed to get the entry for UID %lu
sk: %s: Nepodarilo sa získať položku s UID %lu

en: Login       Failures Maximum Latest                   On
sk: Login       Chybné   Najviac Posledné                 Na

en:  [%lus left]
sk:  [%lus ostalo]

en:  [%lds lock]
sk:  [%lds zámok]

en: %s: Failed to reset fail count for UID %lu
sk: %s: Nepodarilo sa znulovať počet chýb pre UID %lu

en: %s: Failed to set max for UID %lu
sk: %s: Nepodarilo sa nastaviť max. pre UID %lu

en: %s: Failed to set locktime for UID %lu
sk: %s: Nepodarilo sa nastaviť čas zamknutia pre UID %lu

en: %s: Unknown user or range: %s
sk: %s: Neznámy používateľ alebo rozsah: %s

en: %s: Cannot get the size of %s: %s
sk: %s: Nepodarilo sa zistiť veľkosť %s: %s

en: The options cannot be combined.
sk: Voľby nie je možné kombinovať.

en: %s: shadow group passwords required for -A
sk: %s: prepínač -A funguje iba s tieňovými heslami skupín

en: %s: group '%s' does not exist in %s
sk: %s: skupina „%s“ neexistuje v %s

en: %s: failure while closing read-only %s
sk: %s: chyba pri zatváraní %s iba na čítanie

en: Changing the password for group %s
sk: Menísa heslo skupiny %s

en: New Password:
sk: Nové heslo:

en: Re-enter new password:
sk: Zadajte znova nové heslo:

en: They don't match; try again
sk: Nezhodujú sa; skúste to znova

en: %s: Try again later
sk: %s: Skúste to neskôr

en: Adding user %s to group %s
sk: Pridáva sa používateľ %s do skupiny %s.

en: Removing user %s from group %s
sk: Odstraňuje sa používateľ %s zo skupiny %s

en: %s: user '%s' is not a member of '%s'
sk: %s: používateľ „%s“ nie je členom „%s“

en: %s: Not a tty
sk: %s: Nejedná sa o tty

en: Usage: %s [options] GROUP
    
    Options:
sk: Použitie: %s [voľby] SKUPINA
    
    Voľby:

en:   -g, --gid GID                 use GID for the new group
sk:   -g, --gid GID                 pre novú skupinu použije GID

en:   -r, --system                  create a system account
sk:   -r, --system                  vytvorí systémový účet

en: %s: '%s' is not a valid group name
sk: %s: „%s“ nie je platným názvom skupiny

en: %s: invalid group ID '%s'
sk: %s: chybný ID skupiny „%s“

en: %s: -K requires KEY=VALUE
sk: %s: prepínač -K vyžaduje argument typu MENO=HODNOTA

en: %s: group '%s' already exists
sk: %s: skupina „%s“ už existuje

en: %s: GID '%lu' already exists
sk: %s: GID „%lu“ už existuje

en: %s: cannot remove entry '%s' from %s
sk: %s: nie je možné odstrániť položku „%s“ z %s

en: %s: cannot remove the primary group of user '%s'
sk: %s: nie je možné odstrniť primárnu skupinu používateľa „%s“.

en: %s: group '%s' does not exist
sk: %s: skupina „%s“ neexistuje

en: %s: group '%s' is a NIS group
sk: %s: skupina „%s“ je skupinou NIS.

en: %s: %s is the NIS master
sk: %s: %s je hlavným NIS serverom

en: %s: user '%s' is already a member of '%s'
sk: %s: používateľ „%s“ je členom „%s“

en: %s: Out of memory. Cannot update %s.
sk: %s: Nedostatok pamäte. Nie je možné aktualizovať %s.

en: Usage: %s [options] [action]
    
    Options:
sk: Použitie: %s [voľby] [operácia]
    
    Voľby:

en:   -g, --group groupname         change groupname instead of the user's group
                                    (root only)
sk:   -g, --group groupname         zmeniť názov skupiny namiesto skupiny
                                    používateľa (iba root)

en:   -a, --add username            add username to the members of the group
sk:   -a, --add používateľ          pridať používateľa medzi členov skupiny

en:   -d, --delete username         remove username from the members of the group
sk:   -d, --delete používateľ       odobrať používateľa spomedzi členov skupiny

en:   -p, --purge                   purge all members from the group
sk:   -p, --purge                   odstrániť všetkých členov skupiny

en:   -l, --list                    list the members of the group
sk:   -l, --list                    vypísať členov skupiny

en: %s: your groupname does not match your username
sk: %s: meno vašej skupiny sa nezhoduje s vašim používateľským menom

en: %s: only root can use the -g/--group option
sk: %s: iba root môže používať voľbu -g/--group

en: %s: invalid group name '%s'
sk: %s: chybné pomenovanie skupiny „%s“

en: %s: group %s is a NIS group
sk: %s: skupina %s je NIS skupinou

en: %s: unknown user %s
sk: %s: používateľ %s je neznámy

en: Usage: %s [options] [group [gshadow]]
    
    Options:
sk: Použitie: %s [voľby] [súbor_so_skupinami [súbor_s_tieňovými_skupinami]]
    
    Voľby:

en: Usage: %s [options] [group]
    
    Options:
sk: Použitie: %s [voľby] [súbor_so_skupinami]
    
    Voľby:

en: %s: -s and -r are incompatible
sk: %s: -s a -r nie sú zlučiteľné

en: invalid group file entry
sk: chybná položka v súbore so skupinami

en: delete line '%s'?
sk: zmazať riadok „%s“?

en: duplicate group entry
sk: v súbore so skupinami sa vyskytuje zdvojená položka

en: invalid group name '%s'
sk: chybné pomenovanie skupiny „%s“

en: invalid group ID '%lu'
sk: chybný ID skupiny „%lu“

en: group %s: no user %s
sk: skupina %s: používateľ %s neexistuje

en: delete member '%s'?
sk: zmazať člena „%s“?

en: no matching group file entry in %s
sk: neexistuje zodpovedajúca položka skupiny v súbore %s

en: add group '%s' in %s?
sk: pridať skupinu „%s“ do %s?

en: invalid shadow group file entry
sk: chybná položka v súbore s tieňovými skupinami

en: duplicate shadow group entry
sk: v súbore s tieňovými skupinami sa vyskytuje zdvojená položka

en: shadow group %s: no administrative user %s
sk: tieňová skupina %s: správca %s neexistuje

en: delete administrative member '%s'?
sk: zmazať správcu „%s“?

en: shadow group %s: no user %s
sk: tieňová skupina %s: používateľ %s neexistuje

en: %s: the files have been updated
sk: %s: súbory boli aktualizované

en: %s: no changes
sk: %s: bezo zmien

en: %s: cannot delete %s
sk: %s: nie je možné zmazať %s

en: Usage: id [-a]
sk: Použitie: id [-a]

en: Usage: id
sk: Použitie: id

en:  groups=
sk:  skupiny=

en: Username         Port     From             Latest
sk: Používateľ       Port     Z                Naposledy

en: Username                Port     Latest
sk: Používateľ              Port     Naposledy

en: **Never logged in**
sk: **Nebol nikdy prihlásený**

en: Usage: %s [-p] [name]
sk: Použitie: %s [-p] [meno]

en:        %s [-p] [-h host] [-f name]
sk:           %s [-p] [-h počítač] [-f meno]

en:        %s [-p] -r host
sk:           %s [-p] -r počítač

en: Invalid login time
sk: Chybný čas prihlásenia

en: 
    System closed for routine maintenance
sk: 
    Systém je uzavretý kvôli pravidelnej údržbe.

en: 
    [Disconnect bypassed -- root login allowed.]
sk: 
    [Odpojenie vynechané -- používateľ root sa môže prihlásiť.]

en: 
    Login timed out after %u seconds.
sk: 
    Uplynul časový limit (%u sekúnd) na prihlásenie.

en: No utmp entry.  You must exec "login" from the lowest level "sh"
sk: Žiaden utmp záznam. Musíte spustiť „login“ z najnižšej inštancie „sh“

en: login: PAM Failure, aborting: %s
sk: prihlásenie: Chyba PAM, ukončuje sa: %s

en: %s login:
sk: %s prihlasovacie meno:

en: login:
sk: Prihlasovacie meno:

en: Maximum number of tries exceeded (%u)
sk: Prekročený maximálny počet pokusov (%u)

en: login: abort requested by PAM
sk: prihlásenie: PAM prerušenie

en: Login incorrect
sk: Chybné prihlásenie

en: 
    %s login:
sk: 
    Prihlasovacie meno na %s:

en: %s: failure forking: %s
sk: %s: chybné vetvenie: %s

en: TIOCSCTTY failed on %s
sk: TIOCSCTTY zlyhalo na %s

en: Warning: login re-enabled after temporary lockout.
sk: Upozornenie: po dočasnom zákaze je prihlasovanie opäť povolené.

en: Last login: %s on %s
sk: Posledné prihlásenie: %s na %s

en: Last login: %.19s on %s
sk: Posledné prihlásenie: %.19s na %s

en:  from %.*s
sk:  z %.*s

en: login time exceeded
sk: čas na prihlásenie uplynul

en: Usage: logoutd
sk: Použitie: logout

en: Usage: newgrp [-] [group]
sk: Použitie: newgrp [-] [skupina]

en: Usage: sg group [[-c] command]
sk: Použitie: sg skupina [[-c] príkaz]

en: Invalid password.
sk: Neplatné heslo.

en: %s: failure forking: %s
sk: %s: chybné vetvenie: %s

en: %s: GID '%lu' does not exist
sk: %s: GID „%lu“ neexistuje

en: too many groups
sk: príliš mnoho skupín

en: %s: group '%s' is a shadow group, but does not exist in /etc/group
sk: %s: skupina „%s“ je tieňová skupina, ale neexistuje v /etc/group

en: %s: invalid user ID '%s'
sk: %s: chybný ID používateľa „%s“

en: %s: invalid user name '%s'
sk: %s: chybné používateľské meno „%s“

en: %s: line %d: invalid line
sk: %s: riadok %d: chybný riadok

en: %s: cannot update the entry of user %s (not in the passwd database)
sk: %s: záznam používateľa %s sa nedá aktualizovať (nie je v databáze passwd)

en: %s: line %d: can't create user
sk: %s: riadok %d: nedá sa vytvoriť používateľ

en: %s: line %d: can't create group
sk: %s: riadok %d: nedá sa vytvoriť skupina

en: %s: line %d: user '%s' does not exist in %s
sk: %s: riadok %d: používateľ „%s“ neexistuje v %s

en: %s: line %d: can't update password
sk: %s: riadok %d: heslo sa nedá aktualizovať

en: %s: line %d: can't update entry
sk: %s: riadok %d: položka sa nedá aktualizovať

en:   -a, --all                     report password status on all accounts
sk:   -a, --all                     zobrazí stav hesiel pre všetky účty

en:   -d, --delete                  delete the password for the named account
sk:   -d, --delete                  odstráni heslo pre zadaný účet

en:   -e, --expire                  force expire the password for the named account
sk:   -e, --expire                  vynúti platnosť hesla pre zadaný účet

en:   -k, --keep-tokens             change password only if expired
sk:   -k, --keep-tokens             zmení heslo iba v prípade vypršania času
                                    jeho platnosti

en:   -i, --inactive INACTIVE       set password inactive after expiration
                                    to INACTIVE
sk:   -i, --inactive INACTIVE       nastaví neplatnosť hesla po vypršaní času
                                    platnosti na INACTIVE dní

en:   -l, --lock                    lock the password of the named account
sk:   -l, --lock                    zablokuje zadaný účet

en:   -n, --mindays MIN_DAYS        set minimum number of days before password
                                    change to MIN_DAYS
sk:   -n, --mindays MIN_DNÍ         nastaví minimálny počet dní pred zmenou
                                    hesla na MIN_DNÍ dní

en:   -q, --quiet                   quiet mode
sk:   -q, --quiet                   stručný režim

en:   -r, --repository REPOSITORY   change password in REPOSITORY repository
sk:   -r, --repository REPOSITORY   zmení heslo v repozitári REPOSITORY

en:   -S, --status                  report password status on the named account
sk:   -S, --status                  zobrazí stav hesla pre zadaný účet

en:   -u, --unlock                  unlock the password of the named account
sk:   -u, --unlock                  odblokuje zadaný účet

en:   -w, --warndays WARN_DAYS      set expiration warning days to WARN_DAYS
sk:   -w, --warndays WARN_DAYS      nastaví počet dní na upozornenie o vypršaní
                                    platnosti na WARN_DAYS dní

en:   -x, --maxdays MAX_DAYS        set maximum number of days before password
                                    change to MAX_DAYS
sk:   -x, --maxdays MAX_DNÍ         nastaví maximálny počet dní pred zmenou
                                    hesla na MAX_DNÍ dní

en: Old password:
sk: Staré heslo:

en: Enter the new password (minimum of %d characters)
    Please use a combination of upper and lower case letters and numbers.
sk: Zadajte nové heslo (počet znakov najmenej %d).
    Použijte kombináciu veľkých a malých písmen s číslicami.

en: Enter the new password (minimum of %d, maximum of %d characters)
    Please use a combination of upper and lower case letters and numbers.
sk: Zadajte nové heslo (počet znakov v intervale %d až %d).
    Použijte kombináciu veľkých a malých písmen s číslicami.

en: New password:
sk: Nové heslo:

en: Try again.
sk: Skúste to znova.

en: 
    Warning: weak password (enter it again to use it anyway).
sk: 
    Upozornenie: slabé heslo (ak ho chcete naozaj použiť, znova ho zadajte).

en: They don't match; try again.
sk: Nezhodujú sa; skúste to znova.

en: The password for %s cannot be changed.
sk: Heslo pre %s sa nedá zmeniť.

en: The password for %s cannot be changed yet.
sk: Heslo pre %s sa zatiaľ nedá zmeniť.

en: %s: unlocking the password would result in a passwordless account.
    You should set a password with usermod -p to unlock the password of this account.
sk: %s: odomknutie používateľa by malo za následok účet bez hesla.
    Tento účet by ste mali odomknúť nastavením hesla pomocou usermod -p.

en: %s: repository %s not supported
sk: %s: úložisko %s nie je podporované

en: %s: %s is not authorized to change the password of %s
sk: %s: %s nemá oprávnenie zmeniť heslo %s

en: %s: You may not view or modify password information for %s.
sk: %s: Nemôžete prezerať alebo meniť informácie o hesle pre %s.

en: Changing password for %s
sk: Mení sa heslo používateľovi %s

en: The password for %s is unchanged.
sk: Heslo používateľa %s nebolo zmenené.

en: %s: password changed.
sk: %s: heslo bolo zmenené.

en: Usage: %s [options] [passwd]
    
    Options:
sk: Použitie: %s [voľby] [súbor_s_heslami]
    
    Voľby:

en: Usage: %s [options] [passwd [shadow]]
    
    Options:
sk: Použitie: %s [voľby] [súbor_s_heslami [súbor_s_tieňovými_heslami]]
    
    Voľby:

en: invalid password file entry
sk: chybná položka v súbore s heslami

en: duplicate password entry
sk: duplikovaná položka v súbore s heslami

en: invalid user name '%s'
sk: chybné používateľské meno „%s“

en: invalid user ID '%lu'
sk: chybný ID používateľa „%lu“

en: user '%s': no group %lu
sk: používateľ „%s“: skupina %lu neexistuje

en: user '%s': directory '%s' does not exist
sk: používateľ „%s“: adresár „%s“ neexistuje

en: user '%s': program '%s' does not exist
sk: používateľ „%s“: program „%s“ neexistuje

en: no matching password file entry in %s
sk: neexistuje zodpovedajúca položka hesla v súbore %s

en: add user '%s' in %s?
sk: pridať používateľa „%s“ do %s?

en: invalid shadow password file entry
sk: chybná položka v súbore s tieňovými heslami

en: duplicate shadow password entry
sk: duplicitná položka v súbore s tieňovými heslami

en: user %s: last password change in the future
sk: používateľ %s: posledná zmena hesla v budúcnosti

en: %s: cannot sort entries in %s
sk: %s: nie je možné zoradiť položdy v %s

en: %s: failed to change the mode of %s to 0600
sk: %s: lastlog: Nepodarilo sa zmeniť režim %s na 0600

en: Access to su to that account DENIED.
sk: Z tohto účtu je prístup k su ZAKÁZANÝ.

en: Password authentication bypassed.
sk: Overenie hesla vynechané.

en: Please enter your OWN password as authentication.
sk: Pre overenie zadajte VAŠE vlastné heslo.

en: Usage: su [options] [LOGIN]
    
    Options:
      -c, --command COMMAND         pass COMMAND to the invoked shell
      -h, --help                    display this help message and exit
      -, -l, --login                make the shell a login shell
      -m, -p,
      --preserve-environment        do not reset environment variables, and
                                    keep the same shell
      -s, --shell SHELL             use SHELL instead of the default in passwd
sk: Použitie: su [voľby] [ÚČET]
    
    Voľby:
      -c, --command PRÍKAZ          odovzdá PRÍKAZ vyvolanému shell-u
      -h, --help                    zobrazí tohto pomocníka a ukončí sa
      -, -l, --login                nastaví shell ako prihlasovací shell
      -m, -p,
      --preserve-environment        zachová premenné prostredia a ponechá
                                    ten istý shell
      -s, --shell SHELL             použije SHELL namiesto predvoleného v passwd

en: %s: %s
    (Ignored)
sk: %s: %s
    (Ignorujem)

en: You are not authorized to su %s
sk: Nie ste oprávnení používať su %s

en: (Enter your own password)
sk: (Zadajte vaše heslo)

en: %s: Authentication failure
sk: %s: Autentifikácia zlyhala

en: %s: You are not authorized to su at that time
sk: %s: Nie ste momentálne oprávnení používať su

en: %s: must be run from a terminal
sk: %s: musí byť spustené z terminálu

en: %s: pam_start: error %d
sk: %s: pam_start: chyba %d

en: Cannot execute %s
sk: %s sa nedá spustiť

en: No password file
sk: Súbor s heslami neexistuje

en: TIOCSCTTY failed
sk: TIOCSCTTY zlyhalo

en: No password entry for 'root'
sk: V súbore passwd nie je položka pre používateľa „root“

en: 
    Type control-d to proceed with normal startup,
    (or give root password for system maintenance):
sk: 
    Stlačte control-d pre normálne spustenie systému,
    (alebo zadajte heslo používateľa root pre údržbu systému):

en: Entering System Maintenance Mode
sk: Prepnutie do režimu údržby systému

en: %s: cannot create new defaults file
sk: %s: nedá sa vytvoriť nový súbor s predvolenými hodnotami

en: %s: cannot open new defaults file
sk: %s: nedá sa otvoriť nový súbor s predvolenými hodnotami

en: %s: rename: %s: %s
sk: %s: premenovať: %s: %s

en: %s: group '%s' is a NIS group.
sk: %s: skupina „%s“ je skupinou NIS.

en: %s: too many groups specified (max %d).
sk: %s: bolo zadaných príliš veľa skupín (max %d).

en: Usage: %s [options] LOGIN
           %s -D
           %s -D [options]
    
    Options:
sk: Použitie: %s [voľby] ÚČET
              %s -D
              %s -D [voľby]
    
    Voľby:

en:   -l, --no-log-init             do not add the user to the lastlog and
                                    faillog databases
sk:   -l, --no-log-init             nepridávať používateľa do databáz
                                    lastlog a faillog

en:   -N, --no-user-group           do not create a group with the same name as
                                    the user
sk:   -N, --no-user-group           nevytvorí skupinu s rovnakým menom
                                    ako má používateľ

en: %s: invalid base directory '%s'
sk: %s: chybný základný adresár „%s“

en: %s: invalid comment '%s'
sk: %s: chybný komentár „%s“

en: %s: invalid home directory '%s'
sk: %s: chybný domovský adresár „%s“

en: %s: shadow passwords required for -e
sk: %s: prepínač -e vyžaduje tieňové heslá

en: %s: shadow passwords required for -f
sk: %s: prepínač -f vyžaduje tieňové heslá

en: %s: invalid field '%s'
sk: %s: chybná položka „%s“

en: %s: invalid shell '%s'
sk: %s: chybný shell „%s“

en: %s: failed to reset the faillog entry of UID %lu: %s
sk: %s: Nepodarilo sa obnoviť položku faillog s UID %lu: %s

en: %s: failed to reset the lastlog entry of UID %lu: %s
sk: %s: Nepodarilo sa obnoviť položku lastlog s UID %lu: %s

en: %s: cannot create directory %s
sk: %s: nedá sa vytvoriť adresár %s

en: Creating mailbox file
sk: Vytvára sa súbor mailbox

en: Group 'mail' not found. Creating the user mailbox file with 0600 mode.
sk: Nebola nájdená skupina „mail“. Používateľský mailbox súbor sa vytvára s oprávneniami 0600.

en: Setting mailbox file permissions
sk: Nastavujú sa prístupové práva súboru mailbox

en: %s: user '%s' already exists
sk: %s: používateľ „%s“ už existuje

en: %s: group %s exists - if you want to add this user to that group, use -g.
sk: %s: skupina %s už existuje - ak chcete pridať tohto používateľa do tejto skupiny, použijte -g.

en: %s: can't create user
sk: %s: nie je možné vytvoriť používateľa

en: %s: UID %lu is not unique
sk: %s: UID %lu nie je jedinečný

en: %s: can't create group
sk: %s: sa nedá vytvoriť skupina

en: %s: warning: the home directory already exists.
    Not copying any file from skel directory into it.
sk: %s: upozornenie: domovský adresár už existuje.
    Zo skel adresára sa tam neskopíruje žiaden súbor.

en:   -f, --force                   force removal of files,
                                    even if not owned by user
sk:   -f, --force                   vynúti odstránenie súborov, aj keď
                                    používateľ nie je ich vlastníkom

en:   -r, --remove                  remove home directory and mail spool
sk:   -r, --remove                  odstráni domovský adresár a súbory s poštou

en: %s: group %s is the primary group of another user and is not removed.
sk: %s: skupina %s sa nedá odstrániť, pretože je primárnou skupinou iného používateľa.

en: %s: warning: can't remove %s: %s
sk: %s: upozornenie: nemôžem odstrániť %s: %s

en: %s: %s not owned by %s, not removing
sk: %s: vlastníkom %s nie je %s, nemažem ho

en: %s: user %s is a NIS user
sk: %s: používateľ %s je NIS používateľom

en: %s: not removing directory %s (would remove home of user %s)
sk: %s: adresár %s nebudem mazať (je to domovský adresár používateľa %s)

en: %s: error removing directory %s
sk: %s: chyba pri mazaní adresára %s

en:   -c, --comment COMMENT         new value of the GECOS field
sk:   -c, --comment KOMENTÁR        nová hodnota poľa GECOS

en:   -d, --home HOME_DIR           new home directory for the user account
sk:   -d, --home DOM_ADR            nový domovský adresár pre nový používateľský
                                    účet

en:   -e, --expiredate EXPIRE_DATE  set account expiration date to EXPIRE_DATE
sk:   -e, --expiredate EXP_DATUM    nastaví čas vypršania platnosti účtu na
                                    EXP_DATUM

en:   -f, --inactive INACTIVE       set password inactive after expiration
                                    to INACTIVE
sk:   -f, --inactive NEAKTIV        zablokuje platnosť hesla po NEAKTIV dňoch
                                    od času vypršania platnosti

en:   -g, --gid GROUP               force use GROUP as new primary group
sk:   -g, --gid SKUPINA             vynúti použitie skupiny SKUPINA ako novej
                                    prvotnej prihlasovacej skupiny

en:   -G, --groups GROUPS           new list of supplementary GROUPS
sk:   -G, --groups SKUPINY          zobrazí prídavné skupiny

en:   -l, --login NEW_LOGIN         new value of the login name
sk:   -l, --login LOGIN             nová hodnota prihlasovacieho mena

en:   -L, --lock                    lock the user account
sk:   -L, --lock                    zablokuje používateľský účet

en:   -m, --move-home               move contents of the home directory to the
                                    new location (use only with -d)
sk:   -m, --move-home               presunie obsah domovského adresára do nového
                                    umiestnenia (používať iba s -d)

en:   -o, --non-unique              allow using duplicate (non-unique) UID
sk:   -o, --non-unique              dovolí použitie duplicitného
                                    (nejedinečného) UID

en:   -p, --password PASSWORD       use encrypted password for the new password
sk:   -p, --password HESLO          ako nové heslo použije zadané zašifrované
                                    HESLO

en:   -u, --uid UID                 new UID for the user account
sk:   -u, --uid UID                 nový UID pre používateľský účet

en:   -U, --unlock                  unlock the user account
sk:   -U, --unlock                  odblokuje používateľský účet

en: %s: unlocking the user's password would result in a passwordless account.
    You should set a password with usermod -p to unlock this user's password.
sk: %s: odomknutie používateľa by malo za následok účet bez hesla.
    Tento účet by ste mali odomknúť nastavením hesla pomocou usermod -p.

en: %s: user '%s' already exists in %s
sk: %s: používateľ %s už existuje v %s

en: %s: the -L, -p, and -U flags are exclusive
sk: %s: prepínače -L, -p a -U sa navzájom vylučujú

en: %s: shadow passwords required for -e and -f
sk: %s: prepínače -e a -f vyžadujú tieňové heslá

en: %s: UID '%lu' already exists
sk: %s: UID „%lu“ už existuje

en: %s: directory %s exists
sk: %s: adresár %s už existuje

en: %s: warning: failed to completely remove old home directory %s
sk: %s: upozornenie: chyba pri úplnom odstraňovaní starého domovského adresára %s

en: %s: cannot rename directory %s to %s
sk: %s: adresár %s sa nedá premenovať na %s

en: %s: failed to copy the lastlog entry of user %lu to user %lu: %s
sk: %s: Nepodarilo sa skopírovať položku lastlog používateľa %lu používateľovi %lu: %s

en: %s: failed to copy the faillog entry of user %lu to user %lu: %s
sk: %s: Nepodarilo sa skopírovať položku faillog používateľa %lu používateľovi %lu: %s

en: %s: warning: %s not owned by %s
sk: %s: upozornenie: vlastníkom %s nie je %s

en: failed to change mailbox owner
sk: chyba pri zmene vlastníka schránky

en: failed to rename mailbox
sk: chyba pri premenovaní schránky

en: You have modified %s.
    You may need to modify %s for consistency.
    Please use the command '%s' to do so.
sk: Zmenili ste %s.
    Kvôli zachovaniu konzistentnosti budete možno musieť zmeniť %s.
    Prosím, urobte tak príkazom „%s“.

en:   -g, --group                   edit group database
sk:   -g, --group                   upraví databázu skupín

en:   -p, --passwd                  edit passwd database
sk:   -p, --passwd                  upraví databázu passwd

en:   -s, --shadow                  edit shadow or gshadow database
sk:   -s, --shadow                  upraví databázu shadow alebo gshadow

en: %s: failed to remove %s
sk: %s: zlyhalo odstránenie %s

en: %s: %s is unchanged
sk: %s: %s je bez zmien

en: failed to drop privileges
sk: zlyhalo odstránenie právomocí

en: Couldn't lock file
sk: Súbor sa nedá zamknúť

en: Couldn't make backup
sk: Nedá sa vytvoriť záloha

en: %s: can't restore %s: %s (your changes are in %s)
sk: %s: %s sa nedá obnoviť: %s (zmeny sú v %s)
