shared-mime-info - en to hr translation catalogue (704 entries)

en: ATK inset
hr: ATK umetak

en: electronic book document
hr: Dokument elektroničke knjige

en: Adobe Illustrator document
hr: Adobe Illustrator dokument

en: Macintosh BinHex-encoded file
hr: Macintosh BinHex-kôdirana datoteka

en: Mathematica Notebook
hr: Matematička bilježnica

en: MathML document
hr: MathML dokument

en: mailbox file
hr: Datoteka poštanskog sandučića

en: Metalink file
hr: Datoteka meta poveznice

en: unknown
hr: Nepoznato

en: Partially downloaded file
hr: Djelomično preuzeta datoteka

en: ODA document
hr: ODA dokument

en: WWF document
hr: WWF dokument

en: PDF document
hr: PDF dokument

en: XSPF playlist
hr: XSPF popis izvođenja

en: Microsoft Windows theme pack
hr: Microsoft Windows paket tema

en: AmazonMP3 download file
hr: AmazonMP3 preuzeta datoteka

en: GSM 06.10 audio
hr: GSM 06.10 zvučni zapis

en: iRiver Playlist
hr: iRiver popis izvođenja

en: PGP/MIME-encrypted message header
hr: PGP/MIME-šrifrirano zaglavlje poruke

en: PGP keys
hr: PGP ključevi

en: detached OpenPGP signature
hr: Odvojen OpenPGP potpis

en: PKCS#7 Message or Certificate
hr: PKCS#7 poruka ili vjerodajnica

en: detached S/MIME signature
hr: Odvojen S/MIME potpis

en: PKCS#8 private key
hr: PKCS#8 privatni ključ

en: PKCS#10 certification request
hr: PKCS#10 zahtjev vjerodajnice

en: X.509 certificate
hr: X.509 vjerodajnica

en: Certificate revocation list
hr: Popis opozvanih vjerodajnica

en: PkiPath certification path
hr: PkiPath putanja vjerodajnice

en: PS document
hr: PS dokument

en: Plucker document
hr: Plucker dokument

en: RAML document
hr: RAML dokument

en: RELAX NG XML schema
hr: RELAX NG XML shema

en: RTF document
hr: RTF dokument

en: Sieve mail filter script
hr: Sieve skripta filtriranja pošte

en: SMIL document
hr: SMIL dokument

en: WPL playlist
hr: WPL popis izvođenja

en: SQLite2 database
hr: SQLite2 baza podataka

en: SQLite3 database
hr: SQLite3 baza podataka

en: GEDCOM family history
hr: GEDCOM obiteljska povijest

en: Flash video
hr: Flash video snimka

en: JavaFX video
hr: JavaFX video snimka

note: translators: a record is in this context a description of a board game that has been played, and that can be played back again: http://www.red-bean.com/sgf/
en: SGF record
hr: SGF zapis

en: XLIFF translation file
hr: XLIFF datoteka prijevoda

en: YAML document
hr: YAML dokument

en: Corel Draw drawing
hr: Corel Draw crtež

en: HPGL file
hr: HPGL datoteka

en: PCL file
hr: PCL datoteka

en: Lotus 1-2-3 spreadsheet
hr: Lotus 1-2-3 proračunska tablica

en: JET database
hr: JET baza podataka

en: Microsoft Cabinet archive
hr: Microsoft Cabinet arhiva

en: Excel spreadsheet
hr: Excel proračunska tablica

en: Excel add-in
hr: Excel dodatak

en: Excel 2007 binary spreadsheet
hr: Excel 2007 binarna proračunska tablica

en: Excel spreadsheet template
hr: Predložak Excel proračunske tablice

en: PowerPoint presentation
hr: PowerPoint prezentacija

en: PowerPoint add-in
hr: PowerPoint dodatak

en: PowerPoint slide
hr: PowerPoint prezentacija

en: PowerPoint presentation template
hr: Predložak PowerPoint prezentacije

en: Office Open XML Visio Drawing
hr: Office Open XML Visio crtež

en: Office Open XML Visio Template
hr: Predložak Office Open XML Visio

en: Office Open XML Visio Stencil
hr: Office Open XML Visio šablona

en: Word document
hr: Word dokument

en: Word document template
hr: Predložak Word dokumenta

en: XPS document
hr: XPS dokument

en: Microsoft Works document
hr: Microsoft Works dokument

en: Microsoft Visio document
hr: Microsoft Visio dokument

en: Word template
hr: Word predložak

en: GML document
hr: GML dokument

en: GNUnet search file
hr: GNUnet datoteka pretrage

en: TNEF message
hr: TNEF poruka

en: StarCalc spreadsheet
hr: StarCalc proračunska tablica

en: StarChart chart
hr: StarChart grafikon

en: StarDraw drawing
hr: StarDraw crtež

en: StarImpress presentation
hr: StarImpress prezentacija

en: StarMail email
hr: StarMail e-pošta

en: StarWriter document
hr: StarWriter dokument

en: OpenOffice Calc spreadsheet
hr: OpenOffice Calc proračunska tablica

en: OpenOffice Calc template
hr: OpenOffice Calc predložak

en: OpenOffice Draw drawing
hr: OpenOffice Draw crtež

en: OpenOffice Draw template
hr: Predložak OpenOffice Drawa

en: OpenOffice Impress presentation
hr: OpenOffice Impress prezentacija

en: OpenOffice Impress template
hr: Predložak OpenOffice Impressa

en: OpenOffice Writer document
hr: OpenOffice Writer dokument

en: OpenOffice Writer global document
hr: OpenOffice Writer globalni dokument

en: OpenOffice Writer template
hr: OpenOffice Writer predložak

en: ODT document
hr: ODT dokument

en: ODT document (Flat XML)
hr: ODT dokument (Flat XML)

en: ODT template
hr: ODT predložak

en: OTH template
hr: OTH predložak

en: ODM document
hr: ODM dokument

en: ODG drawing
hr: ODG crtež

en: ODG drawing (Flat XML)
hr: ODG crtež (Flat XML)

en: ODG template
hr: ODG predložak

en: ODP presentation
hr: ODP prezentacija

en: ODP presentation (Flat XML)
hr: ODP prezentacija (Flat XML)

en: ODP template
hr: ODP predložak

en: ODS spreadsheet
hr: ODS proračunska tablica

en: ODS spreadsheet (Flat XML)
hr: ODS proračunska tablica (Flat XML)

en: ODS template
hr: ODS predložak

en: ODC chart
hr: ODC grafikon

en: ODC template
hr: ODC predložak

en: ODF template
hr: ODF predložak

en: ODB database
hr: ODB baza podataka

en: ODI image
hr: ODI slika

en: OpenOffice.org extension
hr: OpenOffice.org proširenje

en: Android package
hr: Android paket

en: SIS package
hr: SIS paket

en: SISX package
hr: SISX paket

en: Network Packet Capture
hr: Mrežno hvatanje paketa

en: WordPerfect document
hr: WordPerfect dokument

en: SPSS Portable Data File
hr: SPSS prenosiva podatkovna datoteka

en: SPSS Data File
hr: SPSS podatkovna datoteka

en: XBEL bookmarks
hr: XBEL zabilješka

en: 7-zip archive
hr: 7-zip arhiva

en: AbiWord document
hr: AbiWord dokument

en: CD image cuesheet
hr: CD slika s meta podacima

en: Lotus AmiPro document
hr: Lotus AmiPro dokument

en: AportisDoc document
hr: AportisDoc dokument

en: Applix Spreadsheets spreadsheet
hr: Applix Spreadsheets proračunska tablica

en: Applix Words document
hr: Applix Words dokument

en: ARC archive
hr: ARC arhiva

en: AR archive
hr: AR arhiva

en: ARJ archive
hr: ARJ arhiva

en: ASP page
hr: ASP stranica

en: AWK script
hr: AWK skripta

en: BCPIO document
hr: BCPIO dokument

en: BitTorrent seed file
hr: BitTorrent datoteka

en: Blender scene
hr: Blender scena

en: TeX DVI document (bzip-compressed)
hr: TeX DVI dokument (bzip sažeto)

en: Bzip archive
hr: Bzip arhiva

en: Tar archive (bzip-compressed)
hr: Tar arhiva (bzip sažeto)

en: PDF document (bzip-compressed)
hr: PDF dokument (bzip sažet)

en: PostScript document (bzip-compressed)
hr: PostScript dokument (bzip sažet)

en: comic book archive
hr: Strip arhiva

en: Lrzip archive
hr: Lrzip arhiva

en: Tar archive (lrzip-compressed)
hr: Tar arhiva (lrzip sažeta)

en: Apple disk image
hr: Apple slika diska

en: Raw disk image
hr: Osnovna slika diska

en: Raw disk image (XZ-compressed)
hr: Osnovna slika diska (XZ sažeta)

en: raw CD image
hr: Osnovna CD slika

en: AppImage application bundle
hr: AppImage paket aplikacije

en: CD Table Of Contents
hr: CD sadržaj

en: PGN chess game notation
hr: PGN zapis šahovske igre

en: CHM document
hr: CHM dokument

en: Java byte code
hr: Java bajt kôd

en: UNIX-compressed file
hr: UNIX sažeta datoteka

en: Tar archive (gzip-compressed)
hr: Tar arhiva (gzip sažeta)

en: program crash data
hr: podaci o rušenju programa

en: CPIO archive
hr: CPIO arhiva

en: CPIO archive (gzip-compressed)
hr: CPIO arhiva (gzip sažeta)

en: C shell script
hr: C skripta ljuske

en: Xbase document
hr: Xbase dokumenet

note: Translate this to Mega-CD if the console was known as such in your locale Should be Mega-CD in all but en_US, Mexico, Canada and Brazil: https://en.wikipedia.org/wiki/Sega_CD
en: Sega CD disc image
hr: Sega CD slika diska

en: Sega Saturn disc image
hr: Sega Saturn slika diska

en: Wii disc image
hr: Wii slika diska

en: WiiWare bundle
hr: WiiWare paket

en: GameCube disc image
hr: GameCube slika diska

en: Thomson Mémo7 cartridge
hr: Thomson Mémo7 uložak

en: Thomson cassette
hr: Thomson kaseta

en: HFE floppy disk image
hr: HFE slika diskete

en: SAP Thomson floppy disk image
hr: SAP Thomson slika diskete

en: Debian package
hr: Debian paket

en: Qt Designer file
hr: Qt Designer datoteka

en: Qt Markup Language file
hr: Qt Markup Language datoteka

en: desktop configuration file
hr: Datoteka prečaca radne površine

en: FictionBook document
hr: FictionBook dokument

en: Compressed FictionBook document
hr: Sažet FictionBook dokument

en: Dia diagram
hr: Dia dijagram

en: Dia shape
hr: Dia oblik

en: TeX DVI document
hr: TeX DVI dokument

en: Enlightenment theme
hr: Enlightenment tema

en: Egon Animator animation
hr: Egon Animator animacija

en: executable
hr: Izvršna datoteka

en: FLTK Fluid file
hr: FLTK Fluid datoteka

en: WOFF font
hr: WOFF slovo

en: PostScript type-1 font
hr: PostScript type-1 slovo

en: Adobe font metrics
hr: Adobe mjere slova

en: BDF font
hr: BDF slovo

en: DOS font
hr: DOS slovo

en: Adobe FrameMaker font
hr: Adobe FrameMaker slovo

en: LIBGRX font
hr: LIBGRX slovo

en: Linux PSF console font
hr: Linux PSF konzolno slovo

en: Linux PSF console font (gzip-compressed)
hr: Linux PSF konzolno slovo (gzip sažeto)

en: PCF font
hr: PCF slovo

en: OpenType font
hr: OpenType slovo

en: Speedo font
hr: Speedo slovo

en: SunOS News font
hr: SunOS News slovo

en: TeX font
hr: TeX slovo

en: TeX font metrics
hr: TeX mjere slova

en: TrueType font
hr: TrueType slovo

en: TrueType XML font
hr: TrueType XML slovo

en: V font
hr: V slovo

en: Adobe FrameMaker document
hr: Adobe FrameMaker dokument

en: GDBM database
hr: GDBM baza podataka

en: translated messages (machine-readable)
hr: Prevedene poruke (strojno čitljive)

en: Glade project
hr: Glade projekt

en: GnuCash financial data
hr: GnuCash financijski podaci

en: Gnumeric spreadsheet
hr: Gnumeric proračunska tablica

en: Gnuplot document
hr: Gnuplot dokument

en: Graphite scientific graph
hr: Graphite znanstveni grafikon

en: GTKtalog catalog
hr: GTKtalog katalog

en: TeX DVI document (gzip-compressed)
hr: TeX DVI dokument (gzip sažet)

en: Gzip archive
hr: Gzip arhiva

en: PDF document (gzip-compressed)
hr: PDF dokument (gzip sažet)

en: PostScript document (gzip-compressed)
hr: PostScript dokument (gzip sažet)

en: HDF document
hr: HDF dokument

en: IFF file
hr: IFF datoteka

en: iPod firmware
hr: iPod firmver

en: Java archive
hr: Java arhiva

en: Java class
hr: Java klasa

en: JNLP file
hr: JNLP datoteka

en: Java keystore
hr: Java baza ključeva

en: Java JCE keystore
hr: Java JCE baza ključeva

en: Pack200 Java archive
hr: Pack200 Java arhiva

en: JSON document
hr: JSON dokument

en: JRD document
hr: JRD dokument

en: JSON patch
hr: JSON zakrpa

en: JSON-LD document
hr: JSON-LD dokument

en: Jupyter Notebook
hr: Jupyter bilježnica

en: CoffeeScript document
hr: CoffeeScript dokument

en: JBuilder project
hr: JBuilder projekt

en: Karbon14 drawing
hr: Karbon14 crtež

en: KChart chart
hr: KChart grafikon

en: Kexi settings for database server connection
hr: Kexi postavke za povezeivanje baza podataka poslužitelja

en: shortcut to Kexi project on database server
hr: Prečac do Kexi projekta na poslužitelju baze podataka

en: Kexi database file-based project
hr: Kexi baza podataka datotekom temeljen projekt

en: KIllustrator drawing
hr: KIllustrator crtež

en: Kivio flowchart
hr: Kivio dijagram toka

en: Kontour drawing
hr: Kontour crtež

en: KPovModeler scene
hr: KPovModeler scena

en: KPresenter presentation
hr: KPresenter prezentacija

en: Krita document
hr: Krita dokument

en: KSpread spreadsheet
hr: KSpread proračunska tablica

en: KSpread spreadsheet (encrypted)
hr: KSpread proračunska tablica (šifrirana)

en: KSysV init package
hr: KSysV init paket

en: Kugar document
hr: Kugar dokument

en: KWord document
hr: KWord dokument

en: KWord document (encrypted)
hr: KWord dokument (šifriran)

en: LHA archive
hr: LHA arhiva

en: LHZ archive
hr: LHZ arhiva

en: message catalog
hr: Katalog poruka

en: LyX document
hr: LyX dokument

en: LZ4 archive
hr: LZ4 arhiva

en: Tar archive (LZ4-compressed)
hr: Tar arhiva (LZ4 sažeto)

en: Lzip archive
hr: Lzip arhiva

en: Tar archive (lzip-compressed)
hr: Tar arhiva (lzip sažeto)

en: PDF document (lzip-compressed)
hr: PDF dokument (lzip sažeto)

en: LZMA archive
hr: LZMA arhiva

en: Tar archive (LZMA-compressed)
hr: Tar arhiva (LZMA sažeta)

en: LZO archive
hr: LZO arhiva

en: Qpress archive
hr: Qpress arhiva

en: XAR archive
hr: XAR arhiva

en: Zlib archive
hr: Zlib arhiva

en: MagicPoint presentation
hr: MagicPoint prezentacija

en: Macintosh MacBinary file
hr: Macintosh MacBinary datoteka

en: Matroska stream
hr: Matroška zapis

en: Matroska video
hr: Matroška video snimka

en: Matroska 3D video
hr: Matroška 3D video snimka

en: Matroska audio
hr: Matroška zvučni zapis

en: WebM video
hr: WebM video snimka

en: WebM audio
hr: WebM zvučni zapis

en: MHTML web archive
hr: MHTML web arhiva

en: MXF video
hr: MXF video snimka

en: OCL file
hr: OCL datoteka

en: COBOL source file
hr: COBOL izvorna datoteka

en: Mobipocket e-book
hr: Mobipocket e-knjiga

en: Adobe FrameMaker MIF document
hr: Adobe FrameMaker MIF dokument

en: Mozilla bookmarks
hr: Mozilla zabilješke

en: DOS/Windows executable
hr: DOS/Windows izvršna datoteka

en: Internet shortcut
hr: Internetski prečac

en: WRI document
hr: WRI dokument

en: M4 macro
hr: M4 makro

en: Nautilus link
hr: Nautilusova poveznica

en: Unidata NetCDF document
hr: Unidata NetCDF dokument

en: NewzBin usenet index
hr: NewzBin usenet indeks

en: object code
hr: Object kôd

en: Annodex exchange format
hr: Annodex format razmjene

en: Annodex Video
hr: Annodex video snimka

en: Annodex Audio
hr: Annodex zvučni zapis

en: Ogg multimedia file
hr: Ogg multimedijalna datoteka

en: Ogg Audio
hr: Ogg zvučni zapis

en: Ogg Video
hr: Ogg video snimka

en: Ogg Vorbis audio
hr: Ogg Vorbis zvučni zapis

en: Ogg FLAC audio
hr: Ogg FLAC zvučni zapis

en: Opus audio
hr: Opus zvučni zapis

en: Ogg Speex audio
hr: Ogg Speex zvučni zapis

en: Speex audio
hr: Speex zvučni zapis

en: Ogg Theora video
hr: Ogg Theora video snimka

en: OGM video
hr: OGM video snimka

en: OLE2 compound document storage
hr: OLE2 pohrana složenog dokumenta

en: Microsoft Publisher document
hr: Microsoft Publisher dokument

en: Windows Installer package
hr: Windows Instalacijski paket

en: GNU Oleo spreadsheet
hr: GNU Oleo proračunska tablica

en: PAK archive
hr: PAK arhiva

en: Palm OS database
hr: Palm OS baza podataka

en: Parchive archive
hr: Parchive arhiva

en: PEF executable
hr: PEF izvršna datoteka

en: Perl script
hr: Perl skripta

en: PHP script
hr: PHP skripta

en: PKCS#7 certificate bundle
hr: PKCS#7 paket vjerodajnica

en: PKCS#12 certificate bundle
hr: PKCS#12 paket vjerodajnica

en: PlanPerfect spreadsheet
hr: PlanPerfect proračunska tablica

en: Pocket Word document
hr: Pocket Word dokument

en: profiler results
hr: Rezultati profila

en: Pathetic Writer document
hr: Pathetic Writer dokument

en: Python bytecode
hr: Python bajt kôd

en: QtiPlot document
hr: QtiPlot dokument

en: Quattro Pro spreadsheet
hr: Quattro Pro proračunska tablica

en: QuickTime metalink playlist
hr: QuickTime meta poveznica popisa izvođenja

en: Quicken document
hr: Quicken dokument

en: RAR archive
hr: RAR arhiva

en: DAR archive
hr: DAR arhiva

en: Alzip archive
hr: Alzip arhiva

en: rejected patch
hr: Odbijena zakrpa

en: RPM package
hr: RPM paket

en: Source RPM package
hr: RPM paket izvora

en: Ruby script
hr: Ruby skripta

en: Markaby script
hr: Markaby skripta

en: Rust source code
hr: Rust izvorni kôd

en: SC/Xspread spreadsheet
hr: SC/Xspread proračunska tablica

en: shell archive
hr: Arhiva ljuske

en: libtool shared library
hr: libtool dijeljena biblioteka

en: shared library
hr: dijeljena biblioteka

en: shell script
hr: Skripta ljuske

en: Shockwave Flash file
hr: Shockwave Flash datoteka

note: translators: "Shorten" is the name of an audio codec
en: Shorten audio
hr: Shorten zvučni zapis

en: Siag spreadsheet
hr: Siag proračunska tablica

en: Skencil document
hr: Skencil dokument

en: Stampede package
hr: Stampede paket

en: StuffIt archive
hr: StuffIt arhiva

en: SubRip subtitles
hr: SubRip podnaslovi

en: WebVTT subtitles
hr: WebVTT podnaslovi

en: SAMI subtitles
hr: SAMI podnaslovi

en: MicroDVD subtitles
hr: MicroDVD podnaslovi

en: MPSub subtitles
hr: MPSub podnaslovi

en: SSA subtitles
hr: SSA podnaslovi

en: SubViewer subtitles
hr: SubViewer podnaslovi

en: iMelody ringtone
hr: iMelody melodija zvona

en: SMAF audio
hr: SMAF zvučni zapis

en: MRML playlist
hr: MRML popis izvođenja

en: XMF audio
hr: XMF zvučni zapis

en: SV4 CPIO archive
hr: SV4 CPIO arhiva

en: SV4 CPIO archive (with CRC)
hr: SV4 CPIO arhiva (s CRC-om)

en: Tar archive
hr: Tar arhiva

en: Tar archive (compressed)
hr: Tar arhiva (sažeta)

en: generic font file
hr: Izvorna datoteka slova

en: packed font file
hr: Zapakirana datoteka slova

en: TGIF document
hr: TGIF dokument

en: theme
hr: Tema

en: ToutDoux document
hr: ToutDoux dokument

en: backup file
hr: Datoteka sigurnosne kopije

en: Troff document
hr: Troff dokument

en: Manpage manual document
hr: Manpage dokument priručnika

en: manual page (compressed)
hr: Stranica priručnika (sažeta)

en: Tar archive (LZO-compressed)
hr: Tar arhiva (LZO sažeta)

en: XZ archive
hr: XZ arhiva

en: Tar archive (XZ-compressed)
hr: Tar arhiva ( XZ sažeta)

en: PDF document (XZ-compressed)
hr: PDF dokument ( XZ sažet)

en: Ustar archive
hr: Ustar arhiva

en: WAIS source code
hr: WAIS izvorni kôd

en: WordPerfect/Drawperfect image
hr: WordPerfect/Drawperfect slika

en: DER/PEM/Netscape-encoded X.509 certificate
hr: DER/PEM/Netscape-kodiran X.509 vjerodajnica

en: empty document
hr: Prazan dokument

en: Zoo archive
hr: Zoo arhiva

en: XHTML page
hr: XHTML stranica

en: Zip archive
hr: Zip arhiva

en: WIM disk Image
hr: WIM slika diska

en: Dolby Digital audio
hr: Dolby Digital zvučni zapis

en: DTS audio
hr: DTS zvučni zapis

en: DTSHD audio
hr: DTSHD zvučni zapis

en: AMR audio
hr: AMR zvučni zapis

en: AMR-WB audio
hr: AMR-WB zvučni zapis

en: ULAW (Sun) audio
hr: ULAW (Sun) zvučni zapis

en: Commodore 64 audio
hr: Commodore 64 zvučni zapis

en: PCM audio
hr: PCM zvučni zapis

en: AIFC audio
hr: AIFC zvučni zapis

en: AIFF/Amiga/Mac audio
hr: AIFF/Amiga/Mac zvučni zapis

en: Monkey's audio
hr: Monkey zvučni zapis

en: Impulse Tracker audio
hr: Impulse Tracker zvučni zapis

en: FLAC audio
hr: FLAC zvučni zapis

en: WavPack audio
hr: WavPack zvučni zapis

en: WavPack audio correction file
hr: WavPack datoteka ispravke zvuka

en: MIDI audio
hr: MIDI zvučni zapis

en: compressed Tracker audio
hr: Sažeti Tracker zvučni zapis

en: AAC audio
hr: AAC zvučni zapis

en: MPEG-4 audio
hr: MPEG-4 zvučni zapis

en: MPEG-4 video
hr: MPEG-4 video snimka

en: MPEG-4 audio book
hr: MPEG-4 zvučna knjiga

en: 3GPP multimedia file
hr: 3GPP multimedijska datoteka

en: 3GPP2 multimedia file
hr: 3GPP2 multimedijska datoteka

en: Amiga SoundTracker audio
hr: Amiga SoundTracker zvučni zapis

en: MP2 audio
hr: MP2 zvučni zapis

en: MP3 audio
hr: MP3 zvučni zapis

en: MP3 audio (streamed)
hr: MP3 zvučni zapis (strujanje)

en: HTTP Live Streaming playlist
hr: HTTP popis izvođenja emitiranja uživo

en: Microsoft ASX playlist
hr: Microsoft ASX popis izvođenja

en: PSF audio
hr: PSF zvučni zapis

en: MiniPSF audio
hr: MiniPSF zvučni zapis

en: PSFlib audio library
hr: PSFlib zvučna biblioteka

en: Windows Media audio
hr: Windows Media zvučni zapis

en: Musepack audio
hr: Musepack zvučni zapis

en: RealAudio document
hr: RealAudio dokument

en: RealMedia Metafile
hr: RealMedia meta datoteka

en: RealVideo document
hr: RealVideo dokument

en: RealMedia document
hr: RealMedia dokument

en: RealPix document
hr: RealPix dokument

en: RealText document
hr: RealText dokument

en: RIFF audio
hr: RIFF zvučni zapis

en: RIFF container
hr: RIFF spremnik

en: Scream Tracker 3 audio
hr: Scream Tracker 3 zvučni zapis

en: MP3 ShoutCast playlist
hr: MP3 ShoutCast popis izvođenja

en: Scream Tracker audio
hr: Scream Tracker zvučni zapis

en: VOC audio
hr: VOC zvučni zapis

en: WAV audio
hr: WAV zvučni zapis

en: FastTracker II audio
hr: FastTracker II zvučni zapis

en: TrueAudio audio
hr: TrueAudio zvučni zapis

en: Windows BMP image
hr: Windows BMP slika

en: WBMP image
hr: WBMP slika

en: Computer Graphics Metafile
hr: Computer Graphics meta datoteka

en: CCITT G3 fax
hr: CCITT G3 faks

en: G3 fax image
hr: G3 slika faksa

en: GIF image
hr: GIF slika

en: IEF image
hr: IEF slika

en: JPEG image
hr: JPEG slika

en: JPEG-2000 image
hr: JPEG-2000 slika

en: OpenRaster archiving image
hr: OpenRaster slika arhive

en: DirectDraw surface
hr: DirectDraw ploha

en: X11 cursor
hr: X11 pokazivač

en: EXR image
hr: EXR slika

en: Macintosh Quickdraw/PICT drawing
hr: Macintosh Quickdraw/PICT crtež

en: UFRaw ID image
hr: UFRaw ID slika

en: digital raw image
hr: Digitalna osnovna slika

en: Adobe DNG negative
hr: Adobe DNG negativ

en: Canon CRW raw image
hr: Canon CRW osnovna slika

en: Canon CR2 raw image
hr: Canon CR2 osnovna slika

en: Fuji RAF raw image
hr: Fuji RAF osnovna slika

en: Kodak DCR raw image
hr: Kodak DCR osnovna slika

en: Kodak K25 raw image
hr: Kodak K25 osnovna slika

en: Kodak KDC raw image
hr: Kodak KDC osnovna slika

en: Minolta MRW raw image
hr: Minolta MRW osnovna slika

en: Nikon NEF raw image
hr: Nikon NEF osnovna slika

en: Olympus ORF raw image
hr: Olympus ORF osnovna slika

en: Panasonic raw image
hr: Panasonic osnovna slika

en: Pentax PEF raw image
hr: Pentax PEF osnovna slika

en: Sigma X3F raw image
hr: Sigma X3F osnovna slika

en: Sony SRF raw image
hr: Sony SRF osnovna slika

en: Sony SR2 raw image
hr: Sony SR2 osnovna slika

en: Sony ARW raw image
hr: Sony ARW osnovna slika

en: PNG image
hr: PNG slika

en: Run Length Encoded bitmap image
hr: Run Length Encoded bitmap slika

en: SVG image
hr: SVG slika

en: compressed SVG image
hr: Sažeta SVG slika

en: TIFF image
hr: TIFF slika

en: Multi-page TIFF image
hr: Višestrana TIFF slika

en: AutoCAD image
hr: AutoCAD slika

en: DXF vector image
hr: DXF vektorska slika

en: WebP image
hr: WebP slika

en: 3D Studio image
hr: 3D Studio slika

en: Applix Graphics image
hr: Applix Graphics slika

en: EPS image (bzip-compressed)
hr: EPS slika (bzip sažeta)

en: CMU raster image
hr: CMU iscrtana slika

en: compressed GIMP image
hr: Sažeta GIMP slika

en: DICOM image
hr: DICOM slika

en: DocBook document
hr: DocBook dokument

en: DIB image
hr: DIB slika

en: DjVu image
hr: DjVu slika

en: DjVu document
hr: DjVu dokument

en: DPX image
hr: DPX slika

en: EPS image
hr: EPS slika

en: FITS document
hr: FITS dokument

en: FPX image
hr: FPX slika

en: EPS image (gzip-compressed)
hr: EPS slika (gzip sažeta)

en: Windows icon
hr: Windows ikona

en: MacOS X icon
hr: MacOS X ikona

en: ILBM image
hr: ILBM slika

en: JNG image
hr: JNG slika

en: LightWave object
hr: LightWave objekt

en: LightWave scene
hr: LightWave scena

en: MacPaint Bitmap image
hr: MacPaint Bitmap slika

en: Office drawing
hr: Office crtež

en: NIFF image
hr: NIFF slika

en: PCX image
hr: PCX slika

en: PCD image
hr: PCD slika

en: PNM image
hr: PNM slika

en: PBM image
hr: PBM slika

en: PGM image
hr: PGM slika

en: PPM image
hr: PPM slika

en: Photoshop image
hr: Photoshop slika

en: RGB image
hr: RGB slika

en: SGI image
hr: SGI slika

en: Sun raster image
hr: Sun iscrtana slika

en: TGA image
hr: TGA slika

en: Windows cursor
hr: Windows pokazivač

en: Windows animated cursor
hr: Windows animirani pokazivač

en: EMF image
hr: EMF slika

en: WMF image
hr: WMF slika

en: XBM image
hr: XBM slika

en: GIMP image
hr: GIMP slika

en: XFig image
hr: XFig slika

en: XPM image
hr: XPM slika

en: X window image
hr: X window slika

en: block device
hr: Blokovski uređaj

en: character device
hr: Znakovni uređaj

en: folder
hr: Mapa

en: pipe
hr: Slivnik

en: mount point
hr: Točka montiranja

en: socket
hr: Priključnica

en: symbolic link
hr: Simbolička poveznica

en: mail delivery report
hr: Izvještaj dostave pošte

en: mail disposition report
hr: Izvještaj smještaja e-pošte

en: reference to remote file
hr: Preporuka na udaljenu datoteku

en: Usenet news message
hr: Usenet poruka novosti

en: partial email message
hr: Nepotpuna poruka e-pošte

en: email message
hr: Poruka e-pošte

en: GNU mail message
hr: GNU poruka pošte

en: IGES document
hr: IGES dokument

en: VRML document
hr: VRML dokument

en: message in several formats
hr: Poruka u nekoliko oblika

en: Macintosh AppleDouble-encoded file
hr: Macintosh AppleDouble-kodirana datoteka

en: message digest
hr: Poruka kratkg sadržaja

en: encrypted message
hr: Šifrirana poruka

en: compound documents
hr: Složeni dokumenti

en: compound document
hr: Složeni dokument

en: mail system report
hr: Izvještaj sustava pošte

en: signed message
hr: Potpisana poruka

en: stream of data (server push)
hr: Tok podataka (poslužiteljem pogurano)

en: VCS/ICS calendar
hr: VCS/ICS kalendar

en: CSS stylesheet
hr: CSS stilska tablica

en: electronic business card
hr: Elektronička posjetnica

en: Turtle document
hr: Turtle dokument

en: txt2tags document
hr: txt2tags dokument

en: Verilog source code
hr: Verilog izvorni kôd

en: SystemVerilog header
hr: SystemVerilog zaglavlje

en: SystemVerilog source code
hr: SystemVerilog izvorni kôd

en: VHDL source code
hr: VHDL izvorni kôd

en: enriched text document
hr: Obogaćeni tekstovni dokument

en: help page
hr: Stranica pomoći

en: plain text document
hr: Običan tekstovni dokument

en: RDF file
hr: RDF datoteka

en: OWL XML file
hr: OWL XML datoteka

en: email headers
hr: Zaglavlja e-pošte

en: rich text document
hr: Obogaćeni tekstovni dokument

en: RSS summary
hr: RSS sažetak

en: Atom syndication feed
hr: Atom kanal objavljivanja

en: OPML syndication feed
hr: OPML kanal objavljivanja

en: SGML document
hr: SGML dokument

en: spreadsheet interchange document
hr: Dokument razmjene proračunske tablice

en: TSV document
hr: TSV dokument

en: Graphviz DOT graph
hr: Graphviz DOT grafikon

en: JAD document
hr: JAD dokument

en: WML document
hr: WML dokument

en: ACE archive
hr: ACE arhiva

en: Ada source code
hr: Ada izvorni kôd

en: author list
hr: Popis autora

en: BibTeX document
hr: BibTeX dokument

en: C++ header
hr: C++ zaglavlje

en: C++ source code
hr: C++ izvorni kôd

en: ChangeLog document
hr: Dokument zapisa promjena

en: C header
hr: C zaglavlje

en: CMake source code
hr: CMake izvorni kôd

en: CSV document
hr: CSV dokument

en: CSV Schema document
hr: CSV Shema dokument

en: license terms
hr: Uvjeti licence

en: author credits
hr: Zasluge autora

en: C source code
hr: C izvorni kôd

en: C# source code
hr: C# izvorni kôd

en: Vala source code
hr: Vala izvorni kôd

en: OOC source code
hr: OOC izvorni kôd

en: DCL script
hr: DCL skripta

en: DSSSL document
hr: DSSSL dokument

en: D source code
hr: D izvorni kôd

en: DTD file
hr: DTD datoteka

en: Eiffel source code
hr: Eiffel izvorni kôd

en: Emacs Lisp source code
hr: Emacs Lisp izvorni kôd

en: Erlang source code
hr: Erlang izvorni kôd

en: Fortran source code
hr: Fortran izvorni kôd

en: Genie source code
hr: Genie izvorni kôd

en: translation file
hr: Datoteka prijevoda

en: translation template
hr: Predložak prijevoda

en: feature specification in Gherkin format
hr: opis značajke u Gherkin formatu

en: HTML document
hr: HTML dokument

en: Web application cache manifest
hr: Web aplikacija prikaza predmemorije

en: Google Video Pointer
hr: Google Video pretraživač

en: Haskell source code
hr: Haskell izvorni kôd

en: IDL document
hr: IDL dokument

en: installation instructions
hr: Upute za instalaciju

en: Java source code
hr: Java izvorni kôd

en: LDIF address book
hr: LDIF adresar

en: Lilypond music sheet
hr: Lilypond glazbena ljestvica

en: LHS source code
hr: LHS izvorni kôd

en: application log
hr: Zapis aplikacije

en: Markdown document
hr: Markdown dokument

en: Qt MOC file
hr: Qt MOC datoteka

en: Windows Registry extract
hr: Izdvojeni Windows registar

en: Mup publication
hr: Mup publikacija

en: Objective-C source code
hr: Objective-C izvorni kôd

en: OCaml source code
hr: OCaml izvorni kôd

en: MATLAB script/function
hr: MATLAB skripta/funkcija

en: Meson source code
hr: Meson izvorni kôd

en: Pascal source code
hr: Pascal izvorni kôd

en: differences between files
hr: Razlike između datoteka

en: Go source code
hr: Go izvorni kôd

en: SCons configuration file
hr: SCons datoteka podešavanja

en: Python script
hr: Python skripta

en: Lua script
hr: Lua skripta

en: README document
hr: README dokument

en: NFO document
hr: NFO dokument

en: RPM spec file
hr: RPM određena datoteka

en: Sass CSS pre-processor file
hr: Sass CSS datoteka predobrade

en: Scala source code
hr: Scala izvorni kôd

en: Scheme source code
hr: Scheme izvorni kôd

en: Setext document
hr: Setext dokument

en: SQL code
hr: SQL kôd

en: Tcl script
hr: Tcl skripta

en: TeX document
hr: TeX dokument

en: TeXInfo document
hr: TeXInfo dokument

en: Troff ME input document
hr: Troff ME ulazni dokument

en: Troff MM input document
hr: Troff MM ulazni dokument

en: Troff MS input document
hr: Troff MS ulazni dokument

en: Twig template
hr: Twig predložak

en: X-Motif UIL table
hr: X-Motif UIL tablica

en: resource location
hr: Lokacija resursa

en: uuencoded file
hr: uuencoded datoteka

en: XMI file
hr: XMI datoteka

en: XSL FO file
hr: XSL FO datoteka

en: iptables configuration file
hr: iptables datoteka podešavanja

en: D-Bus service file
hr: Datoteka D-Bus usluge

en: systemd unit file
hr: Datoteka systemd jedinice

en: XSLT stylesheet
hr: XSLT stilska tablica

en: XMCD CD database
hr: XMCD CD baza podataka

en: XML document
hr: XML dokument

en: XML entities document
hr: Dokument XML subjekata

en: DV video
hr: DV video snimka

en: ISI video
hr: ISI video snimka

en: MPEG-2 transport stream
hr: MPEG-2 transportni tok

en: MPEG video
hr: MPEG video snimka

en: MPEG video (streamed)
hr: MPEG video snimka (strujanje)

en: QuickTime video
hr: QuickTime video snimka

en: QuickTime image
hr: QuickTime slika

en: Khronos texture image
hr: Khronos tekstura slika

en: Vivo video
hr: Vivo video snimka

en: Wavelet video
hr: Wavelet video snimka

en: ANIM animation
hr: ANIM animacija

en: FLIC animation
hr: FLIC animacija

en: Haansoft Hangul document
hr: Haansoft Hangul dokument

en: Haansoft Hangul document template
hr: Haansoft Hangul predložak dokumenta

en: MNG animation
hr: MNG animacija

en: ASF video
hr: ASF video snimka

en: Windows Media Station file
hr: Windows Media Station datoteka

en: Windows Media video
hr: Windows Media video snimka

en: AVI video
hr: AVI video snimka

en: NullSoft video
hr: NullSoft video snimka

en: SDP multicast stream file
hr: SDP datoteka strujanja emitiranja

en: SGI video
hr: SGI video snimka

en: eMusic download package
hr: eMusic preuzeti paket

en: KML geographic data
hr: KML geografski podaci

en: KML geographic compressed data
hr: KML sažeti geografski podaci

en: GeoJSON geospatial data
hr: GeoJSON geoprostorni podaci

en: GPX geographic data
hr: GPX geografski podaci

en: Citrix ICA settings file
hr: Citrix ICA datoteka postavki

en: XUL interface document
hr: XUL dokument sučelja

en: XPInstall installer module
hr: XPInstall instalacijski modul

en: Word 2007 document
hr: Word 2007 dokument

en: Word 2007 document template
hr: Word 2007 predložak dokumenta

en: PowerPoint 2007 presentation
hr: PowerPoint 2007 prezentacija

en: PowerPoint 2007 slide
hr: PowerPoint 2007 slikovna prezentacija

en: PowerPoint 2007 show
hr: PowerPoint 2007 prezentacija

en: PowerPoint 2007 presentation template
hr: PowerPoint 2007 predložak prezentacije

en: Excel 2007 spreadsheet
hr: Excel 2007 proračunska tablica

en: Excel 2007 spreadsheet template
hr: Excel 2007 predložak proračunske tablice

en: T602 document
hr: T602 dokument

en: Cisco VPN Settings
hr: Cisco VPN postavke

en: ICC profile
hr: ICC profil

en: IT 8.7 color calibration file
hr: IT 8.7 datoteka kalibracije boja

en: CCMX color correction file
hr: CCMX datotkea ispravka boja

en: WinHelp help file
hr: WinHelp datoteka pomoći

en: binary differences between files
hr: Binarne razlike između datoteka

note: http://en.wikipedia.org/wiki/Design_rule_for_Camera_File_system
en: digital photos
hr: Digitalne fotografije

note: http://en.wikipedia.org/wiki/DVD-Video
en: video DVD
hr: Video DVD

note: http://en.wikipedia.org/wiki/Red_Book_(audio_CD_standard)
en: audio CD
hr: Glazbeni CD

note: http://en.wikipedia.org/wiki/Compact_Disc
en: blank CD disc
hr: Prazni CD disk

note: http://en.wikipedia.org/wiki/DVD
en: blank DVD disc
hr: Prazni DVD disk

note: http://en.wikipedia.org/wiki/Blu-ray_Disc
en: blank Blu-ray disc
hr: Prazni Blu-ray disk

note: http://en.wikipedia.org/wiki/HD_DVD
en: blank HD DVD disc
hr: Prazni HD DVD disk

note: http://en.wikipedia.org/wiki/DVD-Audio
en: audio DVD
hr: Glazbeni DVD

note: http://en.wikipedia.org/wiki/Blu-ray_Disc http://www.blu-raydisc.com/Section-13470/Section-13890/Index.html
en: Blu-ray video disc
hr: Blu-ray video disk

note: http://en.wikipedia.org/wiki/HD_DVD http://www.dvdafteredit.com/wiki/The_HVDVD_TS_Folder
en: HD DVD video disc
hr: HD DVD video disk

note: see fd.o hal spec
en: e-book reader
hr: Čitač e-knjiga

note: TRANSLATORS: This is a brand-name, not a generic term. Please see http://en.wikipedia.org/wiki/Picture_CD http://www.re.org/kristin/picturecd.html
en: Picture CD
hr: Slikovni CD

note: see fd.o hal spec
en: portable audio player
hr: Prenosivi glazbeni svirač

note: http://standards.freedesktop.org/autostart-spec/autostart-spec-latest.html http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=509823#c3
en: software
hr: Softver

note: http://standards.freedesktop.org/autostart-spec/autostart-spec-latest.html http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=509823#c3
en: UNIX software
hr: UNIX softver

note: http://standards.freedesktop.org/autostart-spec/autostart-spec-latest.html http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=509823#c3
en: Windows software
hr: Windows softver

note: http://www4.wiwiss.fu-berlin.de/bizer/TriG/
en: TriG RDF document
hr: TriG RDF dokument

en: Apple Keynote 5 presentation
hr: Apple Keynote 5 prezentacija

en: Amiga disk image
hr: Amiga slika diska

en: Flatpak application bundle
hr: Flatpak paket aplikacije

en: Flatpak repository description
hr: Flatpak opis repozitorija

en: Flatpak repository reference
hr: Flatpak preporučeni repozitorij

en: Squashfs filesystem
hr: Squashfs datotečni sustav

en: Snap package
hr: Snap paket

en: STL 3D model (binary)
hr: STL 3D model (binarna datoteka)

en: G-code file
hr: G-kôd datoteka

en: Nintendo FDS disk image
hr: Nintendo FDS slika diska
