wget 1.14.128 - en to eu translation catalogue (115 entries)

en: Unknown error
eu: Errore ezezaguna

en: Connecting to %s|%s|:%d...
eu: Konektatzen: %s|%s|:%d...

en: Connecting to %s:%d...
eu: Konektatzen %s:%d...

en: Connecting to [%s]:%d...
eu: Konektatzen [%s]:%d...

en: connected.
eu: konektatua.

en: failed: %s.
eu: huts egin da: %s.

en: nothing to do.
eu: ezer ez egiteko.

en: Cannot convert links in %s: %s
eu: Ezin dira %s-ko linkak bihurtu: %s

en: Cannot back up %s as %s: %s
eu: Ezin da %s gordetzeko kopia egin %s bezala: %s

en: Syntax error in Set-Cookie: %s at position %d.
eu: Kookie-a ezartzean sintaxi errorea: %s %d posizioan.

en: Unsupported listing type, trying Unix listing parser.
eu: Zerredatze mota sostengurik gabe, Unix zerrendatze sintaxi-analizatzailearekin saiatzen.

en: Index of /%s on %s:%d
eu: /%s-ren indexa  %s:%d-en

en: time unknown
eu: denbora ezezaguna

en: File
eu: Fitxategia

en: Directory
eu: Direktorioa

en: Not sure
eu: Zihurtasunik gabe

en:  (%s bytes)
eu:  (%s byte)

en: Length: %s
eu: Luzeera: %s

en:  (unauthoritative)
eu:  (autorizaziorik gabea)

en: Logging in as %s ...
eu: %s bezala saioa hasten...

en: Error in server response, closing control connection.
eu: Zerbitzariaren erantzunean errorea, konexio kontrol panela itxitzen.

en: Error in server greeting.
eu: Errorea zerbitzarikin agurtzerakoan.

en: Write failed, closing control connection.
eu: Idaztean huts egin da, kontrol konexioa itxitzen.

en: The server refuses login.
eu: Zerbitzariak saio hasiera ukatzen du.

en: Login incorrect.
eu: Saio sartze okerra.

en: Logged in!
eu: Saiora sartua!

en: Server error, can't determine system type.
eu: Zerbitzari errorea, ezin da sistema moeta determinatu.

en: done.
eu: eginda.

en: done.
eu: eginda.

en: Unknown type `%c', closing control connection.
eu: Mota ezezaguna `%c', kontrol konexioa itxitzen.

en: done.
eu: eginda.

en: ==> CWD not needed.
eu: ==> CWDa ez da behar.

en: ==> CWD not required.
eu: ==> CWD ez da beharrezkoa.

en: Cannot initiate PASV transfer.
eu: Ezin da PASV transferentzia hasi.

en: Cannot parse PASV response.
eu: Ezin da PASV erantzuan parseatu.

en: Bind error (%s).
eu: Lotze errorea (%s).

en: Invalid PORT.
eu: PORTU desegokia.

en: 
    REST failed, starting from scratch.
eu: 
    REST komanduak huts egin du, hutsetik hasten.

en: %s: %s, closing control connection.
eu: %s: %s, konexio kontrola itxitzen.

en: %s (%s) - Data connection: %s;
eu: %s (%s) - Datu konexioa: %s;

en: Control connection closed.
eu: Kontrol konexioa itxia.

en: Data transfer aborted.
eu: Datu transferentzia abortatua.

en: (try:%2d)
eu: (saiatu:%2d)

en: %s (%s) - %s saved [%s]
eu: %s (%s) - %s gordeta [%s]

en: Removing %s.
eu: %s ezabatzen.

en: Removed %s.
eu: %s ezabatua.

en: Recursion depth %d exceeded max. depth %d.
eu: Inkurtsio sakonera %dk maximoa gainditzen du. Sakonera %d.

en: Invalid name of the symlink, skipping.
eu: Baliogabeko symlink izena, saltatzen.

en: Already have correct symlink %s -> %s
eu: Dagoeneko baduka link simboliko zuzena %s -> %s

en: Creating symlink %s -> %s
eu: Link sinbolikoa sortzen %s -> %s

en: %s: unknown/unsupported file type.
eu: %s: ezagun/euskarririk gabeko fitxategi mota.

en: %s: corrupt time-stamp.
eu: %s: ordu zigilu okerra.

en: Will not retrieve dirs since depth is %d (max %d).
eu: Ez dira direktorio gehiago jasoko, sakonera %d-koa delako (mas %d).

en: ERROR
eu: ERROREA

en: Unknown host
eu: Ostalari ezezaguna

en: Resolving %s...
eu: %s ebazten...

en: failed: timed out.
eu: huts·egin·da: denboraz kanpo.

en: %s: Cannot resolve incomplete link %s.
eu: %s: Ezin da osatu gabeko linka ebatzi %s.

en: %s: Invalid URL %s: %s
eu: %s: Baliogabeko URLa %s: %s

en: Failed writing HTTP request: %s.
eu: Huts egin da HTTP eskaera idazterakoan: %s.

en: %s ERROR %d: %s.
eu: %s ERROREA %d %s.

en: Malformed status line
eu: Gaizki eratutako egoera lerroa

en: Unknown authentication scheme.
eu: Autentifikazio eskema ezezaguna.

en: Saving to: %s
eu: Hemen gordetzen: %s

en: %s request sent, awaiting response...
eu: %s eskaera bidalia, erantzunaren zain...

en: Read error (%s) in headers.
eu: Irakurketa errorea (%s) goiburukoetan.

en: (no description)
eu: (deskripziorik gabe)

en: Location: %s%s
eu: Kokapena: %s%s

en: unspecified
eu: zehaztugabea

en:  [following]
eu:  [hurrengoa]

en: 
        The file is already fully retrieved; nothing to do.
eu: 
        Fitxategi hau iada guztiz jasoa dago; ezer ez egiteko.

en: Length:
eu: Luzera:

en: ignored
eu: baztertua

en: Warning: wildcards not supported in HTTP.
eu: Oharra: komodinak ez daude onartuak HTTPean.

en: Unable to establish SSL connection.
eu: Ezinezkoa SSL konexioa sortzea.

en: ERROR: Redirection (%d) without location.
eu: ERROREA: (%d) helbideraketa kokapenik gabe.

en: Last-modified header missing -- time-stamps turned off.
eu: Azken·burugoiko·modifikazitua falta da·-·ordu·zigilua·itzalia.

en: Last-modified header invalid -- time-stamp ignored.
eu: Azken burugoiko modifikazioa baliogabekoa - ordu zigilua ignoratua.

en: Remote file is newer, retrieving.
eu: Fitxategi erremotoa berriagoa da, jasotzen.

en: %s: Cannot read %s (%s).
eu: %s: Ezin irakurri %s (%s).

en: %s: Error in %s at line %d.
eu: %s: %s-n errorea %d lerroan.

en: %s: %s; disabling logging.
eu: %s: %s; saio hasiera desgaitzen.

en: Usage: %s [OPTION]... [URL]...
eu: Erabili: %s [AUKERA]... [URL]...

en: Directories:
eu: Direktorioak:

en: GNU Wget %s, a non-interactive network retriever.
eu: GNU Wget %s, sare informazio jaitsitzaile ez interaktiboa.

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Locale:
eu: Locale-a:

en: Compile:
eu: Konpilazioa:

en: Link:
eu: Esteka:

note: TRANSLATORS: When available, please use the proper diacritics for names such as this one. See en_US.po for reference.
en: 
    Originally written by Hrvoje Niksic <hniksic@xemacs.org>.
eu: 
    Originalki Hrvoje Niksic-k idatzia <hniksic@xemacs.org>.

en: Try `%s --help' for more options.
eu: Saiatu `%s --help` aukera gehiagorako.

en: %s: illegal option -- `-n%c'
eu: %s: legez kanpoko aukera -- `-n%c'

en: Can't be verbose and quiet at the same time.
eu: Ezin da berritsu eta ixil moduan egon une berean.

en: Can't timestamp and not clobber old files at the same time.
eu: Ezin dira ez-gainidatzi fitxategiak eta denbora markak erabili une berean.

en: %s: missing URL
eu: %s: URL falta

en: No URLs found in %s.
eu: Ez da URLrik aurkitu %s-n.

en: Continuing in background.
eu: Atzeko planoan jarraitzen.

en: %s: Couldn't find usable socket driver.
eu: %s: Ezin aurkitu socket kontrolatzaile erabilgarririk.

en: %s: %s:%d: unknown token "%s"
eu: %s: %s:%d: token ezezaguna "%s"

en: Usage: %s NETRC [HOSTNAME]
eu: Erabilera: %s NETRC [HOST-IZENA]

en: %s: cannot stat %s: %s
eu: %s: ezin da identifikatu %s: %s

en: Removing %s since it should be rejected.
eu: %s ezabatzen ezestua izan behar zuelako.

en: Loading robots.txt; please ignore errors.
eu: Robots.txt kargatzen; mesedez ignoratu erroreak.

en: Error parsing proxy URL %s: %s.
eu: Proxy URLa parseatzen errorea %s: %s.

en: Error in proxy URL %s: Must be HTTP.
eu: Errorea proxy URLan %s: HTTP izan behar du.

en: %d redirections exceeded.
eu: %d erredirekzio kopurua gainditua.

en: Giving up.
eu: Utzitzen.

en: Retrying.
eu: Berriz saiatzen.

en: No error
eu: Errorerik ez

en: Bad port number
eu: Portu zenbaki akastuna

en: Invalid user name
eu: Baliogabeko erabiltzaile izena

en: Unterminated IPv6 numeric address
eu: IPv6 zenbaki helbide amaitugabea

en: IPv6 addresses not supported
eu: IPV6 motako helbideak ez daude erabilgarri

en: Invalid IPv6 numeric address
eu: Baliogabeko IPv6 zenbaki helbidea

en: Continuing in background, pid %d.
eu: Atzeko planoan jarraitzen, pid %d.
