GNU wget-1.18.109 - en to hr translation catalogue (597 entries)

en: Unknown system error
hr: Nepoznata greška sustava

en: Address family for hostname not supported
hr: Obitelj adresa za ime računala nije podržana

en: Temporary failure in name resolution
hr: Privremena greška razlučivanja imena

en: Bad value for ai_flags
hr: Loša vrijednost za ‘ai_flags’

en: Non-recoverable failure in name resolution
hr: Nepopravljiv neuspjeh razlučivanja imena

en: ai_family not supported
hr: ‘ai_family’ nije podržana

en: Memory allocation failure
hr: Dodjela memorije nije uspjela

en: No address associated with hostname
hr: Nijedna adresa nije pridružena računalu

en: Name or service not known
hr: Ime ili usluga nisu poznati

en: Servname not supported for ai_socktype
hr: Naziv usluge nije podržan za ‘ai_socktype’

en: ai_socktype not supported
hr: ‘ai_socktype’ nije podržan

en: System error
hr: Nepoznata greška sustava

en: Argument buffer too small
hr: Međuspremnik argumenata je premalen

en: Processing request in progress
hr: Obrada zahtjeva u tijeku

en: Request canceled
hr: Zahtjev otkazan

en: Request not canceled
hr: Zahtjev nije otkazan

en: All requests done
hr: Svi zahtjevi su obrađeni

en: Interrupted by a signal
hr: Prekinut signalom

en: Parameter string not correctly encoded
hr: Parametar nije pravilno kodiran

en: Unknown error
hr: Nepoznata greška

en: %s: invalid option -- '%c'
hr: %s: neispravna opcija -- ‘%c’

en: %s: option requires an argument -- '%c'
hr: %s: opcija zahtijeva argument -- „%c“

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
hr: „

en: '
hr: “

en: Success
hr: Uspjeh

en: No match
hr: Nema podudaranja

en: Invalid regular expression
hr: Neispravan regularni izraz

en: Invalid collation character
hr: Neispravan znak razvrstavanja

en: Invalid character class name
hr: Neispravno ime razreda znakova

en: Trailing backslash
hr: Obratna kosa crta na kraju

en: Invalid back reference
hr: Neispravna povratna referencija

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
hr: Manjka pȃr za: [, [^, [:, [., or [=

en: Unmatched ( or \(
hr: Manjka pȃr za: ( ili \(

en: Unmatched \{
hr: Manjka pȃr za: \{

en: Invalid content of \{\}
hr: Neispravan sadržaj \{\}

en: Invalid range end
hr: Neispravan kraj raspona

en: Memory exhausted
hr: Nema dovoljno memorije

en: Invalid preceding regular expression
hr: Neispravan prethodni regularni izraz

en: Premature end of regular expression
hr: Preuranjen kraj regularnog izraza

en: Regular expression too big
hr: Regularni izraz je prevelik

en: Unmatched ) or \)
hr: Manjka pȃr za: ) ili \)

en: No previous regular expression
hr: Nedostaje prethodni regularni izraz

en: cannot create pipe
hr: ne mogu napraviti cijev

en: %s subprocess failed
hr: %s potproces nije uspio

en: _open_osfhandle failed
hr: ‘_open_osfhandle’ nije uspio

en: cannot restore fd %d: dup2 failed
hr: ne mogu vratiti fd %d: dup2 nije uspio

en: %s subprocess
hr: %s potproces

en: %s subprocess got fatal signal %d
hr: %s potproces je dobio fatalni signal %d

en: memory exhausted
hr: nema dovoljno memorije

en: %s: unable to resolve bind address %s; disabling bind.
hr: %s: ‘bind’ adresa %s ne može se razriješiti; ‘bind’ onesposobljen

en: Connecting to %s|%s|:%d...
hr: Spajanje na %s|%s|:%d...

en: Connecting to %s:%d...
hr: Spajanje na %s:%d...

en: Connecting to [%s]:%d...
hr: Spajanje na [%s]:%d...

en: setsockopt SO_RCVBUF failed: %s
hr: setsockopt SO_RCVBUF nije uspjelo: %s

en: connected.
hr: spojen.

en: failed: %s.
hr: neuspješno: %s.

en: %s: unable to resolve host address %s
hr: %s: adresa računala %s ne može se razriješiti

en: setsockopt SO_REUSEADDR failed: %s
hr: setsockopt SO_REUSEADDR nije uspjelo: %s

en: Too many fds open.  Cannot use select on a fd >= %d
hr: Otvoreno je previše fd datoteka. Izbor (select) se može rabiti ako je fd >=%d

en: Converted links in %d files in %s seconds.
hr: Poveznice u %d datoteka pretvorene su u %s sekundi.

en: Converting links in %s...
hr: Pretvaranje poveznica u %s...

en: nothing to do.
hr: nema posla.

en: Cannot convert links in %s: %s
hr: Poveznice u %s ne mogu se pretvoriti: %s

en: Unable to delete %s: %s
hr: Nije moguće ukloniti %s: %s

en: Cannot back up %s as %s: %s
hr: %s se ne može pohraniti kao %s: %s

en: Unable to get cookie for %s
hr: Nije moguće dobiti kolačić za %s

en: Syntax error in Set-Cookie: %s at position %d.
hr: Greška u sintaksi ‘Set-Cookie’: %s na poziciji %d.

en: Cookie coming from %s attempted to set domain to
hr: Kolačić iz %s pokušao je postaviti domenu na

en: Cannot open cookies file %s: %s
hr: Datoteku s kolačićima %s ne mogu otvoriti: %s

en: Error writing to %s: %s
hr: Greška pisanja u %s: %s

en: Error closing %s: %s
hr: Greška zatvaranja %s: %s

en: Unsupported listing type, trying Unix listing parser.
hr: Ova vrsta ftp ‘listing’ nije podržana, pokušavam s Unix analizom.

en: Index of /%s on %s:%d
hr: Indeks /%s na %s:%d

en: time unknown
hr: vrijeme nepoznato

en: File
hr: Datoteka

en: Directory
hr: Direktorij

en: Link
hr: Veza

en: Not sure
hr: Neizvjesno

en:  (%s bytes)
hr:  (%s bajtova)

en: Length: %s
hr: Duljina: %s

en: , %s (%s) remaining
hr: , %s (%s) preostaje

en: , %s remaining
hr: , %s preostaje

en:  (unauthoritative)
hr:  (nemjerodavan)

en: Could not initialize SSL. It will be disabled.
hr: SSL se ne može inicirati. Bit će onemogućen.

en: Logging in as %s ...
hr: Prijavite se kao %s ...

en: Error in server response, closing control connection.
hr: Greška u odgovoru poslužitelja, kontrolna veza se zatvara.

en: Error in server greeting.
hr: Greška u pozdravu poslužitelja.

en: Write failed, closing control connection.
hr: Pisanje nije uspjelo, kontrolna veza se zatvara.

en: The server refuses login.
hr: Poslužitelj odbija prijavu.

en: Login incorrect.
hr: Netočna prijava.

en: Logged in!
hr: Prijavljen!

en: Server did not accept the 'PBSZ 0' command.
hr: Poslužitelj nije prihvatio ‘PBSZ 0’ naredbu.

en: Server did not accept the 'PROT %c' command.
hr: Poslužitelj nije prihvatio ‘PROT %c’ naredbu.

en: Server error, can't determine system type.
hr: Greška na poslužitelju, ne mogu otkriti vrstu sustava.

en: done.
hr: gotovo.

en: done.
hr: gotovo.

en: Unknown type `%c', closing control connection.
hr: Nepoznata vrsta „%c“, kontrolna veza se zatvara.

en: done.
hr: gotovo.

en: ==> CWD not needed.
hr: ==> CWD nije potreban.

en: Logically impossible section reached in getftp()
hr: Interna greška! Nemoguća sekcija dohvaćena u getftp()

en: No such directory %s.
hr: Direktorij %s ne postoji.

en: ==> CWD not required.
hr: ==> CWD nije potreban.

en: File has already been retrieved.
hr: Datoteka je već preuzeta.

en: Cannot initiate PASV transfer.
hr: Nije moguće započeti PASV prijenos.

en: Cannot parse PASV response.
hr: Nije moguće obraditi PASV odgovor.

en: couldn't connect to %s port %d: %s
hr: nemoguće spajanje na %s port %d: %s

en: Bind error (%s).
hr: Greška povezivanja (%s).

en: Invalid PORT.
hr: Neispravan PORT.

en: 
    REST failed, starting from scratch.
hr: 
    REST nije uspio, započinje ispočetka.

en: File %s exists.
hr: Datoteka %s postoji.

en: No such file %s.
hr: Nema takve datoteke %s.

en: No such file %s.
hr: Nema takve datoteke %s.

en: No such file or directory %s.
hr: Nema takve datoteke ili direktorija %s.

en: %s has sprung into existence.
hr: %s se nenadano pojavio.

en: %s: %s, closing control connection.
hr: %s: %s, kontrolna veza se zatvara.

en: %s (%s) - Data connection: %s;
hr: %s (%s) - Podatkovna veza: %s;

en: Control connection closed.
hr: Kontrolna veza je prekinuta.

en: Data transfer aborted.
hr: Prijenos podataka je prekinut.

en: File %s already there; not retrieving.
hr: Datoteka %s već postoji; ponovno se ne preuzima.

en: (try:%2d)
hr: (pok:%2d)

en: %s (%s) - written to stdout %s[%s]
hr: %s (%s) - zapisano na standardni izlaz %s[%s]

en: %s (%s) - %s saved [%s]
hr: %s (%s) - %s spremljeno [%s]

en: Removing %s.
hr: Uklanja se %s.

en: Using %s as listing tmp file.
hr: %s se koristi kao privremeni popis datoteka.

en: Removed %s.
hr: Uklonjeno %s.

en: Recursion depth %d exceeded max. depth %d.
hr: Dubina rekurzije %d prelazi najveću dozvoljenu dubinu %d.

en: Remote file no newer than local file %s -- not retrieving.
hr: Datoteka na poslužitelju nije novija od lokalne datoteke %s
      -- ponovno se ne nepreuzima.

en: Remote file is newer than local file %s -- retrieving.
hr: Datoteka na poslužitelju je novija od lokalne datoteke %s -- preuzima se.

en: The sizes do not match (local %s) -- retrieving.
hr: Veličine se ne slažu (lokalno %s) -- preuzima se.

en: Invalid name of the symlink, skipping.
hr: Neispravno ime simboličke veze, preskočena.

en: Already have correct symlink %s -> %s
hr: Već postoji ispravna simbolička veza %s -> %s

en: Creating symlink %s -> %s
hr: Napravljena simbolička veza %s -> %s

en: Symlinks not supported, skipping symlink %s.
hr: Simboličke veze nisu podržane, preskočena veza %s.

en: Skipping directory %s.
hr: Preskočen direktorij %s.

en: %s: unknown/unsupported file type.
hr: %s: nepoznata ili nepodržana vrsta datoteke.

en: Failed to set permissions for %s.
hr: Nije uspjelo  postaviti dopuštenja za %s

en: %s: corrupt time-stamp.
hr: %s: neispravna vremenska oznaka.

en: Will not retrieve dirs since depth is %d (max %d).
hr: Direktoriji neće biti učitani jer je dubina %d (maksimum %d).

en: Not descending to %s as it is excluded/not-included.
hr: Ne silaziti u %s jer nije uključen ili je iskuljučen.

en: Rejecting %s.
hr: Odbijam %s.

en: Error matching %s against %s: %s
hr: Greška uspoređivanja %s sa %s: %s

en: No matches on pattern %s.
hr: Nema podudaranja s uzorkom %s.

en: Wrote HTML-ized index to %s [%s].
hr: Upisan HTML-iziran indeks u %s [%s].

en: Wrote HTML-ized index to %s.
hr: Upisan HTML-iziran indeks u %s.

en: ERROR: Cannot open directory %s.
hr: GREŠKA: Direktorij %s se ne može otvoriti.

en: ERROR: Failed to open cert %s: (%d).
hr: GREŠKA: Neuspjelo otvaranje certifikata %s: (%d).

en: Loaded CA certificate '%s'
hr: Učitan CA certifikat ‘%s’

en: ERROR: Failed to load CRL file '%s': (%d)
hr: GREŠKA: Neuspjeh pri učitavanju CRL datoteke ‘%s’: (%d)

en: Loaded CRL file '%s'
hr: Učitana CRL datoteka ‘%s’

en: ERROR: GnuTLS requires the key and the cert to be of the same type.
hr: GREŠKA: GnuTLS zahtijeva da su ključ i certifikat iste vrste.

en: Please report this issue to bug-wget@gnu.org
hr: Izvijestite o ovom problemu (na engleskom) na <bug-wget@gnu.org>

en: GnuTLS: unimplemented 'secure-protocol' option value %d
hr: GnuTLS: vrijednost %d opcije ‘secure-protocol’ nije implementiran

en: ERROR
hr: GREŠKA

en: WARNING
hr: UPOZORENJE

en: %s: No certificate presented by %s.
hr: %s: %s nije predočio certifikat.

en: %s: The certificate of %s is not trusted.
hr: %s: Certifikat %s nije pouzdan.

en: %s: The certificate of %s hasn't got a known issuer.
hr: %s: Certifikat %s nema poznatog izdavatelja.

en: %s: The certificate of %s has been revoked.
hr: %s: Certifikat %s je ukinut.

en: %s: The certificate signer of %s was not a CA.
hr: %s: Potpisnik certifikata %s nije CA.

en: %s: The certificate of %s was signed using an insecure algorithm.
hr: %s: Certifikat %s potpisan je koristeći se nesigurnim algoritmom.

en: %s: The certificate of %s is not yet activated.
hr: %s: Certifikat %s još nije aktiviran.

en: %s: The certificate of %s has expired.
hr: %s: Certifikat %s je istekao.

en: Error initializing X509 certificate: %s
hr: Greška pri inicijaliziranju X509 certifikata: %s

en: No certificate found
hr: Certifikat nije pronađen

en: Error parsing certificate: %s
hr: Greška pri obradi certifikata: %s

en: The certificate has not yet been activated
hr: Certifikat još nije aktiviran

en: The certificate has expired
hr: Certifikat je istekao

en: The certificate's owner does not match hostname %s
hr: Vlasnik certifikata ne odgovara imenu računala %s

en: The public key does not match pinned public key!
hr: Javni ključ se ne podudara s pohranjenim javnim ključem!

en: Certificate must be X.509
hr: Certifikat mora biti X.509

en: Error in handling the address list.
hr: Pogreška pri obradi popisa adresa.

en: Unknown host
hr: Nepoznato računalo

en: Resolving %s...
hr: Tražim %s...

en: failed: No IPv4/IPv6 addresses for host.
hr: neuspjeh: Nema IPv4 ili IPv6 adresa za računalo.

en: failed: timed out.
hr: neuspjeh: vrijeme je isteklo.

en: %s: Cannot resolve incomplete link %s.
hr: %s: Nepotpuni ‘hyperlink’ %s se ne može razriješiti.

en: %s: Invalid URL %s: %s
hr: %s: Neispravan URL %s: %s

en: Failed writing HTTP request: %s.
hr: Neuspješno slanje HTTP zahtjeva: %s.

en: No headers, assuming HTTP/0.9
hr: Nema zaglavlja, pretpostavljam HTTP/0.9

en: File %s already there; not retrieving.
hr: Datoteka %s već postoji; ponovno se ne preuzima.

en: gmtime failed. This is probably a bug.
hr: neuspjeh ‘gmtime’. Vjerojatno se radi o greškici (bug).

en: Cannot convert timestamp to http format. Falling back to time 0 as last modification time.
hr: Vremenska oznaka se ne može pretvoriti u http format. Vrijeme 0 će se upisati
      kao zadnja izmjena

en: BODY data file %s missing: %s
hr: Nedostaju podaci iz ‘BODY’ datoteke %s: %s

en: Reusing existing connection to [%s]:%d.
hr: Nova uporaba postojeće veze prema [%s]:%d.

en: Reusing existing connection to %s:%d.
hr: Nova uporaba postojeće veze prema %s:%d.

en: Failed reading proxy response: %s
hr: Neuspješno čitanje odgovora proxy poslužitelja: %s.

en: %s ERROR %d: %s.
hr: %s GREŠKA %d: %s.

en: Malformed status line
hr: Deformirana status-vrpca

en: Proxy tunneling failed: %s
hr: Neuspješno tuneliranje kroz ‘proxy’ poslužitelj: %s

en: Unknown authentication scheme.
hr: Nepoznata metoda autentifikacije.

en: Authentication selected: %s
hr: Odabrana autentifikacija: %s

en: Saving to: %s
hr: Spremanje u: %s

en: When downloading signature:
    %s: %s.
hr: Pri preuzimanju potpisa:
    %s: %s.

en: Unable to read signature content from temporary file. Skipping.
hr: Nemoguće je pročitati sadržane potpise iz privremene datoteke. Preskočeno.

en: Could not create temporary file. Skipping signature download.
hr: Nemoguće je napraviti privremenu datoteku. Preskočeno preuzimanje potpisa.

en: Invalid pri value. Assuming %d.
hr: Neispravna ‘pri’ vrijednost. Postavljena na %d.

en: Could not find acceptable digest for Metalink resources.
    Ignoring them.
hr: Nije moguće pronaći prihvatljivi kontrolni zbroj za Metalink resursa.
    Zanemaruje se.

en: Disabling SSL due to encountered errors.
hr: SSL se isključuje zbog pronađenih grešaka.

en: %s request sent, awaiting response...
hr: %s zahtjev poslan, čekanje odgovora...

en: No data received.
hr: Podaci nisu primljeni.

en: Read error (%s) in headers.
hr: Greška čitanja (%s) u zaglavljima.

en: (no description)
hr: (bez opisa)

en: Location: %s%s
hr: Položaj: %s%s

en: unspecified
hr: nedefinirano

en:  [following]
hr:  [pratim]

en: File %s not modified on server. Omitting download.
hr: Datoteka %s nije izmijenjena na poslužitelju. Propušta se preuzimanje.

en: Server ignored If-Modified-Since header for file %s.
    You might want to add --no-if-modified-since option.
hr: Poslužitelj je zanemario ‘If-Modified-Since’ zaglavlje za datoteku %s.
    Pokušajte dodati ‘--no-if-modified-since’ opciju.

en: 
        The file is already fully retrieved; nothing to do.
hr: 
        Datoteka je već u potpunosti preuzeta; nema posla.

en: Length:
hr: Duljina:

en: ignored
hr: zanemareno

en: Warning: wildcards not supported in HTTP.
hr: Upozorenje: HTTP ne podržava višeznačnike (wildcards).

en: Spider mode enabled. Check if remote file exists.
hr: ‘Spider’ je omogućen. Provjerite postoji li datoteka na poslužitelju.

en: Cannot write to %s (%s).
hr: Nije moguće pisati u %s (%s).

en: Required attribute missing from Header received.
hr: Obvezni atribut nedostaje u preuzetom zaglavlju.

en: Username/Password Authentication Failed.
hr: Autentifikacija korisnik/lozinka nije uspjela.

en: Cannot write to WARC file.
hr: U WARC datoteku se ne može pisati.

en: Cannot write to temporary WARC file.
hr: U privremenu WARC datoteku se ne može pisati.

en: Unable to establish SSL connection.
hr: SSL veza se ne može uspostaviti.

en: Cannot unlink %s (%s).
hr: Veza %s (%s) se ne može ukloniti.

en: ERROR: Redirection (%d) without location.
hr: GREŠKA: Preusmjeravanje (%d) bez cilja (adrese).

en: Could not find Metalink data in HTTP response. Downloading file using HTTP GET.
hr: Nema Metalink podataka u HTTP odgovoru. Preuzimanje datoteke pomoću HTTP GET.

en: Metalink headers found. Switching to Metalink mode.
hr: Nađeno je Metalink zaglavlje. Prelazim na Metalink način.

en: Remote file does not exist -- broken link!!!
hr: Datoteka ne postoji na poslužitelju -- neispravni ‘hyperlink’!!!

en: Last-modified header missing -- time-stamps turned off.
hr: Nedostaje ‘Last-modified’ zaglavlje -- vremenske oznake su isključene.

en: Last-modified header invalid -- time-stamp ignored.
hr: Neispravno ‘Last-modified’ zaglavlje -- vremenska oznaka je zanemarena.

en: Server file no newer than local file %s -- not retrieving.
hr: Datoteka na poslužitelju nije novija od lokalne datoteke %s
      -- ne preuzima se.

en: The sizes do not match (local %s) -- retrieving.
hr: Veličine se ne slažu (lokalno %s) -- preuzima se ponovno.

en: Remote file is newer, retrieving.
hr: Datoteka na poslužitelju je novija, preuzima se ponovno.

en: Remote file exists and could contain links to other resources -- retrieving.
hr: Datoteka na poslužitelju postoji i moguće je da sadrži veze na ostale resurse
      -- preuzima se.

en: Remote file exists but does not contain any link -- not retrieving.
hr: Datoteka na poslužitelju postoji ali nema nikakvih veza -- ne preuzima se.

en: Remote file exists and could contain further links,
    but recursion is disabled -- not retrieving.
hr: Datoteka na poslužitelju postoji i može sadržavati daljnje poveznice,
    ali rekurzija je onemogućena -- ne preuzima se.

en: Remote file exists.
hr: Datoteka na poslužitelju postoji.

en: %s (%s) - written to stdout %s[%s/%s]
hr: %s (%s) - zapisano na standardni izlaz %s[%s/%s]

en: %s (%s) - %s saved [%s/%s]
hr: %s (%s) - %s spremljeno [%s/%s]

en: %s (%s) - Connection closed at byte %s.
hr: %s (%s) - Veza zatvorena na bajtu %s.

en: %s (%s) - Read error at byte %s (%s).
hr: %s (%s) - Greška čitanja na bajtu %s (%s).

en: %s (%s) - Read error at byte %s/%s (%s).
hr: %s (%s) - Greška čitanja na bajtu %s/%s (%s).

en: Unsupported quality of protection '%s'.
hr: Nepodržana kvaliteta zaštite ‘%s’.

en: Unsupported algorithm '%s'.
hr: Nepodržan algoritam ‘%s’.

en: %s: Cannot read %s (%s).
hr: %s: Ne mogu pročitati %s (%s).

en: %s: Error in %s at line %d.
hr: %s: Greška u %s u retku %d.

en: %s: Syntax error in %s at line %d.
hr: %s: Sintaktička greška u %s u retku %d.

en: %s: Unknown command %s in %s at line %d.
hr: %s: Nepoznata naredba %s u %s u retku %d.

en: Parsing system wgetrc file (env SYSTEM_WGETRC) failed.  Please check
    '%s',
    or specify a different file using --config.
hr: Obrada wgetrc datoteke sustava (varijabla okoline SYSTEM_WGETRC) nije
      uspjela. Molim provjerite ‘%s’,
      ili navedite drugu datoteku opcijom --config.

en: Parsing system wgetrc file failed.  Please check
    '%s',
    or specify a different file using --config.
hr: Obrada wgetrc datoteke sustava nije uspjela. Molim
      provjerite ‘%s’,
      ili navedite drugu datoteku opcijom --config.

en: %s: Warning: Both system and user wgetrc point to %s.
hr: %s: Upozorenje: wgetrc sustava i korisnika (oba) ukazuju na ‘%s’.

en: %s: Invalid --execute command %s
hr: %s: Pogrešna naredba ‘%s’ u ‘--execute’.

en: %s: %s: Invalid boolean %s; use `on' or `off'.
hr: %s: %s: Neispravna logička varijabla %s; koristite „on“ ili „off“.

en: %s: %s: Invalid %s; use `on', `off' or `quiet'.
hr: %s: %s: %s je nevažeći; koristite „on“ , „off“, ili „quiet“.

en: %s: %s: Invalid number %s.
hr: %s: %s: Neispravan broj %s.

en: %s: %s must only be used once
hr: %s: %s smije se samo jedanput upotrijebiti

en: %s: %s: Invalid byte value %s
hr: %s: %s: Neispravna vrijednost bajta %s

en: %s: %s: Invalid time period %s
hr: %s: %s: Neispravan vremenski period %s

en: use-askpass requires a string or either environment variable WGET_ASKPASS or SSH_ASKPASS to be set.
hr: use-askpass zahtijeva ili znakovni niz ili postavku okolišnih varijabli  WGET_ASKPASS ili SSH_ASKPASS.

en: %s: %s: Invalid value %s.
hr: %s: %s: Neispravna vrijednost %s.

en: %s: %s: Invalid header %s.
hr: %s: %s: Neispravno zaglavlje %s.

en: %s: %s: Invalid WARC header %s.
hr: %s: %s: Neispravno WARC zaglavlje %s.

en: %s: %s: Invalid progress type %s.
hr: %s: %s: Neispravna vrsta napretka %s.

en: %s: %s: Invalid restriction %s,
        use [unix|vms|windows],[lowercase|uppercase],[nocontrol],[ascii].
hr: %s: %s: Neispravno ograničenje %s,
        koristite [unix|vms|windows],[lowercase|uppercase],[nocontrol],[ascii].

en: Encoding %s isn't valid
hr: Kodiranje %s nije ispravno

en: Conversion from %s to %s isn't supported
hr: Pretvaranje iz %s u %s nije podržano

en: Incomplete or invalid multibyte sequence encountered
hr: Pronađen nepotpun ili neispravan višebajtni niz

en: Unhandled errno %d
hr: Neobrađena greška %d

en: locale_to_utf8: locale is unset
hr: locale_to_utf8: ‘locale’ nije instaliran

en: idn_encode failed (%d): %s
hr: ‘idn_encode’ nije uspio (%d): %s

en: Failed to convert to lower: %d: %s
hr: Nije uspjela konverzija na niže: %d: %s

en: 
    Redirecting output to %s.
hr: 
    Izlaz je preusmjeruje na %s.

en: %s: %s; disabling logging.
hr: %s: %s; dnevničenje (bilježenje u dnevnik) je onemogućeno.

en: Usage: %s [OPTION]... [URL]...
hr: Uporaba: %s [OPCIJA]... [URL]...

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
hr: Obvezni argumenti dugačkih opcija obvezni su i za kratke opcije.

en: Startup:
hr: Pokretanje:

en:   -V,  --version                   display the version of Wget and exit
hr:   -V,  --version                   Wget inačica i dodatne obavijesti

en:   -h,  --help                      print this help
hr:   -h,  --help                      ova prikazana pomoć

en:   -b,  --background                go to background after startup
hr:   -b,  --background                nakon pokretanja nastavi rad u pozadini

en:   -e,  --execute=COMMAND           execute a `.wgetrc'-style command
hr:   -e,  --execute=NAREDBA           izvrši naredbu (NAREDBA je u „.wgetrc“ stilu)

en: Logging and input file:
hr: Dnevnička (dnevnik) i ulazna datoteka:

en:   -o,  --output-file=FILE          log messages to FILE
hr:   -o,  --output-file=DNEVNIK       poruke bilježiti u DNEVNIK

en:   -a,  --append-output=FILE        append messages to FILE
hr:   -a,  --append-output=DNEVNIK     poruke dopisivati na kraj DNEVNIKA

en:   -d,  --debug                     print lots of debugging information
hr:   -d,  --debug                     ispiši puno podataka za debugiranje

en:        --wdebug                    print Watt-32 debug output
hr:        --wdebug                     ispiši Watt-32 poruke za debugiranje

en:   -q,  --quiet                     quiet (no output)
hr:   -q,  --quiet                     tihi rad (bez ispisa)

en:   -v,  --verbose                   be verbose (this is the default)
hr:   -v,  --verbose                   opširan ispis (zadano)

en:   -nv, --no-verbose                turn off verboseness, without being quiet
hr:   -nv, --no-verbose                neopširan ispis, ali ne i tiho

en:        --report-speed=TYPE         output bandwidth as TYPE.  TYPE can be bits
hr:        --report-speed=VRSTA        VRSTA je širina pojasa. VRSTA može biti bits

en:   -i,  --input-file=FILE           download URLs found in local or external FILE
hr:   -i, --input-file=DATOTEKA        preuzmi URL-ove navedene u DATOTECI
                                         (lokalna ili vanjska DATOTEKA)

en:        --input-metalink=FILE       download files covered in local Metalink FILE
hr:        --input-metalink=DATOTEKA   preuzmi URL-ove navedene u lokalnoj
                                         Metalink DATOTECI

en:   -F,  --force-html                treat input file as HTML
hr:   -F,  --force-html                tretiraj ulaznu datoteku kao HTML

en:   -B,  --base=URL                  resolves HTML input-file links (-i -F)
                                         relative to URL
hr:   -B,  --base=URL                  poveznice u HTML ulaznoj datoteci (-i -F)
                                         razriješi koristeći URL kao referenciju

en:        --config=FILE               specify config file to use
hr:        --config=DATOTEKA           DATOTEKA sa zadanom konfiguracijom

en:        --no-config                 do not read any config file
hr:        --no-config                 ignoriraj sve datoteke s konfiguracijom

en:        --rejected-log=FILE         log reasons for URL rejection to FILE
hr:        --rejected-log=DATOTEKA     razloge za odbijanje URL bilježiti u DATOTEKU

en: Download:
hr: Preuzimanje:

en:   -t,  --tries=NUMBER              set number of retries to NUMBER (0 unlimits)
hr:   -t,  --tries=BROJ                BROJ pokušaja preuzimanja (0 bez ograničenja)

en:        --retry-connrefused         retry even if connection is refused
hr:        --retry-connrefused         ponovi pokušaj iako je spajanje odbijeno

en:   -O,  --output-document=FILE      write documents to FILE
hr:   -O,  --output-document=DATOTEKA  dokumente spremaj u DATOTEKU

en:   -nc, --no-clobber                skip downloads that would download to
                                         existing files (overwriting them)
hr:   -nc, --no-clobber                preskoči preuzimanja koja bi mogla
                                         prebrisati postojeće datoteke

en:   -c,  --continue                  resume getting a partially-downloaded file
hr:   -c,  --continue                  nastavi s preuzimanjem djelomično
                                         preuzete datoteke

en:        --start-pos=OFFSET          start downloading from zero-based position OFFSET
hr:        --start-pos=POZICIJA        započni preuzimanje od POZICIJE (0 = početak)

en:        --progress=TYPE             select progress gauge type
hr:        --progress=VRSTA            VRSTA je indikator progresa preuzimanja

en:        --show-progress             display the progress bar in any verbosity mode
hr:        --show-progress             progres preuzimanja je uvijek vidljiv

en:   -N,  --timestamping              don't re-retrieve files unless newer than
                                         local
hr:   -N,  --timestamping              preuzimaj samo datoteke novije od lokalnih

en:        --no-if-modified-since      don't use conditional if-modified-since get
                                         requests in timestamping mode
hr:        --no-if-modified-since      ne koristi uvjet ‘if-modified-since’
                                         zajedno s ‘--timestamping’ opcijom

en:        --no-use-server-timestamps  don't set the local file's timestamp by
                                         the one on the server
hr:        --no-use-server-timestamps       ne kopirati vremensku oznaku datoteke
                                         s poslužitelja na lokalnu datoteku

en:   -S,  --server-response           print server response
hr:   -S,  --server-response           prikaži odgovor poslužitelja

en:        --spider                    don't download anything
hr:        --spider                    ne preuzimaj ništa

en:   -T,  --timeout=SECONDS           set all timeout values to SECONDS
hr:   -T,  --timeout=SECONDS           sva tajmaut vremena postavi na
                                         SECONDS sekundi

en:        --dns-servers=ADDRESSES     list of DNS servers to query (comma separated)
hr:        --dns-servers=ADRESE              popis DNS poslužitelja  za propitkivanje (rastavljeni zarezima)

en:        --bind-dns-address=ADDRESS  bind DNS resolver to ADDRESS (hostname or IP) on local host
hr:        --bind-address=ADRESA       poveži DNS rješavač na ADRESU (ime ili IP) lokalnog računala

en:        --dns-timeout=SECS          set the DNS lookup timeout to SECS
hr:        --dns-timeout=SECS          ograniči DNS-ov tajmaut za odgovor
                                         na SECS sekundi

en:        --connect-timeout=SECS      set the connect timeout to SECS
hr:        --connect-timeout=SECS      ograniči tajmaut za spajanje na SECS sekundi

en:        --read-timeout=SECS         set the read timeout to SECS
hr:        --read-timeout=SECS         ograniči tajmaut za čitanje
                                         na SECS sekundi

en:   -w,  --wait=SECONDS              wait SECONDS between retrievals
hr:   -w,  --wait=VRIJEME              pričekaj VRIJEME sekunda između preuzimanja

en:        --waitretry=SECONDS         wait 1..SECONDS between retries of a retrieval
hr:        --waitretry=VRIJEME         pauza 1..VRIJEME sekundi između
                                         pokušaja preuzimanja

en:        --random-wait               wait from 0.5*WAIT...1.5*WAIT secs between retrievals
hr:        --random-wait               pauza 0.5*ČEKAJ...1.5*ČEKAJ sekundi
                                         između pokušaja preuzimanja

en:        --no-proxy                  explicitly turn off proxy
hr:        --no-proxy                  ne koristi proxy poslužitelje

en:   -Q,  --quota=NUMBER              set retrieval quota to NUMBER
hr:   -Q,  --quota=BROJ                kvota preuzimanja ograničena na BROJ
                                         (bajta, k Kilobajta, m Megabajta)

en:        --bind-address=ADDRESS      bind to ADDRESS (hostname or IP) on local host
hr:        --bind-address=ADRESA       spoji lokalno računalo na ADRESU
                                         (ime računala ili IP)

en:        --limit-rate=RATE           limit download rate to RATE
hr:        --limit-rate=BRZINA         brzina preuzimanja je ograničena na BRZINU
                                         bajta po sekundi

en:        --no-dns-cache              disable caching DNS lookups
hr:        --no-dns-cache              ne pamti rezultate DNS upita

en:        --restrict-file-names=OS    restrict chars in file names to ones OS allows
hr:        --restrict-file-names=OS    znakove u nazivima datoteka ograniči na
                                         one koji su dopušteni u navedenom OS-u

en:        --ignore-case               ignore case when matching files/directories
hr:        --ignore-case               zanemari veličinu slova pri traženju
                                         datoteka ili direktorija

en:   -4,  --inet4-only                connect only to IPv4 addresses
hr:   -4,  --inet4-only                spajaj se samo na IPv4 adrese

en:   -6,  --inet6-only                connect only to IPv6 addresses
hr:   -6,  --inet6-only                spajaj se samo na IPv6 adrese

en:        --prefer-family=FAMILY      connect first to addresses of specified family,
                                         one of IPv6, IPv4, or none
hr:        --prefer-family=VRSTA       prednost imaju adrese specificirane vrste;
                                         VRSTA je jedna od IPv6, IPv4 ili none

en:        --user=USER                 set both ftp and http user to USER
hr:        --user=KORISNIK             http i ftp korisnik je KORISNIK

en:        --password=PASS             set both ftp and http password to PASS
hr:        --password=LOZINKA          http i ftp lozinka je LOZINKA

en:        --ask-password              prompt for passwords
hr:        --ask-password              pitaj za lozinku

en:        --use-askpass=COMMAND       specify credential handler for requesting 
                                         username and password.  If no COMMAND is 
                                         specified the WGET_ASKPASS or the SSH_ASKPASS 
                                         environment variable is used.
hr:        --use-askpass=NAREDBA       specificiraj ovjerenog rukovatelja za prijavu 
                                         korisnika i lozinku.  Ako NAREDBA nije 
                                         specificirana WGET_ASKPASS ili the SSH_ASKPASS 
                                         rabi okolišnu varijablu.

en:        --no-iri                    turn off IRI support
hr:        --no-iri                    isključi IRI podršku

en:        --local-encoding=ENC        use ENC as the local encoding for IRIs
hr:        --local-encoding=KÔD        koristi KÔD kao IRI lokalno kodiranje

en:        --remote-encoding=ENC       use ENC as the default remote encoding
hr:        --remote-encoding=KÔD       koristi KÔD kao zadano udaljeno kodiranje

en:        --unlink                    remove file before clobber
hr:        --unlink                    ukloni datoteke prije prepisivanja

en:        --keep-badhash              keep files with checksum mismatch (append .badhash)
hr:        --keep-badhash              zadrži datoteke čiji se kontrolni brojevi ne podudaraju
                                                              (pridodaj .badhash)

en:        --metalink-index=NUMBER     Metalink application/metalink4+xml metaurl ordinal NUMBER
hr:        --metalink-index=BROJ       Redni BROJ metalink aplikacije/metalink4+xml metaurl

en:        --metalink-over-http        use Metalink metadata from HTTP response headers
hr:        --metalink-over-http        koristi meta podatke Metalinka iz zaglavlja
                                         HTTP-ovog odgovora

en:        --preferred-location        preferred location for Metalink resources
hr:        --preferred-location        poželjna lokacija za Metalink resurse

en:        --no-xattr                  turn off storage of metadata in extended file attributes
hr:        --no-xattr                  isključi pohranu meta podataka u proširene atribute datoteka

en: Directories:
hr: Direktoriji:

en:   -nd, --no-directories            don't create directories
hr:   -nd, --no-directories            ne pravi direktorije

en:   -x,  --force-directories         force creation of directories
hr:   -x,  --force-directories         prinudno pravi direktorije

en:   -nH, --no-host-directories       don't create host directories
hr:   -nH, --no-host-directories       ne pravi direktorije poslužitelja

en:        --protocol-directories      use protocol name in directories
hr:        --protocol-directories      koristi ime protokola u direktorijima

en:   -P,  --directory-prefix=PREFIX   save files to PREFIX/..
hr:   -P,  --directory-prefix=PREFIKS  spremi datoteke u PREFIKS/..

en:        --cut-dirs=NUMBER           ignore NUMBER remote directory components
hr:        --cut-dirs=BROJ             zanemari BROJ razina putanje poslužitelja

en: HTTP options:
hr: HTTP opcije:

en:        --http-user=USER            set http user to USER
hr:        --http-user=KORISNIK        http korisnik je KORISNIK

en:        --http-password=PASS        set http password to PASS
hr:        --http-password=LOZINKA     http lozinka je LOZINKA

en:        --no-cache                  disallow server-cached data
hr:        --no-cache                  spriječi preuzimanje ‘cached’ datoteka
                                         s poslužitelja

en:        --default-page=NAME         change the default page name (normally
                                         this is 'index.html'.)
hr:        --default-page=IME          promijeni zadano ime stranice na IME
                                         (to je obično ‘index.html’)

en:   -E,  --adjust-extension          save HTML/CSS documents with proper extensions
hr:   -E,  --adjust-extension          spremi HTML/CSS dokumente s ispravnim
                                         sufiksima

en:        --ignore-length             ignore 'Content-Length' header field
hr:        --ignore-length             zanemari ‘Content-Length’ polje zaglavlja

en:        --header=STRING             insert STRING among the headers
hr:        --header=NIZ                umetni znakovni NIZ među zaglavlja

en:        --max-redirect              maximum redirections allowed per page
hr:        --max-redirect              maksimalni broj preusmjeravanja
                                         dopuštenih po stranici

en:        --proxy-user=USER           set USER as proxy username
hr:        --proxy-user=KORISNIK       korisnik proxy poslužitelja je KORISNIK

en:        --proxy-password=PASS       set PASS as proxy password
hr:        --proxy-password=LOZINKA    lozinka proxy poslužitelja je LOZINKA

en:        --referer=URL               include 'Referer: URL' header in HTTP request
hr:        --referer=URL               uključi ‘Referer: URL’ zaglavlje
                                         u HTTP zahtjev

en:        --save-headers              save the HTTP headers to file
hr:        --save-headers              spremi HTTP zaglavlja u datoteku

en:   -U,  --user-agent=AGENT          identify as AGENT instead of Wget/VERSION
hr:   -U,  --user-agent=AGENT          identificiraj se kao AGENT umjesto
                                         kao Wget/INAČICA

en:        --no-http-keep-alive        disable HTTP keep-alive (persistent connections)
hr:        --no-http-keep-alive        onemogući HTTP keep-alive (postojanu vezu)

en:        --no-cookies                don't use cookies
hr:        --no-cookies                ne koristi kolačiće

en:        --load-cookies=FILE         load cookies from FILE before session
hr:        --load-cookies=DATOTEKA     prije sesije učitaj kolačiće iz DATOTEKE

en:        --save-cookies=FILE         save cookies to FILE after session
hr:        --save-cookies=DATOTEKA     nakon sesije spremi kolačiće u DATOTEKU

en:        --keep-session-cookies      load and save session (non-permanent) cookies
hr:        --keep-session-cookies      učitaj i spremi kolačiće (privremene) sesije

en:        --post-data=STRING          use the POST method; send STRING as the data
hr:        --post-data=NIZ             POST metodom pošalji NIZ kao podatke

en:        --post-file=FILE            use the POST method; send contents of FILE
hr:        --post-file=DATOTEKA        POST metodom pošalji sadržaj iz DATOTEKE

en:        --method=HTTPMethod         use method "HTTPMethod" in the request
hr:        --method=HTTPMethod         upotrijebi metodu „HTTPMethod“ u zaglavlju

en:        --body-data=STRING          send STRING as data. --method MUST be set
hr:        --body-data=TEKST           pošalji TEKST kao podatke.
                                         Opcija ‘--method’ MORA se upotrijebiti

en:        --body-file=FILE            send contents of FILE. --method MUST be set
hr:        --body-file=DATOTEKA        pošalji sadržaj iz DATOTEKE.
                                         Opcija ‘--method’ MORA se upotrijebiti

en:        --content-disposition       honor the Content-Disposition header when
                                         choosing local file names (EXPERIMENTAL)
hr:        --content-disposition       poštuj ‘Content-Disposition’ zaglavlje za
                                         odabir lokalnih naziva datoteka
                                           (EKSPERIMENTALNO)

en:        --content-on-error          output the received content on server errors
hr:        --content-on-error          prihvati primljeni sadržaj iako
                                         poslužitelj javlja grešku

en:        --auth-no-challenge         send Basic HTTP authentication information
                                         without first waiting for the server's
                                         challenge
hr:        --auth-no-challenge         ‘Basic HTTP authentication’ podatke pošalji
                                          bez čekanja na upit na poslužitelja

en: HTTPS (SSL/TLS) options:
hr: HTTPS (SSL/TLS) opcije:

en:        --https-only                only follow secure HTTPS links
hr:        --https-only                prati samo sigurne HTTPS veze

en:        --no-check-certificate      don't validate the server's certificate
hr:        --no-check-certificate      ne provjeravaj certifikat poslužitelja

en:        --certificate=FILE          client certificate file
hr:        --certificate=DATOTEKA      DATOTEKA sa certifikatom klijenta

en:        --certificate-type=TYPE     client certificate type, PEM or DER
hr:        --certificate-type=VRSTA    VRSTA certifikata klijenta, PEM ili DER

en:        --private-key=FILE          private key file
hr:        --private-key=DATOTEKA      DATOTEKA s privatnim ključem

en:        --private-key-type=TYPE     private key type, PEM or DER
hr:        --private-key-type=VRSTA    VRSTA privatnog ključa, PEM ili DER

en:        --ca-certificate=FILE       file with the bundle of CAs
hr:        --ca-certificate=DATOTEKA   DATOTEKA sadrži listu CA-ova

en:        --ca-directory=DIR          directory where hash list of CAs is stored
hr:        --ca-directory=DIR          direktorij u kojem su pohranjeni CA-ovi

en:        --crl-file=FILE             file with bundle of CRLs
hr:        --crl-file=DATOTEKA         DATOTEKA sadrži listu CRL-ova

en:        --random-file=FILE          file with random data for seeding the SSL PRNG
hr:        --random-file=DATOTEKA      DATOTEKA s nasumičnim podacima za iniciranje
                                         ‘SSL PRNG’ (generatora pseudo slučajnih
                                          brojeva)

en:        --egd-file=FILE             file naming the EGD socket with random data
hr:        --egd-file=DATOTEKA         DATOTEKA s nazivom EGD utičnice s nasumičnim
                                         podacima

en: HSTS options:
hr: HTTP opcije:

en:        --no-hsts                   disable HSTS
hr:        --no-hsts                   ne koristi HSTS
                                         (HTTP Strict Transport Security)

en:        --hsts-file                 path of HSTS database (will override default)
hr:        --hsts-file=DATOTEKA        DATOTEKA je HSTS baza podataka (ukida zadanu)

en: FTP options:
hr: FTP opcije:

en:        --ftp-stmlf                 use Stream_LF format for all binary FTP files
hr:        --ftp-stmlf                 koristi Stream_LF format za sve binarne FTP
                                         datoteke

en:        --ftp-user=USER             set ftp user to USER
hr:        --ftp-user=KORISNIK         ftp korisnik je KORISNIK

en:        --ftp-password=PASS         set ftp password to PASS
hr:        --ftp-password=LOZINKA      ftp lozinka je LOZINKA

en:        --no-remove-listing         don't remove '.listing' files
hr:        --no-remove-listing         ne uklanjaj ‘.listing’ datoteke

en:        --no-glob                   turn off FTP file name globbing
hr:        --no-glob                   ne koristi višeznačnike za nazive
                                         FTP datoteka

en:        --no-passive-ftp            disable the "passive" transfer mode
hr:        --no-passive-ftp            onemogući „pasivni“ način prijenosa

en:        --preserve-permissions      preserve remote file permissions
hr:        --preserve-permissions      očuvaj dopuštanja udaljene datoteke

en:        --retr-symlinks             when recursing, get linked-to files (not dir)
hr:        --retr-symlinks             pri rekurziji, preuzmi datoteke na koje
                                         pokazuju veze (ali ne direktorije)

en: FTPS options:
hr: FTPS opcije:

en:        --ftps-implicit                 use implicit FTPS (default port is 990)
hr:        --ftps-implicit               bezuvjetno koristi FTPS
                                           (zadani port je 990)

en:        --ftps-resume-ssl               resume the SSL/TLS session started in the control connection when
                                             opening a data connection
hr:        --ftps-resume-ssl             obnovi SSL/TLS sesiju započetu u
                                           kontrolnom kanalu pri otvaranju
                                             podatkovnog kanala

en:        --ftps-clear-data-connection    cipher the control channel only; all the data will be in plaintext
hr:        --ftps-clear-data-connection  samo je kontrolni kanal šifriran;
                                           podaci se ne šifriraju

en:        --ftps-fallback-to-ftp          fall back to FTP if FTPS is not supported in the target server
hr:        --ftps-fallback-to-ftp        koristi FTP ako ciljani poslužitelj
                                           ne podržava FTPS

en: WARC options:
hr: WARC opcije:

en:        --warc-file=FILENAME        save request/response data to a .warc.gz file
hr:        --warc-file=DATOTEKA        spremi podatke o zahtjevima i odgovorima
                                         u .warc.gz DATOTEKU

en:        --warc-header=STRING        insert STRING into the warcinfo record
hr:        --warc-header=NIZ           umetni znakovni NIZ u warcinfo zapis

en:        --warc-max-size=NUMBER      set maximum size of WARC files to NUMBER
hr:        --warc-max-size=BROJ        maksimalna veličina WARC datoteke = BROJ

en:        --warc-cdx                  write CDX index files
hr:        --warc-cdx                  piši CDX datoteke indeksa.

en:        --warc-dedup=FILENAME       do not store records listed in this CDX file
hr:        --warc-dedup=DATOTEKA       ne spremaj zapise s liste ove CDX DATOTEKE

en:        --no-warc-compression       do not compress WARC files with GZIP
hr:        --no-warc-compression       ne sažimaj WARC datoteke s GZIP

en:        --no-warc-digests           do not calculate SHA1 digests
hr:        --no-warc-digests           ne računaj SHA1 kontrolne sume

en:        --no-warc-keep-log          do not store the log file in a WARC record
hr:        --no-warc-keep-log          ne spremaj dnevničku datoteku (dnevnik)
                                         u WARC zapis

en:        --warc-tempdir=DIRECTORY    location for temporary files created by the
                                         WARC writer
hr:        --warc-tempdir=DIREKTORIJ   DIREKTORIJ za privremene WARC-ove datoteke

en: Recursive download:
hr: Rekurzivno preuzimanje:

en:   -r,  --recursive                 specify recursive download
hr:   -r,  --recursive                 rekurzivno preuzimanje.

en:   -l,  --level=NUMBER              maximum recursion depth (inf or 0 for infinite)
hr:   -l,  --level=BROJ                najveća dubina rekurzije = BROJ
                                         (inf ili 0 za neograničenu dubinu)

en:        --delete-after              delete files locally after downloading them
hr:        --delete-after              nakon preuzimanja izbriši datoteke
                                         na lokalnom računalu

en:   -k,  --convert-links             make links in downloaded HTML or CSS point to
                                         local files
hr:   -k,  --convert-links             promijeni veze u preuzetom HTML-u ili CSS-u
                                         tako da ukazuju na lokalne datoteke

en:        --convert-file-only         convert the file part of the URLs only (usually known as the basename)
hr:        --convert-file-only         pretvori samo datotečni dio URL-a
                                                             (inače znan kao osnovno ime)

en:        --backups=N                 before writing file X, rotate up to N backup files
hr:        --backups=N                 prije zapisivanja datoteke X, zadrži do N
                                         sigurnosnih kopija

en:   -K,  --backup-converted          before converting file X, back up as X_orig
hr:   -K,  --backup-converted          prije pretvaranja datoteke X, spremi
                                         njenu kopiju kao X_orig

en:   -K,  --backup-converted          before converting file X, back up as X.orig
hr:   -K,  --backup-converted          prije pretvaranja datoteke X,
                                         spremi njenu kopiju kao X_orig

en:   -m,  --mirror                    shortcut for -N -r -l inf --no-remove-listing
hr:   -m,  --mirror                    parametar ekvivalentan izrazu:
                                         -N -r -l inf --no-remove-listing

en:   -p,  --page-requisites           get all images, etc. needed to display HTML page
hr:   -p,  --page-requisites           preuzmi sve slike i sve što je potrebno
                                         za prikaz HTML stranice

en:        --strict-comments           turn on strict (SGML) handling of HTML comments
hr:        --strict-comments           HTML komentare strogo obraditi
                                         u skladu sa SGML

en: Recursive accept/reject:
hr: Rekurzivno prihvaćanje/odbijanje:

en:   -A,  --accept=LIST               comma-separated list of accepted extensions
hr:   -A,  --accept=POPIS               zarezom odvojen POPIS prihvaćenih sufiksa
                                          (vrste datoteka)

en:   -R,  --reject=LIST               comma-separated list of rejected extensions
hr:   -R,  --reject=POPIS               zarezom odvojen POPIS odbijenih sufiksa

en:        --accept-regex=REGEX        regex matching accepted URLs
hr:        --accept-regex=REGIZ         regularni izraz REGIZ poduraran s
                                          prihvaćenim URL-ovima

en:        --reject-regex=REGEX        regex matching rejected URLs
hr:        --reject-regex=REGIZ         regularni izraz REGIZ podudaran s
                                          odbijenim URL-ovima.

en:        --regex-type=TYPE           regex type (posix|pcre)
hr:        --regex-type=VRSTA           VRSTA regularnog izraza (posix|pcre)

en:        --regex-type=TYPE           regex type (posix)
hr:        --regex-type=VRSTA           VRSTA regularnog izraza (posix)

en:   -D,  --domains=LIST              comma-separated list of accepted domains
hr:   -D,  --domains=POPIS              zarezom odvojen POPIS prihvaćenih domena

en:        --exclude-domains=LIST      comma-separated list of rejected domains
hr:        --exclude-domains=POPIS      zarezom odvojen POPIS isključenih domena

en:        --follow-ftp                follow FTP links from HTML documents
hr:        --follow-ftp                 prati FTP veze iz HTML dokumenata

en:        --follow-tags=LIST          comma-separated list of followed HTML tags
hr:        --follow-tags=POPIS          zarezom odvojen POPIS praćenih HTML tagova

en:        --ignore-tags=LIST          comma-separated list of ignored HTML tags
hr:        --ignore-tags=POPIS          zarezom odvojen POPIS zanemarenih
                                          HTML tagova

en:   -H,  --span-hosts                go to foreign hosts when recursive
hr:   -H,  --span-hosts                 tijekom rekurzije posjeti i
                                          strane poslužitelje

en:   -L,  --relative                  follow relative links only
hr:   -L,  --relative                   prati samo relativne veze

en:   -I,  --include-directories=LIST  list of allowed directories
hr:   -I,  --include-directories=POPIS  POPIS dopuštenih direktorija

en:        --trust-server-names        use the name specified by the redirection
                                         URL's last component
hr:   --trust-server-names              koristi ime navedeno u zadnjoj
                                          komponenti URL preusmjerenja

en:   -X,  --exclude-directories=LIST  list of excluded directories
hr:   -X,  --exclude-directories=POPIS  POPIS isključenih direktorija

en:   -np, --no-parent                 don't ascend to the parent directory
hr:   -np, --no-parent                  ne ulazi u naddirektorij

en: GNU Wget %s, a non-interactive network retriever.
hr: GNU Wget %s, program za neinteraktivno preuzimanje s mreže.

en: Password for user %s:
hr: Lozinka za korisnika %s:

en: Password:
hr: Lozinka:

en: Cannot create pipe
hr: Ne mogu napraviti cijev

en: Error initializing spawn file actions for use-askpass: %d
hr: Pogreška pri inicijalizaciji  procesa (spawn file actions) za ‘use-askpass’: %d

en: Error setting spawn file actions for use-askpass: %d
hr: Pogrešna postavka procesa (spawn file actions) za ‘use-askpass: %d

en: Error reading response from command "%s %s": %s
hr: Pogreška pri čitanju odgovora naredbe „%s %s“: %s

en: Username for '%s%s':
hr: Korisnik (ime) za ‘%s%s’:

en: Password for '%s%s@%s':
hr: Lozinka za korisnika ‘%s%s@%s’:

en: Compile:
hr: Kompiliranje:

en: Link:
hr: Povezivanje:

en: GNU Wget %s built on %s.
hr: GNU Wget %s izgrađen na %s.

en:     %s (env)
hr:     %s (okolina)

en:     %s (user)
hr:     %s (korisnik)

en:     %s (system)
hr:     %s (sustav)

note: TRANSLATORS: When available, an actual copyright character (circle-c) should be used in preference to "(C)".
en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
hr: Copyright © %s Free Software Foundation, Inc.

en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later
    <http://www.gnu.org/licenses/gpl.html>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
hr: Licenca GPLv3+: GNU GPL inačica 3 ili kasnija
    <http://www.gnu.org/licenses/gpl.html>.
    Ovo je slobodan softver: slobodno ga mijenjajte i dijelite.
    NEMA JAMSTVA, do granica dopuštenih zakonom.

note: TRANSLATORS: When available, please use the proper diacritics for names such as this one. See en_US.po for reference.
en: 
    Originally written by Hrvoje Niksic <hniksic@xemacs.org>.
hr: 
    Izvorno napisao Hrvoje Nikšić <hniksic@xemacs.org>.

en: Please send bug reports and questions to <bug-wget@gnu.org>.
hr: Greškice (bugs) i vaša pitanja (na engleskom) javite na <bug-wget@gnu.org>.
    Pogreške u prijevodu i vaše prijedloge javite na <lokalizacija@linux.hr>

en: Memory allocation problem
hr: Problem dodjele memorije

en: Exiting due to error in %s
hr: Prekid rada zbog greške u %s

en: Try `%s --help' for more options.
hr: „%s --help“ za pomoć i dodatne opcije.

en: %s: illegal option -- `-n%c'
hr: %s: nedozvoljena opcija -- „-n%c“

en: Debugging support not compiled in. Ignoring --debug flag.
hr: Podrška za debugiranje nije ugrađena (kompilirana).
    --debug parametar je zanemaren

en: Both --no-clobber and --convert-links were specified, only --convert-links will be used.
hr: Navedene su istovremeno opcije --no-clobber i --convert-links;
    --no-clobber se zanemaruje

en: Both --no-clobber and --convert-file-only were specified, only --convert-file-only will be used.
hr: Navedene su istovremeno opcije --no-clobber i --convert-file-only ;
      samo  --convert-file-only  će se koristiti.

en: Can't be verbose and quiet at the same time.
hr: Istovremeno se ne može biti opširan i tih.
    n

en: Can't timestamp and not clobber old files at the same time.
hr: Istovremeno se ne može označiti vrijeme a pritom ne brisati stare datoteke.

en: Cannot specify both --inet4-only and --inet6-only.
hr: Opcije --inet4-only i --inet6-only ne smiju se zajedno navesti.

en: Cannot specify both -k or --convert-file-only and -O if multiple URLs are given, or in combination
    with -p or -r. See the manual for details.
hr: Opcije -k ili --convert-file-only i -O ne smiju se zajedno koristiti ako je navedeno više URL-ova,
    ili u kombinaciji sa -p ili -r. Pogledajte upute za više pojedinosti.

en: WARNING: combining -O with -r or -p will mean that all downloaded content
    will be placed in the single file you specified.
hr: UPOZORENJE: kombiniranjem -O sa -r ili -p sav preuzeti sadržaj će biti
    spremljen u jednu datoteku koju ste naveli.

en: WARNING: timestamping does nothing in combination with -O. See the manual
    for details.
hr: UPOZORENJE: vremensko označavanje ne radi ništa u kombinaciji sa -O.
    Pogledajte upute za više pojedinosti.

en: WARC output does not work with --no-clobber, --no-clobber will be disabled.
hr: WARC izlaz ne radi uz ‘--no-clobber’; ‘no-clobber se onemogućuje’ .

en: WARC output does not work with timestamping, timestamping will be disabled.
hr: WARC izlaz ne radi s vremenskim oznakama; vremensko označavanje se onemogućuje.

en: WARC output does not work with --spider.
hr: WARC izlaz ne radi uz ‘--spider’ opciju.

en: WARC output does not work with --continue or --start-pos, they will be disabled.
hr: WARC izlaz ne radi uz ‘--continue’ ili ‘--start-pos’; obje opcije se onemogućuju.

en: Digests are disabled; WARC deduplication will not find duplicate records.
hr: WARC-kontrolni zbrojevi su onemogućeni; WARC deduplikacija neće pronaći duplikate zapisa.

en: Cannot specify both --ask-password and --password.
hr: Istovremeno se ne smije upotrijebiti --ask-password i --password.

en: Specifying both --start-pos and --continue is not recommended; --continue will be disabled.
hr: Istovremena upotreba --start-pos i --continue se ne preporučuje;
      --continue se onesposobljuje.

en: %s: missing URL
hr: %s: nedostaje URL

en: You cannot specify both --post-data and --post-file.
hr: Ne možete upotrijebiti --post-data i --post-file istovremeno.

en: You cannot use --post-data or --post-file along with --method. --method expects data through --body-data and --body-file options
hr: Ne smije se upotrijebiti --post-data ili --post-file zajedno s --method.
      --method  očekuje --body-data i --body-file opcije

en: You must specify a method through --method=HTTPMethod to use with --body-data or --body-file.
hr: Metodu morate navesti s --method=HTTPMethod za upotrebu s --body-data
      ili --body-file.

en: You cannot specify both --body-data and --body-file.
hr: Istovremeno se ne smije navesti --body-data i --body-file.

en: This version does not have support for IRIs
hr: Ova inačica nema podršku za IRI

en: -k or -r can be used together with -O only if outputting to a regular file.
hr: -k ili -r može se koristiti sa -O samo kod ispisa u regularnu datoteku.

en: --convert-links or --convert-file-only can be used together only if outputting to a regular file.
hr: --convert-links or --convert-file-only mogu se koristiti samo za ispis u regularnu datoteku.

en: Failed to init libcares
hr: Nije uspjelo inicijalizirati ‘libcares’

en: Failed to init c-ares channel
hr: Nije uspjelo inicijalizirati ‘c-ares’ kanal

en: Failed to parse IP address '%s'
hr: Nije uspjelo razriješiti IP adresu ‘%s’

en: Failed to set DNS server(s) '%s' (%d)
hr: Nije uspjelo postaviti DNS poslužitelj(e) '%s' (%d)

en: No URLs found in %s.
hr: Nijedan URL nije pronađen u %s.

en: Unable to parse metalink file %s.
hr: Metalink datoteka %s ne može se raščlaniti.

en: Could not download all resources from %s.
hr: Svi resursi iz %s nisu se mogli preuzeti.

en: FINISHED --%s--
    Total wall clock time: %s
    Downloaded: %d files, %s in %s (%s)
hr: ZAVRŠENO --%s--
    Ukupno vrijeme od početka: %s
    Preuzeto: %d datoteka, %s u %s (%s)

en: Download quota of %s EXCEEDED!
hr: Ograničenje preuzimanja od %s je PREKORAČENO!

en: -O not supported for metalink download. Ignoring.
hr: -O nije podržan za metalink prezimanje. Zanemaruje se.

en: Planned metalink file: %s
hr: Planirana metalink datoteka: %s

en: Secured metalink file: %s
hr: Pouzdana metalink datoteka: %s

en: Rejecting metalink file. Unsafe name.
hr: Odbija se metalink datoteka. Nepouzdano ime.

en: Processing metaurl %s...
hr: Obrađuje se metaurl %s...

en: Rejecting metaurl file %s. Unsafe name.
hr: Odbija se metaurl datoteka %s. Nepouzdano ime.

en: Failed to download %s. Skipping metaurl.
hr: Neuspjelo preuzimanje %s. Preskačem metaurl.

en: Unable to parse metaurl file %s.
hr: Metaurl datoteka %s ne može se raščlaniti.

en: Metaurls processing returned with error.
hr: Obrada metaurl-ova uzvraća s pogreškom.

en: Resource type %s not supported, ignoring...
hr: Resurs tipa %s nije podržan, zanemaruju se...

en: Could not open downloaded file.
hr: Ne mogu otvoriti preuzetu datoteku.

en: Computing size for %s
hr: Računam veličinu za %s

en: File size not declared. Skipping check.
hr: Veličina datoteke nije objavljena. Preskačem provjeru.

en: Could not get downloaded file's size.
hr: Ne mogu dobiti veličinu preuzetu datoteku.

en: Size mismatch for file %s.
hr: Ne podudaranje veličine za datoteku %s.

en: Size matches.
hr: Ne podudaranje veličina.

en: Computing checksum for %s
hr: Računam kontrolni zbroj za %s

en: Checksum matches.
hr: Kontrolni zbrojevi se podudaraju.

en: Checksum mismatch for file %s.
hr: Kontrolni zbroj se ne podudara za datoteku %s.

en: Could not open downloaded file for signature verification.
hr: Ne mogu otvoriti preuzetu datoteku za provjeru potpisa.

en: Signature validation succeeded.
hr: Potpis je uspješno uvjeren.

en: Invalid signature. Rejecting resource.
hr: Neispravan potpis. Odbijam resurs.

en: Data matches signature, but signature is not trusted.
hr: Podaci se podudaraju s potpisom, ali potpis nije vjerodostojan.

en: No checksums found.
hr: Kontrolni zbroj nije pronađen

en: Failed to download %s. Skipping resource.
hr: Neuspjelo preuzimanje %s. Preskačem resurs.

en: File %s retrieved but size does not match.
hr: Datoteka %s je preuzeta, ali veličina se ne podudara.

en: File %s retrieved but checksum does not match.
hr: Datoteka %s je učitana, ali kontrolni zbroj se ne podudara.

en: File %s retrieved but signature does not match.
hr: Datoteka %s je učitana, ali potpis se ne podudara.

en: Renaming %s to %s.
hr: Preimenujem %s u %s.

en: Continuing in background.
hr: Nastavljam raditi u pozadini.

en: Continuing in background, pid %lu.
hr: Nastavljam raditi u pozadini, pid %lu.

en: Output will be written to %s.
hr: Izlazni podaci bit će spremljeni u %s.

en: fake_fork_child() failed
hr: pogreška u fake_fork_child()

en: fake_fork() failed
hr: pogreška u fake_fork()

en: %s: Couldn't find usable socket driver.
hr: %s: Nije moguće pronaći upotrebljiv upravljač (driver) utičnice.

en: ioctl() failed.  The socket could not be set as blocking.
hr: pogreška u ioctl().  Utičnica se ne može postaviti da blokira.

en: %s: %s:%d: warning: %s token appears before any machine name
hr: %s: %s:%d: upozorenje: simbol %s se pojavljuje prije bilo kojeg imena računala

en: %s: %s:%d: unknown token "%s"
hr: %s: %s:%d: nepoznat simbol „%s“

en: Usage: %s NETRC [HOSTNAME]
hr: Uporaba: %s NETRC [RAČUNALO]

en: %s: cannot stat %s: %s
hr: %s: ne može se dobiti ‘stat’ %s: %s

en: WARNING: using a weak random seed.
hr: UPOZORENJE: generator slučajnih brojeva iniciran je sa slabim sjemenom.

en: Could not seed PRNG; consider using --random-file.
hr: PRNG (generator pseudo slučajnih brojeva nije iniciran;
      razmislite o korištenju opcije --random-file.

en: Your OpenSSL version is too old to support TLSv1.1
hr: Vaša OpenSSL inačica je prestara i ne podržava TLSv1.1

en: Your OpenSSL version is too old to support TLSv1.2
hr: Vaša OpenSSL inačica je prestara i ne podržava TLSv1.2

en: OpenSSL: unimplemented 'secure-protocol' option value %d
hr: OpenSSL: vrijednost opcije %d „secure-protocol“ nije implementiran

en: %s: cannot verify %s's certificate, issued by %s:
hr: %s: nije moguće provjeriti %s-ovog certifikata, koji je izdao %s:

en:   Unable to locally verify the issuer's authority.
hr:   Nema mogućnosti lokalno provjeriti autoritet izdavatelja.

en:   Self-signed certificate encountered.
hr:   Pronađen samopotpisan certifikat.

en:   Issued certificate not yet valid.
hr:   Izdani certifikat još nije valjan.

en:   Issued certificate has expired.
hr:   Izdani certifikat je istekao.

en: %s: no certificate subject alternative name matches
    	requested host name %s.
hr: %s: nijedan od alternativnih naziva navedenih u certifikatu ne odgovara
        traženom imenu računala %s.

en:     %s: certificate common name %s doesn't match requested host name %s.
hr:     %s: ‘common name’ certifikata %s ne odgovara traženom imenu računala %s.

en:     %s: certificate common name is invalid (contains a NUL character).
        This may be an indication that the host is not who it claims to be
        (that is, it is not the real %s).
hr:     %s: ‘common name’ certifikata nije valjano (sadrži znak NUL).
        To može biti znak da računalo nije ono za koje se predstavlja
        (to jest, da nije stvarni %s).

en: To connect to %s insecurely, use `--no-check-certificate'.
hr: Za nesigurno povezivanje na %s koristite „--no-check-certificate“.

en: 
    %*s[ skipping %sK ]
hr: 
    %*s[ preskačem %sK ]

en: Invalid dot style specification %s; leaving unchanged.
hr: Neispravno specificiran dot-stil indikatora progresa %s; ostaje neizmjenjen.

note: TRANSLATORS: "ETA" is English-centric, but this must be short, ideally 3 chars.  Abbreviate if necessary.
en:     eta %s
hr:    još %s

en:     in
hr:     u

en: Cannot get REALTIME clock frequency: %s
hr: Frekvencija ‘REALTIME clock’ se ne može odrediti: %s

en: Removing %s since it should be rejected.
hr: %s bit će uklonjen, jer je trebao biti odbijen.

en: Cannot open %s: %s
hr: %s se ne može otvoriti: %s

en: Loading robots.txt; please ignore errors.
hr: Učitava se robots.txt; molim zanemarite greške.

en: Error parsing proxy URL %s: %s.
hr: Greška pri obradi URL-a proxy poslužitelja %s: %s.

en: Error in proxy URL %s: Must be HTTP.
hr: Greška u URL-u proxy poslužitelja %s: Mora biti HTTP.

en: %d redirections exceeded.
hr: %d: prekoračen je broj preusmjerenja.

en: Giving up.
hr: Odustajem.

en: Retrying.
hr: Pokušavam ponovo.

en: Found no broken links.
hr: Nijedna nevažeća veza nije pronađena.

en: Found %d broken link.
    
     | Found %d broken links.
hr[0]: Pronađena %d nevažeća veza.
hr[1]: Pronađene %d nevažeće veze.
hr[2]: Pronađeno %d nevažećih veza.

en: No error
hr: Nema greške

en: Unsupported scheme %s
hr: Nepodržana shema %s

en: Scheme missing
hr: Nedostaje shema

en: Invalid host name
hr: Neispravno ime računala

en: Bad port number
hr: Neispravan broj porta

en: Invalid user name
hr: Neispravno korisničko ime

en: Unterminated IPv6 numeric address
hr: Nepotpuna IPv6 numerička adresa

en: IPv6 addresses not supported
hr: IPv6 adrese nisu podržane

en: Invalid IPv6 numeric address
hr: Neispravna IPv6 numerička adresa

en: HTTPS support not compiled in
hr: HTTPS podrška nije uključena pri kompiliranju

en: %s: %s: Failed to allocate enough memory; memory exhausted.
hr: %s: %s: Nije uspjelo dodijeliti dosta memorije; nema dovoljno memorije.

en: %s: %s: Failed to allocate %ld bytes; memory exhausted.
hr: %s: %s: Nije uspjelo dodijeliti %ld bajtova; nema dovoljno memorije.

en: %s: aprintf: text buffer is too big (%d bytes), aborting.
hr: %s: aprintf: međuspremnik teksta je prevelik (%d bajtova), proces prekinut.

en: Continuing in background, pid %d.
hr: Nastavljam rad u pozadini, pid %d.

en: Failed to unlink symlink %s: %s
hr: Nije uspjelo ukloniti simboličku vezu %s: %s

en: Invalid regular expression %s, %s
hr: Neispravan regularni izraz %s, %s

en: Error while matching %s: %d
hr: Greška pri traženju %s: %d

en: Error opening GZIP stream to WARC file.
hr: Greška otvaranja GZIP protoka u WARC datoteci.

en: Error writing warcinfo record to WARC file.
hr: Greška u pisanju warcinfo zapisa u WARC datoteku.

en: Opening WARC file %s.
hr: Otvaranje WARC datoteke %s.

en: Error opening WARC file %s.
hr: Greška pri otvaranju WARC datoteke %s.

en: CDX file does not list original urls. (Missing column 'a'.)
hr: U CDX datoteci nema popisa originalnih URL-ova . (Nedostaje stupac ‘a’.)

en: CDX file does not list checksums. (Missing column 'k'.)
hr: U CDX datoteci nema popisa kontrolnih zbrojeva. (Nedostaje stupac ‘k’.)

en: CDX file does not list record ids. (Missing column 'u'.)
hr: U CDX datoteci nema popisa identifikatora . (Nedostaje stupac ‘u’.)

en: Loaded %d record from CDX.
    
     | Loaded %d records from CDX.
hr[0]: Učitan je %d zapis iz CDX
hr[1]: Učitana su %d zapisa iz CDX
hr[2]: Učitano je %d zapisa iz CDX

en: Could not read CDX file %s for deduplication.
hr: CDX datoteka %s se ne može pročitati za deduplikaciju.

en: Could not open temporary WARC manifest file.
hr: Privremena WARC manifest datoteka se ne može otvoriti.

en: Could not open temporary WARC log file.
hr: Privremena WARC dnevnička datoteka (dnevnik) se ne može otvoriti.

en: Could not open WARC file.
hr: WARC datoteka se ne može otvoriti.

en: Could not open CDX file for output.
hr: CDX datoteka se ne može otvoriti za ispis.

en: Could not open temporary WARC file.
hr: Privremena WARC datoteka se ne može otvoriti.

en: Found exact match in CDX file. Saving revisit record to WARC.
hr: Pronađeno točno podudaranje u CDX datoteci. Pronađeni zapis spremljen u WARC.
