sysstat 11.3.1 - en to eo translation catalogue (78 entries)

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ]
eo: Uzmaniero: %s [ modifiloj ] [ <intervalo> [ <nombro> ] ]

en: Options are:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -N ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -y ] [ -z ]
    [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ [ -H ] -g <group_name> ] [ -p [ <device> [,...] | ALL ] ]
    [ <device> [...] | ALL ] [ --debuginfo ]
eo: Modifiloj estas:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -N ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -y ] [ -z ]
    [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ [ -H ] -g <grup_nomo> ] [ -p [ <aparato> [,...] | ALL ] ]
    [ <aparato> [...] | ALL ] [ --debuginfo ]

en: Options are:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -N ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -y ] [ -z ]
    [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ [ -H ] -g <group_name> ] [ -p [ <device> [,...] | ALL ] ]
    [ <device> [...] | ALL ]
eo: Modifiloj estas:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -N ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -y ] [ -z ]
    [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ [ -H ] -g <grup_nomo> ] [ -p [ <aparato> [,...] | ALL ] ]
    [ <aparato> [...] | ALL ]

en: Cannot find disk data
eo: Ne eblas trovi disk-datumaron

en: Invalid type of persistent device name
eo: Nevalida tipo de persista aparat-nomo

en: System activity data file: %s (%#x)
eo: Sistem-aktivaĵa datumara dosiero: %s (%#x)

en: Genuine sa datafile: %s (%x)
eo: Aŭtentika sa-datumdosiero: %s (%x)

en: no
eo: ne

en: yes
eo: jes

en: Host:
eo: Gastiganto:

en: Number of CPU for last samples in file: %u
eo: Numero de CPU por lastaj specimenoj en dosiero: %u

en: File date: %s
eo: Dosier-dato: %s

en: File time:
eo: Dosier-tempo:

en: Size of a long int: %d
eo: Grando de long int: %d

en: List of activities:
eo: Listo de aktivaĵoj:

en: 	[Unknown activity format]
eo: 	[Nekonata aktivaĵ-formo]

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ] [ <outfile> ]
eo: Uzmaniero: %s [ modifiloj ] [ <intervalo> [ <nombro> ] ] [ <eligdosiero> ]

en: Options are:
    [ -C <comment> ] [ -D ] [ -F ] [ -L ] [ -V ]
    [ -S { INT | DISK | IPV6 | POWER | SNMP | XDISK | ALL | XALL } ]
eo: Modifiloj estas:
    [ -C <komento> ] [ -D ] [ -F ] [ -L ] [ -V ]
    [ -S { INT | DISK | IPV6 | POWER | SNMP | XDISK | ALL | XALL } ]

en: Cannot write data to system activity file: %s
eo: Ne eblas skribi datumaron al sistem-aktivaĵa dosiero: %s

en: Cannot write system activity file header: %s
eo: Ne eblas skribi kapon de sistem-aktivaĵa dosiero: %s

en: Cannot open %s: %s
eo: Ne eblas malfermi %s: %s

en: Cannot append data to that file (%s)
eo: Ne eblas postaldoni datumaron al tiu dosiero (%s)

en: sysstat version %s
eo: sysstat versio %s

en: Options are:
    [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ --debuginfo ]
eo: Modifiloj estas:
    [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ --debuginfo ]

en: Options are:
    [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ]
eo: Modifiloj estas:
    [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ]

en: Options are:
    [ -A ] [ -u ] [ -V ] [ -I { SUM | CPU | SCPU | ALL } ]
    [ -P { <cpu> [,...] | ON | ALL } ]
eo: Modifiloj estas:
    [ -A ] [ -u ] [ -V ] [ -I { SUM | CPU | SCPU | ALL } ]
    [ -P { <cpu> [,...] | ON | ALL } ]

en: Average:
eo: Meznombro:

en: Not that many processors!
eo: Ne ekzistas tiom da procesoroj!

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ] [ <datafile> | -[0-9]+ ]
eo: Uzmaniero: %s [ modifiloj ] [ <intervalo> [ <nombro> ] ] [ <datumdosiero> | -[0-9]+ ]

en: Options are:
    [ -C ] [ -c | -d | -g | -j | -p | -x ] [ -H ] [ -h ] [ -T | -t | -U ] [ -V ]
    [ -P { <cpu> [,...] | ALL } ] [ -s [ <hh:mm[:ss]> ] ] [ -e [ <hh:mm[:ss]> ] ]
    [ -- <sar_options> ]
eo: Modifiloj estas:
    [ -C ] [ -c | -d | -g | -j | -p | -x ] [ -H ] [ -h ] [ -T | -t | -U ] [ -V ]
    [ -P { <cpu> [,...] | ALL } ] [ -s [ <hh:mm[:ss]> ] ] [ -e [ <hh:mm[:ss]> ] ]
    [ -- <modifiloj_sar> ]

en: Options are:
    [ -A ] [ -B ] [ -b ] [ -C ] [ -D ] [ -d ] [ -F [ MOUNT ] ] [ -H ] [ -h ]
    [ -p ] [ -q ] [ -R ] [ -r [ ALL ] ] [ -S ] [ -t ] [ -u [ ALL ] ] [ -V ]
    [ -v ] [ -W ] [ -w ] [ -y ] [ --sadc ]
    [ -I { <int> [,...] | SUM | ALL | XALL } ] [ -P { <cpu> [,...] | ALL } ]
    [ -m { <keyword> [,...] | ALL } ] [ -n { <keyword> [,...] | ALL } ]
    [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ -f [ <filename> ] | -o [ <filename> ] | -[0-9]+ ]
    [ -i <interval> ] [ -s [ <hh:mm[:ss]> ] ] [ -e [ <hh:mm[:ss]> ] ]
eo: Modifiloj estas:
    [ -A ] [ -B ] [ -b ] [ -C ] [ -D ] [ -d ] [ -F [ MUNTO ] ] [ -H ] [ -h ]
     [ -p ] [ -q ][ -R ] [ -r [ ALL ] ] [ -S ] [ -t ] [ -u [ ALL ] ] [ -V ]
    [ -v ] [ -W ] [ -w ] [ -y ] [ --sadc ]
    [ -I { <int> [,...] | SUM | ALL | XALL } ] [ -P { <cpu> [,...] | ALL } ]
    [ -m { <ŝlosilvorto> [,...] | ALL } ] [ -n { <ŝlosilvorto> [,...] | ALL } ]
    [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ -f [ <dosiernomo> ] | -o [ <dosiernomo> ] | -[0-9]+ ]
    [ -i <intervalo> ] [ -s [ <hh:mm[:ss]> ] ] [ -e [ <hh:mm[:ss]> ] ]

en: Main options and reports:
eo: Ĉefaj modifiloj kaj raportoj:

en: 	-B	Paging statistics
eo: 	-B	Statistikoj pri paĝigo

en: 	-b	I/O and transfer rate statistics
eo: 	-b	Statistikoj pri en/eligo kaj pri transig-rapido

en: 	-d	Block devices statistics
eo: 	-d	Statistikoj pri blok-aparatoj

en: 	-F [ MOUNT ]
eo: 	-F [ MUNTO ]

en: 		Filesystems statistics
eo: 		Statistikoj pri dosiersistemoj

en: 	-H	Hugepages utilization statistics
eo: 	-H	Statistikoj pri uzo de paĝegoj

en: 	-I { <int> | SUM | ALL | XALL }
    		Interrupts statistics
eo: 	-I { <int> | SUM | ALL | XALL }
    		Statistikoj pri interrompoj

en: 	-m { <keyword> [,...] | ALL }
    		Power management statistics
    		Keywords are:
    		CPU	CPU instantaneous clock frequency
    		FAN	Fans speed
    		FREQ	CPU average clock frequency
    		IN	Voltage inputs
    		TEMP	Devices temperature
    		USB	USB devices plugged into the system
eo: 	-m { <ŝlosilvorto> [,...] | ALL }
    		Statistikoj pri energi-administrado
    		Ŝlosilvortoj estas:
    		CPU	Momenta horloĝ-frekvenco de CPU
    		FAN	Rapideco de ventoliloj
    		FREQ	Meznombra horloĝ-frekvenco de CPU
    		IN	Tensiaj enigoj
    		TEMP	Temperaturo de aparatoj
    		USB	Aparatoj USB konektataj al la sistemo

en: 	-n { <keyword> [,...] | ALL }
    		Network statistics
    		Keywords are:
    		DEV	Network interfaces
    		EDEV	Network interfaces (errors)
    		NFS	NFS client
    		NFSD	NFS server
    		SOCK	Sockets	(v4)
    		IP	IP traffic	(v4)
    		EIP	IP traffic	(v4) (errors)
    		ICMP	ICMP traffic	(v4)
    		EICMP	ICMP traffic	(v4) (errors)
    		TCP	TCP traffic	(v4)
    		ETCP	TCP traffic	(v4) (errors)
    		UDP	UDP traffic	(v4)
    		SOCK6	Sockets	(v6)
    		IP6	IP traffic	(v6)
    		EIP6	IP traffic	(v6) (errors)
    		ICMP6	ICMP traffic	(v6)
    		EICMP6	ICMP traffic	(v6) (errors)
    		UDP6	UDP traffic	(v6)
    		FC	Fibre channel HBAs
eo: 	-n { <ŝlosilvorto> [,...] | ALL }
    		Statistikoj pri reto
    		Mallongigoj estas:
    		DEV	Retaj interfacoj
    		EDEV	Retaj interfacoj (eraroj)
    		NFS	kliento NFS
    		NFSD	servilo NFS
    		SOCK	Ingoj	(v4)
    		IP	IP-trafiko	(v4)
    		EIP	IP-trafiko	(v4) (eraroj)
    		ICMP	ICMP-trafiko	(v4)
    		EICMP	ICMP-trafiko	(v4) (eraroj)
    		TCP	TCP-trafiko	(v4)
    		ETCP	TCP-trafiko	(v4) (eraroj)
    		UDP	UDP-trafiko	(v4)
    		SOCK6	Ingoj	(v6)
    		IP6	IP-trafiko	(v6)
    		EIP6	IP-trafiko	(v6) (eraroj)
    		ICMP6	ICMP-trafiko	(v6)
    		EICMP6	ICMP-trafiko	(v6) (eraroj)
    		UDP6	UDP-trafiko	(v6)
    		FC	Fibro-kanalo HBAs

en: 	-q	Queue length and load average statistics
eo: 	-q	Statistikoj pri longeco de vico kaj pri meznombra ŝarĝado

en: 	-R	Memory statistics
eo: 	-R	Statistikoj pri memoro

en: 	-r [ ALL ]
    		Memory utilization statistics
eo: 	-r [ ALL ]
    		Statistikoj pri uzo de memoro

en: 	-S	Swap space utilization statistics
eo: 	-S	Statistikoj pri uzo de permut-spaco

en: 	-u [ ALL ]
    		CPU utilization statistics
eo: 	-u [ ALL ]
    		Statistikoj pri uzo de CPU

en: 	-v	Kernel tables statistics
eo: 	-v	Statistikoj pri kerno-tabeloj

en: 	-W	Swapping statistics
eo: 	-W	Statistikoj pri permutado

en: 	-w	Task creation and system switching statistics
eo: 	-w	Statistikoj pri tasko-kreado kaj pri sistem-ŝaltado

en: 	-y	TTY devices statistics
eo: 	-y	Statistikoj pri TTY-aparatoj

en: Data collector will be sought in PATH
eo: Datumar-kolektilo estos serĉata en PATH

en: Data collector found: %s
eo: Datumar-kolektilo trovita: %s

en: End of data collecting unexpected
eo: Ne atendita fino de datumar-kolektado

en: Using a wrong data collector from a different sysstat version
eo: Uzo de malĝusta datumar-kolektilo el alia versio de sysstat

en: Inconsistent input data
eo: Nekongrua enig-datumaro

en: Requested activities not available
eo: Petitaj aktivaĵoj ne disponeblas

en: -f and -o options are mutually exclusive
eo: Modifiloj -f kaj -o ne povas aperi kune

en: Not reading from a system activity file (use -f option)
eo: Ni ne legas el sistem-aktivaĵa dosiero (uzu la modifilon -f)

en: Cannot find the data collector (%s)
eo: Ne eblas trovi la datumar-kolektilon (%s)

en: Summary:
eo: Resumo:

en: Other devices not listed here
eo: Aliaj aparatoj ne listataj ĉi tie

en: Cannot convert the format of this file
eo: Ne eblas konverti la formon de tiu ĉi dosiero

en: 
    CPU activity not found in file. Aborting...
eo: 
    Aktivaĵo de CPU ne estis trovata en dosiero. Ni ĉesas...

en: 
    Invalid data found. Aborting...
eo: 
    Malvalida datumaro estis trovata. Ni ĉesas...

en: Statistics:
eo: Statistikoj:

en: 
    File successfully converted to sysstat format version %s
eo: 
    La dosiero estis sukcese convertata al formo de sysstat versio %s

en: Options are:
    [ -d ] [ -h ] [ -I ] [ -l ] [ -R ] [ -r ] [ -s ] [ -t ] [ -U [ <username> ] ]
    [ -u ] [ -V ] [ -v ] [ -w ] [ -C <command> ] [ -G <process_name> ]
    [ -p { <pid> [,...] | SELF | ALL } ] [ -T { TASK | CHILD | ALL } ]
eo: Modifiloj estas:
    [ -d ] [ -h ] [ -I ] [ -l ] [ -R ] [ -r ] [ -s ] [ -t ] [ -U [ <uzantnomo> ] ]
    [ -u ] [ -V ] [ -v ] [ -w ] [ -C <komando> ] [ -G <procez_nomo> ]
    [ -p { <pid> [,...] | SELF | ALL } ] [ -T { TASK | CHILD | ALL } ]

en: Error while reading system activity file: %s
eo: Eraro dum legado de sistem-aktivaĵa dosiero: %s

en: End of system activity file unexpected
eo: Ne atendata fino de sistem-aktivaĵa dosiero

en: File created by sar/sadc from sysstat version %d.%d.%d
eo: Dosiero kreita de sar/sadc el sysstat versio %d.%d.%d

en: Invalid system activity file: %s
eo: Malvalida sistem-aktivaĵa dosiero: %s

en: Endian format mismatch
eo: Pezekstrema malkongruo

en: Current sysstat version cannot read the format of this file (%#x)
eo: La nuna versio de sysstat ne povas legi la formon de tiu ĉi dosiero (%#x)

en: Please check if data collecting is enabled
eo: Bonvolu kontroli ĉu kolektado de datumaro estas ebligata

en: Requested activities not available in file %s
eo: Petitaj aktivaĵoj ne disponeblas en la dosiero %s

en: Options are:
    [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ -y ] [ -z ]
eo: Modifiloj estas:
    [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ -y ] [ -z ]

en: No tape drives with statistics found
eo: Neniu bend-pelilo kun statistikoj estis trovata

en: Cannot handle so many processors!
eo: Ne eblas trakti tiom da procesoroj!
