shared-mime-info - en to sk translation catalogue (727 entries)

en: ATK inset
sk: Vložka ATK

en: electronic book document
sk: Dokument elektronickej knihy

en: Adobe Illustrator document
sk: Dokument Adobe Illustrator

en: Macintosh BinHex-encoded file
sk: Súbor kódovaný pomocou Macintosh BinHex

en: Mathematica Notebook
sk: Zošit programu Mathematica

en: MathML document
sk: Dokument MathML

en: mailbox file
sk: Súbor mailbox

en: Metalink file
sk: Súbor Metalink

en: unknown
sk: Neznámy

en: Partially downloaded file
sk: Čiastočne stiahnutý súbor

en: ODA document
sk: Dokument ODA

en: WWF document
sk: Dokument  WWF

en: PDF document
sk: Dokument PDF

en: XSPF playlist
sk: Zoznam skladieb XSPF

en: Microsoft Windows theme pack
sk: Balík tém Microsoft Windows

en: AmazonMP3 download file
sk: Stiahnutý súbor AmazonMP3

en: GSM 06.10 audio
sk: Zvuk GSM 06.10

en: iRiver Playlist
sk: Zoznam skladieb iRiver

en: PGP/MIME-encrypted message header
sk: Hlavičke správy zašifrovaná pomocou PGP/MIME

en: PGP keys
sk: Kľúče PGP

en: detached OpenPGP signature
sk: Oddelený podpis OpenPGP

en: PKCS#7 Message or Certificate
sk: Správa alebo certifikát PKCS#7

en: detached S/MIME signature
sk: Oddelený podpis S/MIME

en: PKCS#8 private key
sk: Súkromný kľúč PKCS#8

en: PKCS#10 certification request
sk: Požiadavka na certifikát PKCS#10

en: X.509 certificate
sk: Certifikát X.509

en: Certificate revocation list
sk: Zoznam zrušených certifikátov

en: PkiPath certification path
sk: Cesta k certifikátu PkiPath

en: PS document
sk: Dokument PS

en: Plucker document
sk: Dokument Plucker

en: RAML document
sk: Dokument RAML

en: RELAX NG XML schema
sk: XML schéma RELAX NG

en: RTF document
sk: Dokument RTF

en: Sieve mail filter script
sk: Skript poštového filtra Sieve

en: SMIL document
sk: Dokument SMIL

en: WPL playlist
sk: Zoznam skladieb WPL

en: SQLite2 database
sk: Databáza SQLite2

en: SQLite3 database
sk: Databáza SQLite3

en: GEDCOM family history
sk: Rodokmeň GEDCOM

en: Flash video
sk: Video Flash

en: JavaFX video
sk: Video JavaFX

note: translators: a record is in this context a description of a board game that has been played, and that can be played back again: http://www.red-bean.com/sgf/
en: SGF record
sk: Záznam SGF

en: XLIFF translation file
sk: Súbor prekladu XLIFF

en: YAML document
sk: Dokument YAML

en: Corel Draw drawing
sk: Kresba Corel Draw

en: HPGL file
sk: Súbor HPGL

en: PCL file
sk: Súbor PCL

en: Lotus 1-2-3 spreadsheet
sk: Zošit Lotus 1-2-3

en: JET database
sk: Databáza JET

en: Microsoft Cabinet archive
sk: Archív Microsoft Cabinet

en: Excel spreadsheet
sk: Zošit Excel

en: Excel add-in
sk: Doplnok aplikácie Excel

en: Excel 2007 binary spreadsheet
sk: Binárny zošit Excel 2007

en: Excel spreadsheet template
sk: Šablóna tabuľky aplikácie Excel

en: PowerPoint presentation
sk: Prezentácia PowerPoint

en: PowerPoint add-in
sk: Doplnok aplikácie PowerPoint

en: PowerPoint slide
sk: Snímka aplikácie PowerPoint

en: PowerPoint presentation template
sk: Šablóna prezentácie aplikácie PowerPoint

en: Office Open XML Visio Drawing
sk: Kresba aplikácie Visio Office Open XML

en: Office Open XML Visio Template
sk: Šablóna aplikácie Visio Office Open XML

en: Office Open XML Visio Stencil
sk: Objekt aplikácie Visio Office Open XML

en: Word document
sk: Dokument Word

en: Word document template
sk: Šablóna dokumentu aplikácie Word

en: XPS document
sk: Dokument XPS

en: Microsoft Works document
sk: Dokument Microsoft Works

en: Microsoft Visio document
sk: Dokument Microsoft Visio

en: Word template
sk: Šablóna Word

en: GML document
sk: Dokument GML

en: GNUnet search file
sk: Vyhľadávací súbor GNUnet

en: TNEF message
sk: Správa TNEF

en: StarCalc spreadsheet
sk: Zošit StarCalc

en: StarChart chart
sk: Graf StarChart

en: StarDraw drawing
sk: Kresba StarDraw

en: StarImpress presentation
sk: Prezentácia StarImpress

en: StarMail email
sk: E-mail StarMail

en: StarMath formula
sk: Vzorec StarMath

en: StarWriter document
sk: Dokument StarWriter

en: OpenOffice Calc spreadsheet
sk: Zošit OpenOffice Calc

en: OpenOffice Calc template
sk: Šablóna OpenOffice Calc

en: OpenOffice Draw drawing
sk: Kresba OpenOffice Draw

en: OpenOffice Draw template
sk: Šablóna OpenOffice Draw

en: OpenOffice Impress presentation
sk: Prezentácia OpenOffice Impress

en: OpenOffice Impress template
sk: Šablóna OpenOffice Impress

en: OpenOffice Math formula
sk: Vzorec OpenOffice Math

en: OpenOffice Writer document
sk: Dokument OpenOffice Writer

en: OpenOffice Writer global document
sk: Globálny dokument OpenOffice Writer

en: OpenOffice Writer template
sk: Šablóna OpenOffice Writer

en: ODT document
sk: Dokument ODT

en: ODT document (Flat XML)
sk: Dokument ODT (čisté XML)

en: ODT template
sk: Šablóna ODT

en: OTH template
sk: Šablóna OTH

en: ODM document
sk: Dokument ODM

en: ODG drawing
sk: Kresba ODG

en: ODG drawing (Flat XML)
sk: Kresba ODG (čisté XML)

en: ODG template
sk: Šablóna ODG

en: ODP presentation
sk: Prezentácia ODP

en: ODP presentation (Flat XML)
sk: Prezentácia ODP (čisté XML)

en: ODP template
sk: Šablóna ODP

en: ODS spreadsheet
sk: Zošit ODS

en: ODS spreadsheet (Flat XML)
sk: Zošit ODS (čisté XML)

en: ODS template
sk: Šablóna ODS

en: ODC chart
sk: Graf ODC

en: ODC template
sk: Šablóna ODC

en: ODF formula
sk: Vzorec ODF

en: ODF template
sk: Šablóna ODF

en: ODB database
sk: Databáza ODB

en: ODI image
sk: Obrázok ODI

en: OpenOffice.org extension
sk: Rozšírenie OpenOffice.org

en: Android package
sk: Balík Android

en: SIS package
sk: Balíček SIS

en: SISX package
sk: Balíček SISX

en: Network Packet Capture
sk: Zachytené sieťové pakety

en: WordPerfect document
sk: Dokument WordPerfect

en: SPSS Portable Data File
sk: Súbor prenosných dát SPSS

en: SPSS Data File
sk: Dátový súbor SPSS

en: XBEL bookmarks
sk: Záložky XBEL

en: 7-zip archive
sk: Archív 7-zip

en: AbiWord document
sk: Dokument AbiWord

en: CD image cuesheet
sk: Rozvrhnutie stôp obrazu CD

en: Lotus AmiPro document
sk: Dokument Lotus AmiPro

en: AportisDoc document
sk: Dokument AportisDoc

en: Applix Spreadsheets spreadsheet
sk: Zošit Applix Spreadsheets

en: Applix Words document
sk: Dokument Applix Words

en: ARC archive
sk: Archív ARC

en: AR archive
sk: Archív AR

en: ARJ archive
sk: Archív ARJ

en: ASP page
sk: Stránka ASP

en: AWK script
sk: Skript AWK

en: BCPIO document
sk: Dokument BCPIO

en: BitTorrent seed file
sk: Súbor BitTorrent

en: Blender scene
sk: Scéna Blender

en: TeX DVI document (bzip-compressed)
sk: Dokument TeX DVI (komprimovaný pomocou bzip)

en: Bzip archive
sk: Archív bzip

en: Tar archive (bzip-compressed)
sk: Archív tar (komprimovaný pomocou bzip)

en: PDF document (bzip-compressed)
sk: Dokument PDF (komprimovaný pomocou bzip)

en: PostScript document (bzip-compressed)
sk: Dokument PostScript (komprimovaný pomocou bzip)

en: comic book archive
sk: Archív knihy komiksov

en: Lrzip archive
sk: Archív Lrzip

en: Tar archive (lrzip-compressed)
sk: Archív tar (komprimovaný pomocou lrzip)

en: Apple disk image
sk: Obraz disku Apple

en: Raw disk image
sk: Obraz disku

en: Raw disk image (XZ-compressed)
sk: Obraz disku (komprimovaný pomocou XZ)

en: raw CD image
sk: Surový obraz CD

en: AppImage application bundle
sk: Balík aplikácií AppImage

en: CD Table Of Contents
sk: Obsah CD

en: PGN chess game notation
sk: Šachová notácia PGN

en: CHM document
sk: Dokument CHM

en: Java byte code
sk: Bajtový kód Java

en: UNIX-compressed file
sk: Súbor komprimovaný v Unixe

en: Tar archive (gzip-compressed)
sk: Archív tar (komprimovaný pomocou gzip)

en: program crash data
sk: Údaje o páde programu

en: CPIO archive
sk: Archív CPIO

en: CPIO archive (gzip-compressed)
sk: Archív CPIO (komprimovaný pomocou gzip)

en: C shell script
sk: Skript shellu C

en: Xbase document
sk: Dokument Xbase

en: ECMAScript program
sk: Program ECMAScript

note: Translate this to Mega-CD if the console was known as such in your locale Should be Mega-CD in all but en_US, Mexico, Canada and Brazil: https://en.wikipedia.org/wiki/Sega_CD
en: Sega CD disc image
sk: Obraz disku CD Sega

note: Translate this to Kids Computer Pico if the console was known as such in your locale Should be Sega Pico in all but Japan: https://en.wikipedia.org/wiki/Sega_Pico
en: Sega Pico ROM
sk: ROM pre Sega Pico

en: Sega Saturn disc image
sk: Obraz disku Sega Saturn

en: Nintendo DS ROM
sk: ROM pre Nintendo DS

en: Wii disc image
sk: Obraz disku Wii

en: WiiWare bundle
sk: Balík WiiWare

en: GameCube disc image
sk: Obraz disku GameCube

en: Thomson Mémo7 cartridge
sk: Kazeta Thomson Mémo7

en: Thomson cassette
sk: Kazeta Thomson

en: HFE floppy disk image
sk: Obraz pružného disku HFE

en: SAP Thomson floppy disk image
sk: Obraz pružného disku SAP Thomson

en: Debian package
sk: Balíček Debianu

en: Qt Designer file
sk: Súbor Qt Designer

en: Qt Markup Language file
sk: Súbor značkovacieho jazyka Qt

en: desktop configuration file
sk: Súbor nastavení pracovnej plochy

en: FictionBook document
sk: Dokument FictionBook

en: Compressed FictionBook document
sk: Komprimovaný dokument FictionBook

en: Dia diagram
sk: Diagram Dia

en: Dia shape
sk: Tvar Dia

en: TeX DVI document
sk: Dokument TeX DVI

en: Enlightenment theme
sk: Motív Enlightenment

en: Egon Animator animation
sk: Animácia Egon Animator

en: executable
sk: Spustiteľný súbor

en: FLTK Fluid file
sk: Súbor FLTK Fluid

en: WOFF font
sk: Písmo WOFF

en: PostScript type-1 font
sk: Písmo PostScript typu 1

en: Adobe font metrics
sk: Metrika písma Adobe

en: BDF font
sk: Písmo BDF

en: DOS font
sk: Písmo pre DOS

en: Adobe FrameMaker font
sk: Písmo Adobe FrameMaker

en: LIBGRX font
sk: Písmo LIBGRX

en: Linux PSF console font
sk: Písmo PSF pre konzolu Linuxu

en: Linux PSF console font (gzip-compressed)
sk: Písmo PSF pre konzolu Linuxu (komprimované pomocou gzip)

en: PCF font
sk: Písmo PCF

en: OpenType font
sk: Písmo OpenType

en: Speedo font
sk: Písmo Speedo

en: SunOS News font
sk: Písmo SunOS News

en: TeX font
sk: Písmo TeX

en: TeX font metrics
sk: Metrika písma TeX

en: TrueType font
sk: Písmo TrueType

en: TrueType XML font
sk: Písmo TrueType XML

en: V font
sk: Písmo V

en: Adobe FrameMaker document
sk: Dokument Adobe FrameMaker

en: Game Boy ROM
sk: ROM pre Game Boy

en: Game Boy Color ROM
sk: ROM pre Game Boy Color

en: Game Boy Advance ROM
sk: ROM pre Game Boy Advance

en: GDBM database
sk: Databáza GDBM

note: Translate this to Mega Drive if the console was known as such in your locale Should be Mega Drive in all but en_US, Mexico and Canada: https://en.wikipedia.org/wiki/Sega_Genesis#History
en: Genesis ROM
sk: ROM pre Megadrive

note: Translate this to Super 32X, Mega Drive 32X or Mega 32X if the system was known as such in your locale Should be Super 32X in Japan, Mega Drive 32X in PAL region and Mega 32X in Brazil: https://en.wikipedia.org/wiki/32X
en: Genesis 32X ROM
sk: ROM pre Genesis 32X

en: translated messages (machine-readable)
sk: Preložené správy (strojovo čitateľné)

en: Glade project
sk: Projekt Glade

en: GnuCash financial data
sk: Finančné údaje GnuCash

en: Gnumeric spreadsheet
sk: Zošit Gnumeric

en: Gnuplot document
sk: Dokument Gnuplot

en: Graphite scientific graph
sk: Vedecký graf Graphite

en: GTKtalog catalog
sk: Katalóg GTKtalog

en: TeX DVI document (gzip-compressed)
sk: Dokument TeX DVI (komprimovaný pomocou gzip)

en: Gzip archive
sk: Archív gzip

en: PDF document (gzip-compressed)
sk: Dokument PDF (komprimovaný pomocou gzip)

en: PostScript document (gzip-compressed)
sk: Dokument PostScript (komprimovaný pomocou gzip)

en: HDF document
sk: Dokument HDF

en: IFF file
sk: Súbor IFF

en: iPod firmware
sk: Firmware iPod

en: Java archive
sk: Archív Java

en: Java class
sk: Trieda Java

en: JNLP file
sk: Súbor JNLP

en: Java keystore
sk: Úložisko kľúčov Java

en: Java JCE keystore
sk: Úložisko kľúčov Java JCE

en: Pack200 Java archive
sk: Archív Java Pack200

en: JavaScript program
sk: Program jazyka JavaScript

en: JSON document
sk: Dokument JSON

en: JRD document
sk: Dokument JRD

en: JSON patch
sk: Záplata JSON

en: JSON-LD document
sk: Dokument JSON-LD

en: Jupyter Notebook
sk: Zošit programu Jupyter

en: CoffeeScript document
sk: Dokument CoffeeScript

en: JBuilder project
sk: Projekt JBuilder

en: Karbon14 drawing
sk: Kresba Karbon14

en: KChart chart
sk: Graf KChart

en: Kexi settings for database server connection
sk: Nastavenia Kexi pre pripojenie k databázovému serveru

en: shortcut to Kexi project on database server
sk: Zástupca projektu Kexi na databázovom serveri

en: Kexi database file-based project
sk: Projekt databázy Kexi s úložiskom typu súbor

en: KFormula formula
sk: Vzorec KFormula

en: KIllustrator drawing
sk: Kresba KIllustrator

en: Kivio flowchart
sk: Vývojový diagram Kivio

en: Kontour drawing
sk: Kresba Kontour

en: KPovModeler scene
sk: Scéna KPovModeler

en: KPresenter presentation
sk: Prezentácia KPresenter

en: Krita document
sk: Dokument Krita

en: KSpread spreadsheet
sk: Zošit KSpread

en: KSpread spreadsheet (encrypted)
sk: Zošit KSpread (šifrovaný)

en: KSysV init package
sk: Balíček KSysV init

en: Kugar document
sk: Dokument Kugar

en: KWord document
sk: Dokument KWord

en: KWord document (encrypted)
sk: Dokument KWord (šifrovaný)

en: LHA archive
sk: Archív LHA

en: LHZ archive
sk: Archív LHZ

en: message catalog
sk: Katalóg správ

en: LyX document
sk: Dokument LyX

en: LZ4 archive
sk: Archív LZ4

en: Tar archive (LZ4-compressed)
sk: Archív tar (komprimovaný pomocou LZ4)

en: Lzip archive
sk: Archív Lzip

en: Tar archive (lzip-compressed)
sk: Archív tar (komprimovaný pomocou lzip)

en: PDF document (lzip-compressed)
sk: Dokument PDF (komprimovaný pomocou lzip)

en: LZMA archive
sk: Archív LZMA

en: Tar archive (LZMA-compressed)
sk: Archív tar (komprimovaný pomocou LZMA)

en: LZO archive
sk: Archív LZO

en: Qpress archive
sk: Archív Qpress

en: XAR archive
sk: Archív XAR

en: Zlib archive
sk: Archív Zlib

en: MagicPoint presentation
sk: Prezentácia MagicPoint

en: Macintosh MacBinary file
sk: Súbor pre Macintosh MacBinary

en: Matroska stream
sk: Stream Matroska

en: Matroska video
sk: Video Matroska

en: Matroska 3D video
sk: 3D video Matroska

en: Matroska audio
sk: Zvuk Matroska

en: WebM video
sk: Video WebM

en: WebM audio
sk: Zvuk WebM

en: MHTML web archive
sk: Webový archív MHTML

en: MXF video
sk: Video MXF

en: OCL file
sk: Súbor OCL

en: COBOL source file
sk: Zdrojový súbor COBOLu

en: Mobipocket e-book
sk: E-kniha Mobipocket

en: Adobe FrameMaker MIF document
sk: Dokument Adobe FrameMaker MIF

en: Mozilla bookmarks
sk: Záložky Mozilla

en: DOS/Windows executable
sk: Spustiteľný súbor pre DOS/Windows

en: Internet shortcut
sk: Internetový odkaz

en: WRI document
sk: Dokument WRI

en: MSX ROM
sk: ROM pre MSX

en: M4 macro
sk: Makro M4

en: Nintendo64 ROM
sk: ROM pre Nintendo64

en: Nautilus link
sk: Odkaz Nautilus

en: Neo-Geo Pocket ROM
sk: ROM pre Neo-Geo Pocket

note: Translate this to Famicom if the console was known as such in your locale
en: NES ROM
sk: ROM pre NES

en: Unidata NetCDF document
sk: Dokument Unidata NetCDF

en: NewzBin usenet index
sk: Index Usenetu NewzBin

en: object code
sk: Objektový kód

en: Annodex exchange format
sk: Formát pre výmenu Annodex

en: Annodex Video
sk: Video Annodex

en: Annodex Audio
sk: Zvuk Annodex

en: Ogg multimedia file
sk: Súbor multimédií Ogg

en: Ogg Audio
sk: Zvuk Ogg

en: Ogg Video
sk: Video Ogg

en: Ogg Vorbis audio
sk: Zvuk Ogg Vorbis

en: Ogg FLAC audio
sk: Zvuk Ogg FLAC

en: Opus audio
sk: Zvuk Opu

en: Ogg Speex audio
sk: Zvuk Ogg Speex

en: Speex audio
sk: Zvuk Speex

en: Ogg Theora video
sk: Video Ogg Theora

en: OGM video
sk: Video OGM

en: OLE2 compound document storage
sk: Úložisko zloženého dokumentu OLE2

en: Microsoft Publisher document
sk: Dokument Microsoft Publisher

en: Windows Installer package
sk: Balík Windows Installer

en: GNU Oleo spreadsheet
sk: Zošit GNU Oleo

en: PAK archive
sk: Archív PAK

en: Palm OS database
sk: Databáza Palm OS

en: Parchive archive
sk: Archív Parchive

en: PEF executable
sk: Spustiteľný súbor PEF

en: Perl script
sk: Skript jazyka Perl

en: PHP script
sk: Skript PHP

en: PKCS#7 certificate bundle
sk: Zväzok certifikátov PKCS#7

en: PKCS#12 certificate bundle
sk: Zväzok certifikátov PKCS#12

en: PlanPerfect spreadsheet
sk: Zošit PlanPerfect

en: Pocket Word document
sk: Dokument Pocket Word

en: profiler results
sk: Výsledky profilera

en: Pathetic Writer document
sk: Dokument Pathetic Writer

en: Python bytecode
sk: Bajtový kód Python

en: QtiPlot document
sk: Dokument QtiPlot

en: Quattro Pro spreadsheet
sk: Zošit Quattro Pro

en: QuickTime metalink playlist
sk: Zoznam skladieb metalink QuickTime

en: Quicken document
sk: Dokument Quicken

en: RAR archive
sk: Archív RAR

en: DAR archive
sk: Archív DAR

en: Alzip archive
sk: Archív Alzip

en: rejected patch
sk: Odmietnutá záplata

en: RPM package
sk: Balík RPM

en: Source RPM package
sk: Zdrojový balík RPM

en: Ruby script
sk: Skript Ruby

en: Markaby script
sk: Skript Markaby

en: Rust source code
sk: Zdrojový kód Rust

en: SC/Xspread spreadsheet
sk: Zošit SC/Xspread

en: shell archive
sk: Archív shellu

en: libtool shared library
sk: Zdieľaná knižnica libtool

en: shared library
sk: Zdieľaná knižnica

en: shell script
sk: Skript shellu

en: Shockwave Flash file
sk: Súbor Shockwave Flash

note: translators: "Shorten" is the name of an audio codec
en: Shorten audio
sk: Zvuk Shorten

en: Siag spreadsheet
sk: Zošit Siag

en: Skencil document
sk: Dokument Skencil

en: Stampede package
sk: Balíček Stampede

en: SG-1000 ROM
sk: ROM pre SG-1000

note: Translate this to "Master System/Mark III" if the console was known as such in your locale (probably only in Japan)
en: Master System ROM
sk: ROM pre Master System

en: Game Gear ROM
sk: ROM pre Game Gear

note: Translate this as Super Famicom (in Far East Asia) or Super Nintendo (in Europe) if the console was known as such in your locale
en: Super NES ROM
sk: ROM pre Super Nintendo

en: StuffIt archive
sk: Archív StuffIt

en: SubRip subtitles
sk: Titulky SubRip

en: WebVTT subtitles
sk: Titulky WebVTT

en: SAMI subtitles
sk: Titulky SAMI

en: MicroDVD subtitles
sk: Titulky MicroDVD

en: MPSub subtitles
sk: Titulky MPSub

en: SSA subtitles
sk: Titulky SSA

en: SubViewer subtitles
sk: Titulky SubViewer

en: iMelody ringtone
sk: Vyzváňacie melódie iMelody

en: SMAF audio
sk: Zvuk SMAF

en: MRML playlist
sk: Zoznam skladieb MRML

en: XMF audio
sk: Zvuk XMF

en: SV4 CPIO archive
sk: Archív SV4 CPIO

en: SV4 CPIO archive (with CRC)
sk: Archív SV4 CPIO (s CRC)

en: Tar archive
sk: Archív tar

en: Tar archive (compressed)
sk: Archív tar (komprimovaný)

en: generic font file
sk: Obyčajný súbor písma

en: packed font file
sk: Komprimovaný súbor písma

en: TGIF document
sk: Dokument TGIF

en: theme
sk: Motív

en: ToutDoux document
sk: Dokument ToutDoux

en: backup file
sk: Záložný súbor

en: Troff document
sk: Dokument troff

en: Manpage manual document
sk: Dokument manuálu Manpage

en: manual page (compressed)
sk: Manuálová stránka (komprimovaná)

en: Tar archive (LZO-compressed)
sk: Archív tar (komprimovaný pomocou LZO)

en: XZ archive
sk: Archív XZ

en: Tar archive (XZ-compressed)
sk: Archív tar (komprimovaný pomocou XZ)

en: PDF document (XZ-compressed)
sk: Dokument PDF (komprimovaný pomocou XZ)

en: Ustar archive
sk: Archív ustar

en: WAIS source code
sk: Zdrojový kód WAIS

en: WordPerfect/Drawperfect image
sk: Obrázok WordPerfect/Drawperfect

en: DER/PEM/Netscape-encoded X.509 certificate
sk: Certifikát X.509 kódovaný ako DER/PEM/Netscape

en: empty document
sk: Prázdny dokument

en: Zoo archive
sk: Archív zoo

en: XHTML page
sk: Stránka XHTML

en: Zip archive
sk: Archív ZIP

en: WIM disk Image
sk: Obraz disku WIM

en: Dolby Digital audio
sk: Zvuk Dolby Digital

en: DTS audio
sk: Zvuk DTS

en: DTSHD audio
sk: Zvuk DTSHD

en: AMR audio
sk: Zvuk AMR

en: AMR-WB audio
sk: Zvuk AMR-WB

en: ULAW (Sun) audio
sk: Zvuk ULAW (Sun)

en: Commodore 64 audio
sk: Zvuk Commodore 64

en: PCM audio
sk: Zvuk PCM

en: AIFC audio
sk: Zvuk AIFC

en: AIFF/Amiga/Mac audio
sk: Zvuk AIFF/Amiga/Mac

en: Monkey's audio
sk: Zvuk Monkey's

en: Impulse Tracker audio
sk: Zvuk Impulse Tracker

en: FLAC audio
sk: Zvuk FLAC

en: WavPack audio
sk: Zvuk WavPack

en: WavPack audio correction file
sk: Opravný zvukový súbor WavPack

en: MIDI audio
sk: Zvuk MIDI

en: compressed Tracker audio
sk: Komprimovaný zvuk Tracker

en: AAC audio
sk: Zvuk AAC

en: MPEG-4 audio
sk: Zvuk MPEG-4

en: MPEG-4 video
sk: Video MPEG-4

en: MPEG-4 audio book
sk: Zvuková kniha MPEG-4

en: 3GPP multimedia file
sk: Súbor multimédií 3GPP

en: 3GPP2 multimedia file
sk: Súbor multimédií 3GPP2

en: Amiga SoundTracker audio
sk: Zvuk Amiga SoundTracker

en: MP2 audio
sk: Zvuk MP2

en: MP3 audio
sk: Zvuk MP3

en: MP3 audio (streamed)
sk: Zvuk MP3 (streamovaný)

en: HTTP Live Streaming playlist
sk: Zoznam stôp HTTP Live Streaming

en: Microsoft ASX playlist
sk: Zoznam skladieb Microsoft ASX

en: PSF audio
sk: Zvuk PSF

en: MiniPSF audio
sk: Zvuk MiniPSF

en: PSFlib audio library
sk: Zvuková knižnica PSFlib

en: Windows Media audio
sk: Zvuk Windows Media

en: Musepack audio
sk: Zvuk Musepack

en: RealAudio document
sk: Dokument RealAudio

en: RealVideo document
sk: Dokument RealVideo

en: RealMedia document
sk: Dokument RealMedia

en: RealPix document
sk: Dokument RealPix

en: RealText document
sk: Dokument RealText

en: RIFF audio
sk: Zvuk RIFF

en: RIFF container
sk: Kontajner RIFF

en: Scream Tracker 3 audio
sk: Skladba Scream Tracker 3

en: MP3 ShoutCast playlist
sk: Zoznam skladieb MP3 ShoutCast

en: Scream Tracker audio
sk: Skladba Scream Tracker

en: VOC audio
sk: Zvuk VOC

en: WAV audio
sk: Zvuk WAV

en: Scream Tracker instrument
sk: Nástroj pre Scream Tracker

en: FastTracker II audio
sk: Zvuk FastTracker II

en: TrueAudio audio
sk: Zvuk TrueAudio

en: Windows BMP image
sk: Obrázok Windows BMP

en: WBMP image
sk: Obrázok WBMP

en: CCITT G3 fax
sk: Fax CCITT G3

en: G3 fax image
sk: Obrázok fax G3

en: GIF image
sk: Obrázok GIF

en: IEF image
sk: Obrázok IEF

en: JPEG image
sk: Obrázok JPEG

en: JPEG-2000 image
sk: Obrázok JPEG-2000

en: OpenRaster archiving image
sk: Archivačný obrázok OpenRaster

en: DirectDraw surface
sk: Plocha DirectDraw

en: X11 cursor
sk: Kurzor X11

en: EXR image
sk: Obrázok EXR

en: Macintosh Quickdraw/PICT drawing
sk: Kresba Macintosh QuickDraw/PICT

en: UFRaw ID image
sk: Obrázok ID UFRaw

en: digital raw image
sk: Digitálny surový obrázok

en: Adobe DNG negative
sk: Adobe Digital Negative (DNG)

en: Canon CRW raw image
sk: Surový obrázok Canon CRW

en: Canon CR2 raw image
sk: Surový obrázok Canon CR2

en: Fuji RAF raw image
sk: Surový obrázok Fuji RAF

en: Kodak DCR raw image
sk: Surový obrázok Kodak DCR

en: Kodak K25 raw image
sk: Surový obrázok Kodak K25

en: Kodak KDC raw image
sk: Surový obrázok Kodak KDC

en: Minolta MRW raw image
sk: Surový obrázok Minolta MRW

en: Nikon NEF raw image
sk: Surový obrázok Nikon NEF

en: Olympus ORF raw image
sk: Surový obrázok Olympus ORF

en: Panasonic raw image
sk: Surový obrázok Panasonic

en: Panasonic raw2 image
sk: Surový obrázok Panasonic raw2

en: Pentax PEF raw image
sk: Surový obrázok Pentax PEF

en: Sigma X3F raw image
sk: Surový obrázok Sigma X3F

en: Sony SRF raw image
sk: Surový obrázok Sony SRF

en: Sony SR2 raw image
sk: Surový obrázok Sony SR2

en: Sony ARW raw image
sk: Surový obrázok Sony ARW

en: PNG image
sk: Obrázok PNG

en: Run Length Encoded bitmap image
sk: Bitmapový obrázok Run Length Encoded

en: SVG image
sk: Obrázok SVG

en: compressed SVG image
sk: Komprimovaný obrázok SVG

en: TIFF image
sk: Obrázok TIFF

en: Multi-page TIFF image
sk: Viacstránkový obrázok TIFF

en: AutoCAD image
sk: Obrázok AutoCAD

en: DXF vector image
sk: Vektorový obrázok DXF

en: Microsoft Document Imaging format
sk: Formát Microsoft Document Imaging

en: WebP image
sk: Obrázok WebP

en: 3D Studio image
sk: Obrázok 3D Studio

en: Applix Graphics image
sk: Obrázok Applix Graphics

en: EPS image (bzip-compressed)
sk: Obrázok EPS (komprimovaný pomocou bzip)

en: CMU raster image
sk: Rastrový obrázok CMU

en: compressed GIMP image
sk: Komprimovaný obrázok GIMP

en: DICOM image
sk: Obrázok DICOM

en: DocBook document
sk: Dokument DocBook

en: DIB image
sk: Obrázok DIB

en: DjVu image
sk: Obrázok DjVu

en: DjVu document
sk: Dokument DjVu

en: DPX image
sk: Obrázok DPX

en: EPS image
sk: Obrázok EPS

en: FITS document
sk: Dokument FITS

en: FPX image
sk: Obrázok FPX

en: EPS image (gzip-compressed)
sk: Obrázok EPS (komprimovaný pomocou gzip)

en: Windows icon
sk: Ikona Windows

en: MacOS X icon
sk: Ikona MacOS X

en: ILBM image
sk: Obrázok ILMB

en: JNG image
sk: Obrázok JNG

en: LightWave object
sk: Objekt LightWave

en: LightWave scene
sk: Scéna LightWave

en: MacPaint Bitmap image
sk: Obrázok MacPaint Bitmap

en: Office drawing
sk: Kresba Office

en: NIFF image
sk: Obrázok NIFF

en: PCX image
sk: Obrázok PCX

en: PCD image
sk: Obrázok PCD

en: PNM image
sk: Obrázok PNM

en: PBM image
sk: Obrázok PBM

en: PGM image
sk: Obrázok PGM

en: PPM image
sk: Obrázok PPM

en: Photoshop image
sk: Obrázok Photoshop

en: RGB image
sk: Obrázok RGB

en: SGI image
sk: Obrázok SGI

en: Sun raster image
sk: Rastrový obrázok Sun

en: TGA image
sk: Obrázok TGA

en: Windows cursor
sk: Kurzor Windows

en: Windows animated cursor
sk: Animovaný kurzor Windows

en: EMF image
sk: Obrázok EMF

en: WMF image
sk: Obrázok WMF

en: XBM image
sk: Obrázok XBM

en: GIMP image
sk: Obrázok GIMP

en: XFig image
sk: Obrázok XFig

en: XPM image
sk: Obrázok XPM

en: X window image
sk: Obrázok X window

en: block device
sk: Blokové zariadenie

en: character device
sk: Znakové zariadenie

en: folder
sk: Priečinok

en: pipe
sk: Rúra

en: mount point
sk: Miesto pripojenia

en: socket
sk: Soket

en: symbolic link
sk: Symbolický odkaz

en: mail delivery report
sk: Správa o doručení pošty

en: mail disposition report
sk: Správa o odovzdaní pošty

en: reference to remote file
sk: Odkaz na vzdialený súbor

en: Usenet news message
sk: Príspevok do diskusných skupín Usenet

en: partial email message
sk: Čiastočná e-mailová správa

en: email message
sk: E-mailová správa

en: GNU mail message
sk: Správa GNU mail

en: IGES document
sk: Dokument IGES

en: VRML document
sk: Dokument VRML

en: message in several formats
sk: Správa v niekoľkých formátoch

en: Macintosh AppleDouble-encoded file
sk: Súbor kódovaný pomocou Macintosh AppleDouble

en: message digest
sk: Prehľad správ

en: encrypted message
sk: Zašifrovaná správa

en: compound documents
sk: Zložené dokumenty

en: compound document
sk: Zložený dokument

en: mail system report
sk: Správa poštového systému

en: signed message
sk: Podpísaná správa

en: stream of data (server push)
sk: Prúd dát (posielaný serverom)

en: VCS/ICS calendar
sk: Kalendár VCS/ICS

en: CSS stylesheet
sk: Štýly CSS

en: electronic business card
sk: Elektronická vizitka

en: Turtle document
sk: Dokument Turtle

en: txt2tags document
sk: Dokument txt2tags

en: Verilog source code
sk: Zdrojový kód Verilog

en: SystemVerilog header
sk: Hlavičky SystemVerilog

en: SystemVerilog source code
sk: Zdrojový kód SystemVerilog

en: VHDL source code
sk: Zdrojový kód VHDL

en: enriched text document
sk: Rozšírený textový dokument

en: help page
sk: Stránka Pomocníka

en: plain text document
sk: Obyčajný textový dokument

en: RDF file
sk: Súbor RDF

en: OWL XML file
sk: Súbor XML OWL

en: email headers
sk: Hlavičky e-mailu

en: rich text document
sk: Textový dokument RTF

en: RSS summary
sk: Súhrn RSS

en: Atom syndication feed
sk: Kanál Atom

en: OPML syndication feed
sk: Kanál OPML

en: SGML document
sk: Dokument SGML

en: spreadsheet interchange document
sk: Zošitový prenosový dokument

en: TSV document
sk: Dokument TSV

en: Graphviz DOT graph
sk: Graf Graphviz DOT

en: JAD document
sk: Dokument JAD

en: WML document
sk: Dokument WML

en: WMLScript program
sk: Program WMLScript

en: ACE archive
sk: Archív ACE

en: Ada source code
sk: Zdrojový kód jazyka Ada

en: author list
sk: Zoznam autorov

en: BibTeX document
sk: Dokument BibTeX

en: C++ header
sk: Hlavičky jazyka C++

en: C++ source code
sk: Zdrojový kód jazyka C++

en: ChangeLog document
sk: Dokument ChangeLog

en: C header
sk: Hlavičky jazyka C

en: CMake source code
sk: Zdrojový kód CMake

en: CSV document
sk: Dokument CSV

en: CSV Schema document
sk: Dokument schémy CSV

en: license terms
sk: Licenčné podmienky

en: author credits
sk: Autorské zásluhy

en: C source code
sk: Zdrojový kód jazyka C

en: C# source code
sk: Zdrojový kód jazyka C#

en: Vala source code
sk: Zdrojový kód Vala

en: OOC source code
sk: Zdrojový kód OOC

en: DCL script
sk: Skript DCL

en: DSSSL document
sk: Dokument DSSSL

en: D source code
sk: Zdrojový kód jazyka D

en: DTD file
sk: Súbor DTD

en: Eiffel source code
sk: Zdrojový kód Eiffel

en: Emacs Lisp source code
sk: Zdrojový kód Emacs Lisp

en: Erlang source code
sk: Zdrojový kód Erlang

en: Fortran source code
sk: Zdrojový kód Fortran

en: Genie source code
sk: Zdrojový kód Genie

en: translation file
sk: Súbor prekladu

en: translation template
sk: Šablóna prekladu

en: feature specification in Gherkin format
sk: Špecifikácia funkcie vo formáte Gherkin

en: HTML document
sk: Dokument HTML

en: Web application cache manifest
sk: Manifest vyrovnávacej pamäte webovej aplikácie

en: Haskell source code
sk: Zdrojový kód Haskell

en: IDL document
sk: Dokument IDL

en: installation instructions
sk: Návod na inštaláciu

en: Java source code
sk: Zdrojový kód Java

en: LDIF address book
sk: Adresár LDIF

en: Lilypond music sheet
sk: Notový papier Lilypond

en: LHS source code
sk: Zdrojový kód LHS

en: application log
sk: Záznam aplikácie

en: Markdown document
sk: Dokument Markdown

en: Qt MOC file
sk: Súbor Qt MOC

en: Windows Registry extract
sk: Časť registrov Windows

en: Managed Object Format
sk: Formát Managed Object

en: Mup publication
sk: Publikácie Mup

en: Objective-C source code
sk: Zdrojový kód Objective-C

en: OCaml source code
sk: Zdrojový kód OCaml

en: MATLAB script/function
sk: Skript/funkcia MATLAB

en: Meson source code
sk: Zdrojový kód Meson

en: Modelica model
sk: Model Modelica

en: Pascal source code
sk: Zdrojový kód Pascal

en: differences between files
sk: Rozdiely medzi súbormi

en: Go source code
sk: Zdrojový kód Go

en: SCons configuration file
sk: Konfiguračný súbor SCons

en: Python script
sk: Skript Python

en: Lua script
sk: Skript Lua

en: README document
sk: Dokument README

en: NFO document
sk: Dokument NFO

en: RPM spec file
sk: Súbor RPM spec

en: Sass CSS pre-processor file
sk: Súbor Sass CSS pre-procesora

en: Scala source code
sk: Zdrojový kód Scala

en: Scheme source code
sk: Zdrojový kód Scheme

en: Setext document
sk: Dokument Setext

en: SQL code
sk: Kód SQL

en: Tcl script
sk: Skript Tcl

en: TeX document
sk: Dokument TeX

en: TeXInfo document
sk: Dokument TeXInfo

en: Troff ME input document
sk: Vstupný dokument Troff ME

en: Troff MM input document
sk: Vstupný dokument Troff MM

en: Troff MS input document
sk: Vstupný dokument Troff MS

en: Twig template
sk: Šablóna Twig

en: X-Motif UIL table
sk: Tabuľka X-Motif UIL

en: resource location
sk: Umiestnenie zdroja

en: uuencoded file
sk: Súbor v kódovaní uuencode

en: XMI file
sk: Súbor XMI

en: XSL FO file
sk: Súbor XSL FO

en: iptables configuration file
sk: Súbor nastavení iptables

en: D-Bus service file
sk: Súbor služby D-Bus

en: systemd unit file
sk: Súbor jednotky systemd

en: XSLT stylesheet
sk: Štýl XSLT

en: XMCD CD database
sk: Databáza XMCD CD

en: XML document
sk: Dokument XML

en: XML entities document
sk: Dokument entít XML

en: DV video
sk: Video DV

en: ISI video
sk: Video ISI

en: MPEG-2 transport stream
sk: MPEG-2 Transport Stream

en: MPEG video
sk: Video MPEG

en: MPEG video (streamed)
sk: MPEG video (streamované)

en: QuickTime video
sk: Video QuickTime

en: QuickTime image
sk: Obrázok QuickTime

en: Khronos texture image
sk: Obrázok textúry Khronos

en: Vivo video
sk: Video Vivo

en: Wavelet video
sk: Video Wavelet

en: ANIM animation
sk: Animácia ANIM

en: FLIC animation
sk: Animácia FLIC

en: Haansoft Hangul document
sk: Dokument Haansoft Hangul

en: Haansoft Hangul document template
sk: Šablóna dokumentu Haansoft Hangul

en: MNG animation
sk: Animácia MNG

en: ASF video
sk: Video ASF

en: Windows Media Station file
sk: Súbor Windows Media Station

en: Windows Media video
sk: Video Windows Media

en: AVI video
sk: Video AVI

en: NullSoft video
sk: Video NullSoft

en: SDP multicast stream file
sk: Súbor viacsmerového vysielania prúdu SDP

en: SGI video
sk: Video SGI

en: eMusic download package
sk: Balíček sťahovania eMusic

en: KML geographic data
sk: Zemepisné údaje KML

en: KML geographic compressed data
sk: Komprimované zemepisné údaje KML

en: GeoJSON geospatial data
sk: Geopriestorové údaje GeoJSON

en: GPX geographic data
sk: Zemepisné údaje GPX

en: Citrix ICA settings file
sk: Súbor nastavení Citrix ICA

en: XUL interface document
sk: Dokument rozhrania XUL

en: XPInstall installer module
sk: Modul inštalátora XPInstall

en: Word 2007 document
sk: Dokument Word 2007

en: Word 2007 document template
sk: Šablóna dokumentu Word 2007

en: PowerPoint 2007 presentation
sk: Prezentácia PowerPoint 2007

en: PowerPoint 2007 slide
sk: Snímka PowerPoint 2007

en: PowerPoint 2007 show
sk: Ukážka PowerPoint 2007

en: PowerPoint 2007 presentation template
sk: Šablóna prezentácie PowerPoint 2007

en: Excel 2007 spreadsheet
sk: Zošit Excel 2007

en: Excel 2007 spreadsheet template
sk: Šablóna zošitu Excel 2007

en: T602 document
sk: Dokument T602

en: Cisco VPN Settings
sk: Nastavenia Cisco VPN

en: ICC profile
sk: Profil farieb ICC

en: IT 8.7 color calibration file
sk: Súbor kalibrácie farieb IT 8.7

en: CCMX color correction file
sk: Súbor korekcie farieb CCMX

en: WinHelp help file
sk: Súbor Pomocníka WinHelp

en: binary differences between files
sk: Binárne rozdiely medzi súbormi

note: http://en.wikipedia.org/wiki/Design_rule_for_Camera_File_system
en: digital photos
sk: Digitálne fotografie

note: http://en.wikipedia.org/wiki/DVD-Video
en: video DVD
sk: DVD-Video

note: http://en.wikipedia.org/wiki/Red_Book_(audio_CD_standard)
en: audio CD
sk: Zvukové CD

note: http://en.wikipedia.org/wiki/Compact_Disc
en: blank CD disc
sk: Prázdny disk CD

note: http://en.wikipedia.org/wiki/DVD
en: blank DVD disc
sk: Prázdny disk DVD

note: http://en.wikipedia.org/wiki/Blu-ray_Disc
en: blank Blu-ray disc
sk: Prázdny disk Blu-ray

note: http://en.wikipedia.org/wiki/HD_DVD
en: blank HD DVD disc
sk: Prázdny disk HD DVD

note: http://en.wikipedia.org/wiki/DVD-Audio
en: audio DVD
sk: Zvukové DVD

note: http://en.wikipedia.org/wiki/Blu-ray_Disc http://www.blu-raydisc.com/Section-13470/Section-13890/Index.html
en: Blu-ray video disc
sk: Videodisk Blu-ray

note: http://en.wikipedia.org/wiki/HD_DVD http://www.dvdafteredit.com/wiki/The_HVDVD_TS_Folder
en: HD DVD video disc
sk: Videodisk HD DVD

note: see fd.o hal spec
en: e-book reader
sk: Čítačka e-kníh

note: see fd.o hal spec
en: portable audio player
sk: Prenosný hudobný prehrávač

note: http://standards.freedesktop.org/autostart-spec/autostart-spec-latest.html http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=509823#c3
en: software
sk: Softvér

note: http://standards.freedesktop.org/autostart-spec/autostart-spec-latest.html http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=509823#c3
en: UNIX software
sk: Softvér UNIX

note: http://standards.freedesktop.org/autostart-spec/autostart-spec-latest.html http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=509823#c3
en: Windows software
sk: Softvér Windows

note: http://www4.wiwiss.fu-berlin.de/bizer/TriG/
en: TriG RDF document
sk: RDF dokument TriG

en: Apple Keynote 5 presentation
sk: Prezentácia Apple Keynote 5

en: Amiga disk image
sk: Obraz disku Amiga

en: Flatpak application bundle
sk: Balík aplikácií Flatpak

en: Flatpak repository description
sk: Popis repozitára Flatpak

en: Flatpak repository reference
sk: Referencia repozitára Flatpak

en: Squashfs filesystem
sk: Systém súborov Squashfs

en: Snap package
sk: Balík Snap

en: STL 3D model (binary)
sk: STL 3D model (binárny)

en: G-code file
sk: Súbor G-code

en: Nintendo FDS disk image
sk: Obraz disku Nintendo FDS
